Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutya ideális...

Milyen kistestű kutya ideális családnak, kertes lakásba?

Figyelt kérdés
2 gyerekes család vagyunk, a gyerekek már nagyrészt tiszteletben tartják az állatokat és elérkezettnek làttuk az időt egy új családtagnak. A feltételeink az lennének, hogy a kutya szeresse a gyerekeket, közepes vagy esetleg nahyobb mozgásigényű legyen (aktív család vagyunk), mindenképp rövidszőrű, és kistestű, nagyjából 10-12 kilóig. Melyik az ideális? Eddig a francia bulldogra szavazunk, tudom, hogy szükségesebb nála a sűrűbb orvosi látogatás ès a hosszú sèták alatt kifullad, de szerintem ezt tudnánk kezelni. Vélemények? Leszögezem, lakásban tartott kutyus lenne, nem udvari! Csupàn kijáràsa lenne a kertbe.
2019. júl. 29. 16:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Bichon havanasse/bolognesse
2019. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Nikii2019 válasza:
64%

Mit szolsz a tacskóhoz? :)

Nekem is az van.

Kb 7-8 kg, hatalmas mozgásigénnyel:)

2019. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Bármit is választotok tenyésztőtől vagy menhelyről hozzátok. A tenyésztő ismeri a kicsik habitusát, tudja ki felel meg családi kutyának, a szaporítók meg hát... olvass utána, nem részletezném :)

Francia bulldogot nem ajánlanék, hörög röfög légszomjas a legtöbb, iszonyat nagy a hőguta veszélye, nem élvezet vele a kirándulás, együtt élés, legalábbis számomra nem az. Mopsz ugyanez.

Én valami aranyos kis keveréket tudnék Nektek elképzelni, ezzel a gyerekek is látják, hogy minden kis élet fontos a menhelyen is, és hogy segíteni szép dolog.

2019. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

... vagy esetleg fajtamentés. Azok is mindig tele vannak. Beagle, spániel, tök jó választás. Aktívak, de picit önfejűek is.

Bishonok is okésak.

2019. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A kistestű kutyák között sokkal nehezebb ideális családi kutyát találni, mint a közepes vagy a nagytestűek között. A terrierekről lásd azt a kérdezőt, aki most fogadott be egyet, és nem bírnak vele. Ugat, rág, kapar, szökik, macskákat tép szét. Önfejű, rengeteg foglalkozást igényel, hozzáértő, következetes gazdát, a gyerekek nem tudják majd kezelni.

A bulldoggal nem fogtok nagyokat kirándulni, mert alig kap levegőt. Egész nyáron egy hűvös sarokba húzódva fog szuszogni, ki se tudjátok majd onnan hívni. Télen meg megfagy, ha sokat vagytok kint vele.

A tacskó még úgy, ahogy, de az is vérbeli vadászkutya, eleven, ugatós, hasonlóan a terrierekhez, nem igazán gyerekek mellé való.

A bichon havanese és egyéb öleb talán jobb választás, ha nem túl gyenge idegzetűek.

Én a helyedben inkább egy golden retriever vagy annak keveréke mellett döntenék. Az még házőrőznek is jó, és egy esti sétánál is növeli a biztonságérzetet, pláne, ha a gyerekekkel sétál.

2019. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
3-as véleményét adom én is. 👍
2019. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért esett kisebb testűre a választás mivel a lakásban is mindenhol velünk lenne... Èrtsd, alvásnál is :), egy igazi labri meg höhö, aludnánk mink a földön. Könnyebb utazni vele az autóval, kisebbecske csomagtartónk van, a nagynak lehet nem lenne elég, autócsere meg még nem áll fent. Illetve a kisebbik gyerek fèl a bazi nagy kutyáktól, hiába magyarázunk neki,
2019. júl. 29. 16:42
 8/21 A kérdező kommentje:
Mindenkèpp papírokkal rendelkező tenyésztőt választunk, mèg ha drágább is mint szaporítónál, így legalább megvan az első bizalom a kutya fele, hogy nincsenek genetikai betegségei. Egy menhelynél már érdeklődtem, de a kérdéseimre nem tudtak megfelelő választ adni, mind a nagyobbtestű, idős kutyákat adták volna.
2019. júl. 29. 16:50
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
Akkor én is a bishonra szavazok.
2019. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
29%
Esetleg egy corgi? Kis/közepes testű, családdal végtelenül barátságos bohóc, aki sokkal jobban bírja a strapát a gyerekektől mint az ölebek. A szőre rövid de két rétegű, nem igényel különösebb törődést. A rövid lábai ne tévesszenek meg, eredetileg marha terelésre tenyésztették, szoktatással bármeddig elkirándul veletek. És az sem egy hátrány, hogy nem egy felkapott fajta, jelentősen kevesebb az egészségügyi gondja, mit az össze-vissza nemesített társasági kutyáknak.
2019. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!