Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit mozgassam? Kistestű...

Mennyit mozgassam? Kistestű lusta kutya.

Figyelt kérdés
Van egy törpe tacskó-csivava-jack russel-mopsz keverék kiskutyám. Kölyökként még aktívan elvolt, sokat játszott, tanítottam dolgokra stb. De aztán másfél éves kora óta belustult. Van a szobában kamera, hogy kiskorában, amikor egyedül hagytam figyelni tudjam és most azt látom, hogy kb egésznap fekszik. De kint se játszik, szalad, mint régen. Most 3 éves, voltunk vizsgálatokon, de nem beteg. Lehet, hogy ő alapból ilyen, csak minden kölyök játékos? És akkor mennyit kéne mozgatnom? Eddig mindig hozzá igazodtam és az utóbbi időben kissé kikerekedett(6 kiló, 4 helyett, vagyis 4 kilósan volt normál alkata másfél évesen).
2019. júl. 10. 09:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr a kajaadagot kell csökkenteni aztán fokozatosan egyre többet vidd sétálni, futni, játsz vele...

Fogod látni rajta mikor fáradt.

2019. júl. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet félreértem amit írtál, de az biztos hogy önmagában egyedül nem fog játszani.


Neked kell foglalkoznod vele. Sok séta, játék, feladatok.

Kevesebb kaja

2019. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Úgy értem, amíg kölyök volt gurigatta a lasztiját, birkózott a plüssel, ilyesmi. Most meg rá se néz, csak fekszik. De épp ezaz, hogy kint is, amint elengedem a pórázról leül vagy lefekszik. Dobom neki a labdát, vagy csesztetik a régi játszóhaverjai, de semmi. Mintha "felnőtt" volna és csak kölyökként lent volna játékos. pont ezért gondoltam, hogy többet kéne sétálnunk, mert eddig reggel-este negyed órát szoktunk, akkor is csak totyorgott, szaglászott, aztán a futtatóban meg feküdt.

Van ilyen, hogy egy kutya csak kölyökként játékos aztán "kinövi" és már semmilyen játék nem érdekli, még más kutyák sem?

2019. júl. 10. 09:53
 4/16 A kérdező kommentje:

Ugyanannyit kap enni, csak már nem nagyon mozog.

Nem csak az elhízás a rossz, hanem a mozgásszegény életmód amúgy sem egészséges. Aktivizálnom kéne vhogy, ha más nem sok sétával(ez megteszi amúgy, fedezi a "mozgást"?).

2019. júl. 10. 09:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor sétáljatok többet, és próbálj meg új, számára ismeretlen játékokat, játszási módokat kipróbálni, hátha valamelyik bejön neki.
2019. júl. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Rendben, kipróbálok mást akkor, köszi.

És mennyit kéne sétálnom vele akkor?

2019. júl. 10. 10:55
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád dupla annyi súlyt visel, mint amennyi normális számára.Vegyél a hátadra annyi súlyt, amennyi vagy és próbálj meg ugrándozni, akár sétálni .

Általában a kölyökkori elevenséget kissé lejjebb veszik felnőtten a kutyák. Csökkentsd az adagját és sétálj vele fokozatosan egyre hosszabb távon.

2019. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én örökmozgóm sincs el magában. 8 kilométert lesétálok vele, és ő duplán mozog, mert szalad ide-oda, szaglászik, kitérőket tesz, de ha leülök és elengedem hogy futkozzon, hát csak fekszik a lábamnál. Játékait sosem piszkálja, de ha én felveszem, akkor jön birkózni, rángatná ki a kezemből, ha eldugom keresi, felássa érte a lakást, közben ragyog a pofája és csóvál, szóval szeret ő mindent, de csak közösen, egyedül nem hajlandó. Úszni is csak úgy tudtam megtanítani, hogy vele együtt bementem a vízbe, és bár imádja, de ahol én nem tudok vele úszni, ott csak pancsol, tehát beleáll és harapja, de nem úszik. Ha én is bemegyek, akkor kiparancsolni sem lehet őt vagy 20 percig, míg ki nem fullad teljesen. Szóval vannak ilyen kutyák, élénkek, de csak gazdival együtt, különben döglés van és unatkoznak. De az nem jó nekik, az öreg kutyák gyorsabban “butulnak” ha nem foglalkoztak velük eleget.
2019. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mennyit sétálsz vele most? Próbálgasd, fokozatosan növeld a távot.
2019. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyenlőre légy fokozatos és úgy növeld a mozgást.

Ha lefogyott és már valamivel aktívabb, motiváltabb (várhatóan ez lesz) akkor majd te látni fogod hogy mennyi az ideális mozgás. Mi ezt nem tudhatjuk.

A lényeg hogy egy normál kutya séta + valami komolyabb fárasztás után elfárad, rendszerint alszik. Nem kell túlhajszolni, ha az adott mozgás felénél már "haldoklik" az se jó, de az se ha utána még marad energiája a kert felásásán gondolkodni. De mint mondtam ezt majd te látni fogod.

2019. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!