Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok nagyjabol 50. 000...

Hol tudok nagyjabol 50. 000 korul border colliet venni?

Figyelt kérdés
A tavolsag nem igazan szamit

2019. júl. 30. 17:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
27%

És az is marhaság,hogy nem lehet kikérni utólag törzskönyvet.Ki lehet a kutya 6 hónapos koráig kérni a törzskönyvet,feltéve ha a tenyésztő kéri és van érvényes kiváltott kennel neve,a kutyáknak pedig minden szükséges papírja.

Nem tudom honnan szeditek ezt a rengeteg marhaságot,de komolyan.Én is kértem ki utólag kölyökre törzskönyvet,igaz hogy több pénzbe fájt,de meglett.Meoe központra besétálsz,beviszed a papírjaid és a kutyák szemléje után vagy kaphatsz rá vagy nem.


És igen,pont az előbb leírt genetikai probléma és vérvonal frissítés okán nem kértem ki az alomra TK-t.Előbb bevizsgáltattam az összes kölyköt és miután biztos volt,hogy melyik kutya nem hajlamos az adott betegségre,kikérhettem a papírokat az egészségesekre,a többit pedig én nem eladtam,hanem elajándékoztam.. :D


Szóval a kérdezőnek,igen,biztosan találsz az interneten EGÉSZSÉGES kölyköt is ennyiért,de annak nem lesz törzskönyve,erre fel kell készülni.Mielőtt vagy miután elhoztad vidd el egy orvosi vizsgálatra,de biztos vagyok benne,hogy te is észre veszed egy beteg kutyán,hogy valami nem oké.Komoly problémák pedig hamar felfedezhetők az sem igaz,hogy évekkel később szívod meg.A szívbeteg,vak,csípő beteg kutyák már kölyök korban is azok,vannak vizsgálatok amikkel mindent szűrhetsz.

2019. aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Törzskönyveset alighanem nem fogsz találni.Kennelek,tenyésztők ettől drágábban adják minimum egy 20.000-25.000 forintal.(vagy lehet még így is keveset mondtam)

A facebookot jobban ajánlom mint a jófogást meg a hasonló expressz oldalakat,ott nagyobb eséllyel zsákbacica az egész.Facen le tudsz rendezni akár több találkát is az elhozatal előtt,megnézheted magadnak,hogy melyiket szeretnéd.Oltási könyvük ilyenkorra már kell,hogy legyen,ha azt fel tudja mutatni akkor semmi baja a kölyköknek ugyanis az adott kölyköt orvos látta.:)


ˇ

Az értelmes kommentek mind le vannak pontozva,a szaporítókat szidó,vagy éppen menhelyet ajánlgatók felpontozva vannak.Nem tudom,hogy miért jár még ide valaki kérdést feltenni.A gyűlölködő és a hangoskodó emberek szava ér csak valamit a kutyás dolgokban.Mindenki jobban tudja,hogy hogyan kéne luxusban tartani egy kutyát és hogyan kéne a híres kék királyi vért beszerezni,de lefogadom hogy az ilyen kommentelők 90%-a alatt is egy szaporítótól szedett kutya hever.

Felfogtuk.Vannak rossz emberek,de nem mindenki az és majd eldönti a kérdező,hogy akar-e venni nem kenneltől származó kutyát.Figyelmeztetni lehet a veszélyeire,de nehogymár lassan kötelezni akarja pár nethuszár az embereket,hogy honnan vehetnek kutyát és honnan nem.

Érdekes a macskák esetében megint csak a kutyát se érdekli,hogy honnan van az állat.Van oszt' kész.Cuki,nyávog,doromból tehát macska.


Vagy ha annyira szeretnének érvényesülni a kennelek ne legyenek az egekben az áraik.Persze,hogy a kutya vásárlók 75%-a inkább szaporítót,menhelyet vagy gyepis kutyát szerez be.Minek adna ki egy családtagnak számított állatra 100.000-150.000 forintot? Minek akarna törzskönyveset,ha nem versenyre kell? Ettől függetlenül lehet olyan kutyája (legalább kinézetre) amilyet kinézett magának.


Lehet ezt is lepontozni amiért nem a szaporítókat szidom,hanem segítek neki.Sok gyökér,nincs jobb dolgotok mint mást kioktatni hogy mit hol kéne.. :D

2019. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Minek adna ki egy családtagnak számított állatra 100.000-150.000 forintot?

Pont azért, mert családtag.

Egy telefonra simán kiadnak az emberek 200 ezret is, amit 2 év után lecserélnek... Egy kutyára meg sajnálják, aki 10-15 évig családtag... Állatorvosra főleg.

És igen, nekem is szapis kutyám volt... Fajtamentéstől... Sokkal többet költöttünk orvosra évente, mint egy tenyésztőtől származó kutya ára.

2019. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!