Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Széntabletta kutyának? Hány...

Széntabletta kutyának? Hány szemet adjak neki?

Figyelt kérdés

kutyámnak hasmenése van csütörtök délután óta. ne durva, vízszerű, sugárban fo..ást képzeljetek el, csak mindig 1-2 kb diónyi mennyiséget nyom ki, ami eléggé puha. és ezt napi kb 5-ször, a szokásos 2 normális kaki helyett.

még csütörtökön vettem neki diarsanyl pasztát állatpatikában, de alig csillapította neki. csütörtökön még éjszaka is le kellett vinni, mert jelzett, ma éjszaka már nem. viszont még ma reggel is kétszer volt neki ez a puha kaki.


állatrovos szabin van, alig tudtam elérni, csak az sms-re válaszolt annyit, hogy adjak neki emberi szántabletátt, és ha hétfőig nem javul, akkor vigyem el hozzá.

csak azt nem írta hogy mennyit adjak neki. a kutya 42 kg. egyik kutyás azt mondta hogy 8 szemet egyszerre. az nem sok kicsit? és hányszor adjak neki?


2019. júl. 27. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Én a 21 kg-os kutyámnak 2x2 szemet adtam (reggel, este elosztva) amikor hasmenéses volt, 6 napig kapta. Nagyon szépen kitisztította! Azóta sincs semmi gondunk! (Ha nem használ el kell vinni állatorvoshoz!)

A tiédnek 2x4-et adagolnék, de kevesebb napig, mert az enyém hasmenése durvább volt, mint amit itt leírtál.

2019. júl. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Amikor az enyémnek ment a hasa (és olyan probléma volt, amire a széntabletta elegendő megoldást jelentett), akkor ő 1 szemet kapott, az én kutyám 10kg-os, a tiéd nagyobb. Ha nekem van olyan gondom, amire széntabletta kell, nekem a háziorvosom 10 szemet ír, 50kg vagyok.

Egyébként van sejtésed, mi állhat a hasmenés hátterében? Váltottál esetleg tápot? Kaphatott olyan új nasit, ami kiválthatta a hasmenést? Felehetett valamit? Más tünet is van, vagy csak az, hogy megy a hasa? Mennyi idős?

Én megelőzési célból is adtam már az enyémnek szenet, amikor belenyalt a felmosóvízbe, amiben ugye benne van a tisztítószer is, csak egy kis időre mentem ki a WC-re, és erre jöttem vissza, hogy fölé hajol és vizes a pofija. A szén megköti a méreganyagot, nem vártam meg, hogy tünet legyen, nem lett baj.

2019. júl. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Hát ne haragudj, de kötve hiszem, hogy egy állatorvos lerendez egy széntablettás sms-sel. Már csak azért sem, mert a normális székletürítés helyetti gyakori "kis adagos"híg székletnek komoly oka is lehet. Fel kellene hívni egy másik orvost, ügyeletet, stb.

Nem csinál egyéb fura dolgokat a kutyád?


Egyébként egy felnőtt embernek is elég 2-3 széntabletta, aki 8-at írt, azzal biztosan megetetném a 8 darabot, aztán nézhetné ahogy egy hétig port fingik...

2019. júl. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Én eleve azt sem értem, hogy miért széntablettával kell ezt a fajta puha kakit kezelni. Egy kutya székletének megváltozása komolyabb figyelmet érdemel. Ha meg is fogja a kakit a széntabletta, attól még lehet a problémája ami miatt van még jelen lesz. Ha nem vízszerű híg a széklet, hanem ahogy írtad puhább, arra meg semmiképp nem adnék 8db-ot. Ha nagyon akarod és nem tudod orvoshoz vinni, akkor inkább elsőnek kevesebbel kezd az adagolást. Mondjuk reggel 2 szem aztán délután 2 szem. Másnap megnézném milyen a széklet és az alapján növelném vagy csökkenteném az adagot. Egyébként itt azt lenne jó tudni, hogy milyen étrendbeli változás volt ami miatt "megy a hasa". Ha ugyan úgy eteted, mint eddig és nem volt semmi amit pluszban kapott, (pl maradék vagy vmilyen hús), akkor vmi vírusos betegség is lehet, amire nem biztos hogy elég a széntabletta. Ha történt az étrendjében változás, akkor általában csontokkal szokták szilárdítani a székletet. Pl nyers csirkemellcsont vagy farhát. Azért is nyersen, mert a csirkecsont puha, viszont főzés hatására megkeményedik és szilánkosan törik.
2019. júl. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


igen, 3-as, egy sms-el rendezett le, mivel nyaral külföldön...


de felhívtam egy másik állatorvost, ők viszont csak holnap délután lesznek nyitva. oda elviszem ha még mindig baja lesz.


egyébként nem volt neki sem tápváltás, és nem is zabált be semmit, ugyanazt ette mint eddig.

2019. júl. 27. 13:11
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Reméljük akkor, hogy a másik helyen tudnak segíteni úgy is, hogy látják is a kutyát. A tápváltást vagy azt, hogy nem evett-e fel valamit, azért írtam, mert az is okozhat ilyet, és erre nem tértél ki, állatorvos is lehet, hogy kérdezni fogja, de a legjobb, ha egyből mondod ezeket majd.
2019. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!