Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertel esetleg olyan oldalak...

Ismertel esetleg olyan oldalakat ahol lehet találni kan fedeztetést vállaló border colliet?

Figyelt kérdés
Van egy border collie blue merle kutyánk. Egyszer szeretnénk fedeztetni a tenyésztő akitől vettük mondta hogy nem szabad merlét merlével fedeztetni. De sehol nem találtam fedeztetést vállaló bordert. Érdekelne hogy ti esetleg tudtok e valami oldalt ahol vannak fedeztetést vállaló borderek. És még azt kérdezném hogy tényleg általában egy kiskutyát vagy annak árát kérik a fedeztetésért? Természetesen TK-s a kutyánk és szűrésre is elvisszük majd a kutyákat. Még nem mostanában szeretnénk a fedeztetést,még nem is tüzelt a kutyánk csak szeretném majd tudni hogy hol érdemes keresgélni.

2018. nov. 2. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
A tenyésztővel kell ilyenkor beszélni. Ha alkalmas a kutya a fedeztetésre, majd ő segít kant keresni. Ha nem alkalmas, akkor meg ne szaporítsatok, hanem ivartalanítsatok. Semmi szükség egy hozzáértés nélkül szaporított alomra.
2018. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Mi lenne ha a tenyésztőt kérdeznéd? Ő tuti tudja milyen kan illik a szukádhoz és gondolom az ő kennelneve alatt lesz törzskönyveztetve az alom.

Az ár pedig egyvkölyök vagy a kölyök ára szokott lenni, nevesebb kan esetében sokkal drágább a fedezés.

2018. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha megvannak a szűrések, kiállítási eredmények utána már tudni fogod, hogy milyen kant kell keress.
2018. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Te tenyésztő vagy? Önkényesen ne szaporíts már... Az a tenyésztők dolga. Mi áll a szerződésben? A tenyésztő mit mond, szeretné bevonni a tenyésztésbe?

Ha te csinálod, csak gyártasz egy alom felesleges kutyát, aminek még törzskönyvet sem állíthatsz ki, és nem lehet majd őket tovább tenyészteni. Ezzel csak a vérvonalat rontod. Azért meg, hogy csak legyenek kiskutyák, meg a haveroknak el lehessen osztogatni, nincs értelme.

2018. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz szaporítani? Tudásod nincs hozzá, az jól látszik. Semmi elképzelésed nincs, hogy milyen vonalat szeretnél erősíteni a kölyköknél. Fogalmad sincs, hogy milyen kan illene a kutyádhoz.

A tenyésztés nem abból áll, hogy keresel valami hirdetésben egy kant, csak hogy pénzt kaphass a kölykök után! Célok kellenek, elképzelés, hogy mit is szeretnél pontosan! A tenyésztés lényege a fajta jobbá tétele! A te kutyád miben kiemelkedő? A bc munka kutya, akkor is, ha sokan csak a színre és a szőrre mennek rá. Te mit is dolgozol a kutyáddal?

Annyi tk-es ideggyenge, félős, agresszív, beteg bc van, a tk nélküliekről nem is beszélve, hogy nem kellenek önjelölt szaporítók!

2018. nov. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Írtam hogy EGYSZERI fedeztetés lenne. Képzeld el nem azért csinálom hogy pénzt kapjak a kiskutyákért . képzeld INGYEN szeretném oda adni majd őket.
2018. nov. 6. 14:59
 7/12 A kérdező kommentje:
És képzeld se nem agresszív se nem félől. A kinézete sokkal szebb mint sok másik ilyen kutyáé aiket láttam és mindig halgat ránk. A gyerekeket szereti és vigyáz rájuk. De egyébként se a tenyésztés/szaporítás a célom.
2018. nov. 6. 15:04
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Ne szaporíts, mert amire készülsz, az szaporítás!

A te kutyád tenyésztője mit szól az ötlethez?

Kötelességed tudatni vele, van joga tudni, hogy mit akar tenni a kutyájával, és hogyan fogod rontani a fajta vérvonalát...

Ingyen "fajtatiszta" kutyát? Azért akarsz feleslegesen kicsiket gyártani, hogy elajándékozd? Hát aki kutyát szeretne, menjen menhelyre, vagy ott van a fajtamentés...

De ennek azon kívül, hogy gyártasz egy felesleges almot és rontod a vérvonalat, semmi értelme nincs...

2018. nov. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Egyszer elleted, vagy minden évben, teljesen mindegy. Te egy szaporító vagy. Hogy szép a kutyád? Igazán? Mi bizonyítja, hogy jó idegrendszerű? Hogy jó ösztönű?


Te nem értesz a borderekhez, nem is érdekel. Te önző módon csak akarsz egy almot, hogy kiskutyázhass. De hogy mi lesz a kölykökkel, hogy mit örökölnek, hogy hova kerülnek, hogy az állomány jobb vagy rosszabb lesz-e, már téged nem érdekel.

2018. nov. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy nem érdekell hova kerülnek a kölykök. Én egy szóval sem mondtam. Ne gondold már hogy azért szeretnék kikutyákat hogy utána egész életükben szenvedjenek. Csak olyannak adom oda aki normálisan tartja és foglalkozik vele. Tudod nem úgy terveztem hogy feladok egy hírdetést aztán aki jön az viheti. A tenyésztő egyébként tudja hogy egyszer fedeztetve lesz a kutya. Érdekes módon őt nem zavarja. És képzeljétek máskor is volt már hogy még régebbi kutyánknak kölykei lettek. És KÉPZELD MINDEGYIKNEK lett gazdája nekik is lesz. És egészen addig nálunk lesznek amíg nem találunk neki normális gazdád. És lehet hogy ismerőseinknek is fogunl adni. Azzal egyébként nem értem mi bajotok. De inkább nem is nézem meg többször a válaszokat. A kérdésre annyi választ kaptam hogy beszéljek a tenyésztővel ezt meg is fogom tenni. De ezen kívűl minden más amit írtatok az nem válasz a kérdésemre. Persze ha valaki próbálna segíteni akkor lepontoznátok. Úgyhigy törlöm a kérdésemet a figyelt kérdéseim közül. Köszönöm a semmit. Viszlát!
2018. nov. 6. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!