Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7-8 kg-os kutyának mennyi...

7-8 kg-os kutyának mennyi széntabletta kell, és naponta hányszor?

Figyelt kérdés
Kaphatja az emberek által is szedett, patikában vásárolható tablettát, vagy állatpatikában kellene venni erre a célra, állatoknak gyártott készítményt?

2014. szept. 30. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
miért adnál neki széntablettát? ételváltás, betegségek kizárása, orvos!
2014. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
széntabletta? kutyának? minek? o.O
2014. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elméleti kérdés, szerencsére semmi baja nincs (lekopogom). Olvastam itt több hozzászólásban, és meglepődtem, hogy sokan adnak kutyának hasmenésre.

Elnézést, nem voltam egyértelmű. Nincs baja a blökinek, csak érdeklődöm.

2014. szept. 30. 22:34
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
nem jutna eszembe széntablettát adni a kutyának. első voltam.
2014. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Széntablettát akkor szoktak beadni, ha mérgezés (növénymérgezés, ételmérgezés stb) áll fent, hogy ne szívodjon fel a méreganyag. Természetesen ettől függetlenül haladéktalanul orvoshoz kell fordulni, de amíg kiér az orvos, vagy ameddig elértek az orvoshoz célszerű beadni a kutyának. Hasmenésre is lehet használni, mivel nem gyógyszer. Mondjuk csak akkor amikor megvan az oka a hasmenésnek (túlevés, vírus) más esetben úgyis orvoshoz kell fordulni vagy tápot/etetési módot kell váltani. És igen, adhatod ugyanazt amit embereknek gyártanak. Reméljük nem lesz alkalmad használni. :)
2014. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szimpla gyógyszertárban vett széntabletta teljesen jó. Illetve ha hosszabb ideig van hasmenése a kutyának, akkor főtt riszt kapjon, illetve persze irány az állatorvos. 1 szemet kapjon ha kell. Ezt túladagolni igazából nem lehet, mivel ahogy már írták nem gyógyszer, de nincs szüksége többre a kutyának.
2014. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, hasmenésre teljesen jó a humán változat, ilyen kicsi kutyának egyszerre egy tabletta, de ha kell akár naponta többször is, mondjuk én max 3-4-szer adnék neki. Ha bármi más gyógyszert vagy vitamint szed a kutyus, attól legalább 2 órával elkülönülve kell beadni, különben megköti a gyógyszer/vitamin hatóanyagának egy részét is. Ha a hasmenés két nap alatt sem javul, pláne diéta (főtt rizs, főtt bőr nélküli csirkemell, esetleg kevés főtt sárgarépa), netán romlik, vagy más tünet is van, akkor haladéktalanul állatorvos kell. A széntablettának az a hátránya egyébként, hogy mivel feketére festi a székletet, nem látni benne az esetleges vért, ami diagnosztikai szempontból fontos lehet.
2014. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet adni nekik, vagy a másik ugyancsak humán gyógyszertárban is kapható a bolus adstringens.


Én a 30kg-osnak szoktam adni 1-2 szemet napi 3x, de a székleten látszik, hogy elég-e.


Én csak akkor adom, ha gyomorrontása van és nem tudom megoldani, hogy gyakran levigyem (dolgozom). Igazából jobb ha hagyjuk, hogy távozzon a kutyából minél gyorsabban, aminek távoznia kell. Fertőzés esetén nem is ajánlott semmilyen széklet megkötő pont a gyorsabb kiürülés érdekében.

2014. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából nem szándékom, hogy adok neki, inkább csak érdekelt, hogy aki ad, mégis mennyit, meg milyen célból. Biztosabb, ha orvos látja, és ő úgyis tudja, mit kell az adott dologra kapnia.

Egyszerűen meglepődtem, mert nekem sem jutna eszembe, meg úgy általában semmilyen, embereknek gyártott készítményt adni a kutyának.

Köszi a válaszokat :)

2014. okt. 1. 15:26
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most meg fogsz lepődni: az állatorvosok rengeteg esetben humán készítményt adnak a kutyának. Például a kutyám orrán lévő bőrbetegségre jelenleg egy humán szteroid tartalmú szemkenőcsöt használunk. Sok esetben az állatgyógyászati és a humán készítmény más márkanév alatt tartalmilag egy és ugyanaz, csak az állatgyógyászati általában sokkal drágább.
2014. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!