Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden és cocker spániel...

Golden és cocker spániel együtt jó ötlet?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk kertes házba párommal, eddig a terv az volt, hogy 2 golden kölyökkutyát szeretnénk venni, de nemrég egyik barátunknál találkoztunk egy spániellel és beleszerettem. Egyre többet gondolkozom hogy inkább egy golden és egy spániel kiskutyát vegyünk, csak nem tudom a két típus mennyire jönne jól ki egymással és mennyire érezné jól magát nálunk.


Kinti-benti kutyusok lennének, ha nem vagyunk otthon, akkor a kertben lennének. Nagy teraszunk van és lenne kutyaház is persze. Hétköznap esténként egy kb 1 órás séta, hétvégén vinnénk magunkkal szüleinkhez, kirándulni, stb. A hosszú szőr nem gond, ismerünk jó kozmetikust. :)


Pár év múlva babát szeretnénk, úgyhogy nem árt ha szereti a gyerekeket.


Szerintetek ezekhez jó lenne ez a két kutya? Kijönnének egymással? Jól éreznék magukat?


2019. aug. 1. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Ha kiskoruktól fogva együtt lesznek akkor olyanok lesznek egymásnak mint a testvérek.
2019. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi az offért, de sem a goldennek, sem a spánielnek nem tanácsos lenyírni a szőrét!
2019. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem is tervezem, fürdetésre, fésülésre gondoltam mikor a kozmetikust írtam. :)
2019. aug. 1. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól kijönnének, mindkettő vadászkutya, barátságos, kedves természetűek. Persze nagyon sok függ a kiválasztott egyedektől is, de ha együtt nevelkednek, szeretni fogják egymást.
2019. aug. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is bocsi az offért. De van kutyás tapasztalatotok? Csak mert egyszerre 2 kölyköt nevelni nem éppen egyszerű. Főleg ha mondjuk 2-3 év múlva lesz pici is. Mert ilyen idős kutyánál nem lehet bejátszani, hogy kimarad 1-1 nap séta. Az én labim most 8 éves, ma már simán elvan akkor is, ha csak heti 4x megyünk sétálni de 2 éves koráig napi 3x45 percet, 4éves koráig pedig napi 1-1,5 órát kellett vele sétálni, hiába labdáztam vele a kertben, az nem fárasztotta le rendesen.
2019. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jól kijönnének egymással, pláne, ha kiskoruktól kezdve együtt vannak, ez mind nevelés és szoktatás kérdése :) A goldent kifejezetten gyerekszerető fajtának mondják, de igazából nem hiszem, hogy ez befolyásolja.
2019. aug. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!