Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyagumi összeszedése környez...

Kutyagumi összeszedése környezettudatosan?

Figyelt kérdés

Alapjárat mindig igyekeztem odafigyelni a környezetemre, soha nem szemeteltem, nem köptem ki a rágóm stb. Viszont a háztartási műanyag hulladék csak úgy gyűlik és gyűlik. Arra odafigyelek, hogy mivel mindig csak csapvizet iszok, azt hordok magammal kulcsba ezért nem veszek palackozott vizet, vásárolni mindig viszek saját szatyrot. Viszont felmerült bennem a műanyag zacsi kérdése. A kutyagumira elég sok elhasználódik, olcsó, gyors és egyszerű megoldás, 300 Ft.-ért már kapok 250 darabot. Így bár egy szinten figyelek a környezetem tisztán tartására egy másik szinten viszont nem. Hogyan lehetne ezt a mérleget jobbra dönteni, hogy ne használjak annyi műanyag zacskót? Tippek?

Mivel itt minálunk nincs minden sarkon nem hogy gyűjtő, de még közteres kuka sem, főképp olyan megoldás érdekelne amivel még kellemetlenségek nélkül ellehetne cipelni pár sarkot, így pl a falevél nem igazán megoldás :D


2019. júl. 29. 10:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Létezik kutyagumi felszedő, illetve biológiailag lebomló zacskó. Neten nézz utána.
2019. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj zacskót használni, szedd fel és bugyoláld be reklámújságokba, azok úgyis a szemétben végzik és legalább valami hasznuk lesz.
2019. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A lebomló zacsival találkoztam már, de elég borsos ára van a mennyiségéhez képest. Ettől függetlenül lehet áttérek rá, ha nem találok jobbat :) a felszedőt még nem láttam, rákeresek.
2019. júl. 29. 11:26
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

2-es vagyok

... és hogy zsebre is vághasd míg hazaérsz, 1 db. nejlonzacskót fogj be erre a célra, amit korlátlan ideig használhatsz.

2019. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A felszedő "fogaira" is nejlonzacsit szoktak húzni, legalábbis amit én láttam.

Papírzacskó? Bár nyilván az is drágább.

2019. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%

#5

2-es vagyok

Először én is a papírzacskóra gondoltam, de igazából az sem környezettudatos, mert ahhoz meg fákat vágnak ki.

A kakafelszedővel kapcsolatban meg igazad van, arra is nejlonzacskót húznak, csak a mozdulatot lehet vele megspórolni.

2019. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"300 Ft.-ért már kapok 250 darabot"

Hol??? Én akárhol néztem, legolcsóbban 300 forint körül kaptam a 4x20-as csomagot, szóval 3-4 forint darabja.

Persze lehet uzsonnászacsival is felszedni, az lehet olcsóbb.


Amúgy vagy biológiailag lebomló zacsi, vagy egy kis vödör homok meg egy kislapát. Fellapádolod a vödörbe, onnan meg a kukába.

2019. júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
HA megfelelő komposztálóba kerülnek azok a lebomló zacskók, akkor jók, de ha nem oda kerülnek, maguktól nem kezdenek el csak úgy lebomlani. Olvastam cikket erről, tesztelték is.
2019. júl. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
2019. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam, hogy egy gazdi wcpapírral szedi fel, hazaviszi műanyag dobozban, és lehúzza a wc-n.

Egyébként én is a papírzacskót ajánlom.

2019. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!