Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutya való...

Milyen kistestű kutya való gyerek mellé?

Figyelt kérdés
Nemsoká kertes házba költözünk, van már egy nagytestű házörzőnk, cane corso fajtájú de szeretnénk a 2 és fél éves gyermekünknek egy minél kisebb testű kutyát. A gyerek imádja az állatokat, talán jobban mint kellene. Nem agresszív velük csak szereti puszilgatni, ölben hordozni, simogatni, babusgatni. Annyi a baj, hogy ha a kutya megunja pár perc múlva ő ugyanúgy szeretné 'nyaggatni'. Melyik az a kutyafajtak amelyik ezt a legjobban elviselné? A kert miatt jó lenne ha nem ásna kényszeresen,a többire meg tudjuk tanítani illetve ha ugatós nagyon, az sem baj. Nappal a kutyus kint lenne nagyrészt a kertben és éjszakára bent, emiatt szeretnénk ha nem naponta kellene tisztogatni, kefélni a bundáját, hanem mondjuk heti egyszer. Illetve az ára sem utolsó szempont. Gondoltam bichonokra (bolognese vagy frise), si-cu, west terrierre, yorkshire terrier vagy esetleg csivava. A legjobban a bolognese és a si-cu között vacilálok, ők még elérhető árban is vannak. A csivavától félek, hogy meg kapná ha nagyon elunja a játékot illetve a yorkinak borzasztó igényes szőre van. Tapasztaltabbaktól vélemény?
2019. júl. 2. 15:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%
Plüss kutya, azt annyit nyomorgathatja, amennyit akarja.
2019. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%
"A legjobban a bolognese és a si-cu között vacilálok, ők még elérhető árban is vannak." - Mit takar számodra az elérhető ár? Ugye nem jófogáson az olcsó szapis kutya?
2019. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
7%
Macskát.
2019. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%
Plüss. Ne nyomorgassa a kutyát, neveld meg
2019. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
19%

Pekingi palotakutya.


[link]


DE!Biztos,hogy jó ötlet 2 évesnek kutyát venni?

2019. júl. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
86%

1. plüsst babusgasson a gyerek, vagy neveld meg, hogy egy érző lényről van szó

2. Cane Corso mellé hogy akarsz egy mini kutyát? Eltiporja

3. ugye nem csak a kiskutya lehet bent éjszaka, hanem a nagy is?


Bischon/havanese ideggyenge, nem ajánlott kicsi mellé

2019. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
87%

Semmilyet.

Nem veszünk a gyereknek kutyát, azért, hogy nyomorgassa, hurcolássza és nyúzza meg pláne nem. Egyik fajtájú kutyától sem elvárható az, hogy szó nélkül tűrje, hogy ad hop b@tatja a gyerek, amikor neki ahhoz van kedve.


Eleve, egy kutyával foglalkozni is kell, neki is vannak igényei, amit a 2 éves gyerek nem tud kielégíteni. Naponta séta, kutyaiskola (ha jól nevelt kutyát akartok, nem egy agresszív görcsöt) , szocializáció, kutyákkal bandázás, agyi fárasztás. Ezeket akkor is, ha beteg a gyerek, ha kint -20 vagy +30 fok van, ha a szülők betegek...

A kölyökkutya egyébként meg harap, mert játszik, de olyan éles fogaik vannak, hogy még egy felnőttnek is rendesen fáj, nem hogy egy gyereknek. És ez idő amíg leszoktatod. Nekem 4 hónap volt, de ez időben annyiszor megharapott, sokszor úgy, hogy ömlött a kezemből, lábamból a vér. Pedig csak játszott, de azok az éles fogak nagyon durvák.


Ez egy kutya, egy élet, nem egy játékszer a gyereknek. Vegyél neki valami interaktív plüssállatot, a gyereknek kb ugyanolyan lesz, de nem teszed tönkre egy szerencsétlen kutya életét.


Azt meg ugye tudod, hogy ezek a fajták 150 000-200 000 ft körül mozognak? Az olcsóbb kutyák szaporítósok, beltenyésztettek és 90%-uk ideggyenge és beteg, olyan kutyák pedig gyerek mellé pláne nem valóak.


És az összes általad felsorolt fajtának baromi kényes a szőre. Kozmetikus és fésülés igényesek. Nem csak a yorkieknak. De ha még a fésülésre sem lennél hajlandó naponta időt szánni, akkor mit akarsz, de komolyan?


Ennél nagyobb felelőtlenség és hülye ötlet ritkán van, mint amit most te kitaláltál.


Plüss tökéletes lesz nektek. Eszem megáll, hogy komolyan vannak ilyen idióták, mint te. Ezért tart itt az ország kutyatartás terén.

2019. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
90%
Yorkit semmiképp se, nehezen viseli a stresszt és elég magának való
2019. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
74%

Vegyél a gyereknek inkább egy ilyet, nem is drága ahhoz képest.


[link]

2019. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
21%
Én egy kau(anyum kutyusa) és egy roti(apum kutyusa) mellett nőttem fel. Imádtam őket, és ők mindig védelmeztek engem. 4 évesen már egyedül sétáltam kint velük a határba(tanyafélén laktunk, nem volt arra se forgalom, se házaktól kirohanó, támadó idegen kutyák, csak a nagy semmi, ösvény, erdő), mindig ők hoztak haza. Városi ismerősök panelkutyáival sosem jöttem ki jól, pedig azokat aztán éri az inger bent a nagy városi forgalomban, mégis eszetlenek voltak. Szóval ezzel csak azt akartam elmondani, nem mindig a kicsi a jó. A nagyok sokszor nyugodtabbak és béketűrőbbek, kedvesebbek, mint a pici nyavalygó, visítozó fajtársaik. A dögönyözést se bírják úgy. Meg általában a gyerekekkel se jönnek ki olyan jól, mint a nagyok.
2019. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!