Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Haverom szeretne egy csehszlov...

Haverom szeretne egy csehszlovák farkaskutyát, vélemény?

Figyelt kérdés
Igazából sokat kérdezgetek erről a fajtáról, mivel nekem is egy nagy álmom egyszer, de most spanom (barátom) szeretne venni egyet. Haverom eddig még csak Amerikai pitbull terriereket tenyésztett és még különféle terrierekkel foglalkozott, Husky-t és Malamutot is nevelt még, de ezeket a fiának vette. Most akar venni egy csehszlovák farkaskutyát és egy német juhászkutyát is, azért szeretne egy német juhász-t is a csehsz. farkaskutya mellé mert úgy hiszi a német juhász jó hatással lesz a farkaskutyára. Ahogy én ismerem eléggé kitartó a csávó, nektek mi a véleményetek ?

2019. júl. 29. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Ne avatkozz bele az ő dolgába
2019. júl. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te vagy az a "barátod". Az előző és a mostani kérdésedből ítélve, ne akarj cseh farkast! A német juhászos dolog meg fasság


Kíváncsi vagyok vajon melyik apbt kennel lehetett az....

2019. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez már a sokadik csehszlovákos kérdés a héten, úgyhogy gyanítom te vagy a haverod, aki folyamatosan hasonlítgatja össze a 2 fajtát és mindig erről ír ki kérdést.


2 dolog:


1. Beszélj egy tenyésztővel, nem fog neked kutyát adni ha úgy gondolja, hogy nem te vagy a megfelelő gazda a kutya számára.


2. Ne írj ki napi 1 kérdést, baromi unalmas, ha ennyire be vagy fosva a fajtától, akkor nem kell neked ilyen kutya!

2019. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Haj.. de az ebben a dologban a legjobb, hogy van idegenek jobban tudják azt, hogy mi van a háttérben. Akkor már elmondom, NEM nem akarok csehfarkastkutyát de ezt mindig leszögezem, az előzőkérdést is azért irtam ki, hogy a fajtáról gyűjtsek infót, de ezt egyrészt nem magamért hanem a barátomért is, most nem arról van szó, hogy ne tudná a kutya jellemét, hanem várunk értelmes kommentet amit talán nem tudunk a kutyáról. Még mindig mondom, NEM akarok ilyen kutyát. Béke ✌
2019. júl. 29. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Akkor egyszerű: Google.


Egyébként nem sok VALÓBAN JÓ csehszlovák tenyésztő van az országban, szóval ha mindenképp jó kutyát akartok, akkor külföld. Viszont arra számítsatok, hogy a tenyésztő pontosan tudni akarja a körülményeket (mennyi ideje lesz rá a gazdának, hol tartaná, stb).

Ha úgy látja, hogy nem megfelelő a hely a kutyának, akkor nem fog adni kutyát.


Egyébként ez a fajta a farkas és a német juhász keresztezéséből lett kitenyésztve. Azaz okos, tanulékony (ha akarja), de baromi kemény kutya, akinek következetes nevelésre és erős kézre van szüksége.


Én semmiképp nem javaslom olyasvalakinek, akinek előtte nem volt dolga ilyen habitusú kutyával.

Ráadásul munkakutya, így sokkal több agyi-és fizikai fárasztást igényel.


Azt sem szabad elfelejteni, hogy farkas felmenői vannak, így a szocializációra és a nevelésre nagyobb gondot kell fordítani, mint egy "átlagos kutya" esetében.

Nagyon egygazdás.


Szóval ezért is tanácsolom (+a sok bizonytalanság miatt), hogy nem való neki ilyen kutya.

2019. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig érdekel, melyik pitbull tenyésztő volt ő....
2019. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!