Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatáshoz a kutyának az...

Sétáltatáshoz a kutyának az esőkabát vagy az esernyő jobb?

Figyelt kérdés
5 éves kan bichon bolognese
2019. aug. 3. 16:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%

Első lépésben azt tanuld meg, hogy a Kütyübazártól SOHA, SEMMIT! A kutyaesernyő egyébként is egy hülyeség.

A kutyának amúgy sem árt az eső, hazaviszed megtörölgeted.

Ami rázós, hogy vizes, sáros lesz a lába meg a hasa, az ellen meg semmilyen esernyő nem védi meg.

Lehetőleg ne sétáltasd esőben és akkor nincs gond!

2019. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutyádnak van bundája minek akarsz ilyesmit aggatni rá?

Sötétben a láthatósági mellény és nyakörv oké,de a kutya egy állat,semmi baja nem lesz ha találkozik egy kis eső vízzel.:D


Kis testűekre is tévhit,hogy adni kell ilyesmit akár rövid akár hosszú szőrű.Van szőrük ami a legtöbbnek dupla rétegű és védi az esőtől,hótól,hidegtől.Csivavát,kopasz kutyát és ehhez hasonlókat meg nem sétáltatsz 10 percnél tovább,nincs rá igazán szüksége.Főleg az esőben,pisi & kaki aztán irány fel a házba..:D

2019. aug. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) az előző hozzászólásom más válaszoknak szólt, azok azóta törölve lettek. Nem vagyok amúgy "vízfinnyás", ő az első kutyám és nincs 3 hete sem annak, hogy hozzám került egy nagyon rossz helyről, és hiába olvastam utána mi a jó neki, mindenhol mást írtak, azért mertem megkérdezni itt.

Tudom, hogy ő egy kutya, de én csak jót akartam neki.


(mielőtt jönnek az olyan válaszok, hogy felkészületlen vagyok egy kutyára, megelőzném, és elárulom, hogy tudom, de úgy vagyok vele, hogy egyrészt tanulok folyamatosan vele kapcsolatban, másrészt pedig akármilyen zöldfülű vagyok ezen a téren, biztos vagyok benne, hogy jobb helyen van nálam, mint ahol előzőleg volt)


És megkérnék mindenkit, hogy ne minősítsen egy jószándék vezérelte butuska kérdés alapján, mert ennek az oldalnak az a lényege, hogy bárki bármit megkérdezhessen. Ha h.lye kérdésnek tartod, egyszerűen menj tovább és kész. Komolyan nem értem, mit kell ismeretlenül arcoskodni. Természetesen akinek nem inge, ne vegye magára. A kérdésre megkaptam a választ, köszönöm azoknak, akik normálisan hozzá tudtak szólni. További szép napot mindenkinek :)

2019. aug. 3. 20:34
 14/14 anonim ***** válasza:
31%

Nem azért kérdeztem meg,hogy minek akarsz rá ilyet adni,mert le akarlak róla beszélni,vagy leminősíteném a kérdés miatt a kutyákkal kapcsolatos tudásod,kutya tartásod,akár mi.


Pusztán megkérdeztem,hogy minek az,ha van bunda.

Ha azt mondtad volna,hogy mert neked tetszik,azt is elfogadtam volna nyílván,csak tájékoztattalak,hogy teljesen felesleges a kutyát tekintve.

Divat cikk ez is.Cukin mutat rajtuk,de anélkül is el vannak és nem lesz felesleges költséged.Főleg a bichon,ha csak nem nyírod meg olyan hosszú és tömött a bundája,hogy simán az eső nem jut el a bőréig.. :)


De a talpacskájára lehet védőt venni,az a hideg ellen jól jön.Tavaly a huskynk lábára muszáj volt,felfázott.

2019. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!