Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kan amstaff-nak mit...

1 éves kan amstaff-nak mit főzzek ha allergiás a csirkére?

Figyelt kérdés

Szárazt tápot elszeretném engedni.

Brit care hypoallergén tápot eszik .

Olyan kajára gondolnék amitől hízna is mert szerintem rá férne+vitaminban tápanyagban gazdag legyen .



2019. aug. 8. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen húst, belsőséget csirkén kívül. Esetleg a húst keverheted rizzsel, répával
2019. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem feltétlenül kell főzni, olvass utána a BARFnak.

Ha főzni szeretnél akkor kb minden hús, belsőség mehet. Néha azért adjál neki marha térdet, lábszárat, kecske lábat az enyémek szívesen ropogtatják, de csak nyersen. Csontot főve, sülve ne adj neki.


Mellé rakhatsz rizset plusz minden zöldséget (és gyümölcsöt) amit ehetnek a kutyák

(Lista: [link] )

2019. aug. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Mindent, ami nem csirke. Ha nem vagy biztos, nézz szét a barfshopban pl, ha nem is rendelsz, de inspirálódsz!
2019. aug. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek köszönöm szépen .
2019. aug. 8. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt hogy óvatosan az adagokkal. Az amstaff nagyon hajlamos a hízásra és ha végig sétálok az utcán, alig látok párat akik jól is néznek ki. persze legyen egészséges, energikus :)

[link]

2019. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig főztem a kutyámnak, mert a tápokat egyáltalán nem bírta megemészteni (tanyáról mentett kutya, kölyökkorában moslékon élt, hemzsegtek benne a férgek, szóval extrém rossz az emésztése). A csirkét nem bírta a gyomra, ezért mi nyúllal kezdtünk (barfos boltokban lehet kapni nem horror áron), de attól borzalmasan lefogyott, ezért váltottunk marhára (szintén barfos boltból beszerezhető nyesedék 1000ft/kg áron, ami nem vészes, de én azért heti 2-3 alkalommal igyekeztem színhúst adni).

Én a magam részéről azt tapasztaltam, hogy a főzés nehezebb mint a barfozás, mivel csontot nem lehet adni főzve, ezért figyelni kell, hogy ne boruljon fel a kálcium-foszfor arány, mi ezt tojáshéj porral oldottuk meg, illetve arra is, hogy azért valamit rágjon, ne fogkövesedjenek a fogai, én rendszeresen adtam neki szárított porcos dolgokat, például nyúl fület, marha fület, fejbőrt, őzlábat, de még így is kicsit fogkövesedett. Emellett a belsőségekből hőkezeléssel nagyon sok vitamint eltávolítunk, ezért folyamatosan kapott vitaminokat (béres csepp, immunovet és társai nem tartoznak ide) is. Szóval szerintem egy főtt ételt nehezebb összeállítani, mint a barfot, de azért leírom, hogy nálunk miből állt egy napi menü egy 20kg-os kutyánál:

50dkg marhahús, ez vagy nyesedék vagy lapocka, lábszár

10dkg nyers, reszelt zöldség, általában sárgarépa vagy uborka, ritkábban édesburgonya, sütőtök, az édesebb dolgok jobban bejöttek neki

1,5kg rizs vagy zabpehely, jó nyálkásra főzve, napi 3x adagra bontva

tojáshéjpor/csontliszt + vitaminok


Általában a vörös húsoknak jobb a tápértéke, de csak azzal sem szabad etetni, néha be lehet iktatni egy nyúl vagy hal napot, de ha új fehérjeforrást vezetsz be azt érdemesebb fokozatosan ha érzékenyebb gyomrú a kutyusod.


Mi nemrég váltottunk barfra, nekünk nagyon bevált, nem akarok feltétlen kampányolni mellette, sem meggyőzni, de nekem tényleg az a tapasztalatom, hogy sokkal egyszerűbb és a kutya is aktívabb, egészségesebb, a szőre is szebb. Ha van kedved olvass utána barfos csoportokban rengetegen segítenek is, ha bármi kérdésed felmerül ezzel kapcsolatban és nem utolsó sorban rengeteg gyönyörű, csupa izom amstaffról posztolnak rendszeresen képeket a barfos gazdik, szóval ha úgy szeretnéd hizlalni kicsit, hogy inkább izmosodjon mint hízzon, arra is lehet jó megoldás lesz ez a fajta etetés.

2019. aug. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Javaslom, hogy próbáld ki a BARF módszert!

Nekünk ugyanerre a problémára ez volt a megoldás.


Az állatorvos azt tanácsolta, hogy amíg hízókúrán van, addig adjak a hús mellé rizst és krumplit. Utóbbit nem nagyon tudja megemészteni, de valóban sokat segített.


Állateledelesnél lehet kapni kifejezetten állati fogyasztásra szánt húst is (csak nagyon ellenőrizd le a helyet, mert sokan árulnak rossz minőségű, büdös húst!). Ha pesti vagy, akkor tudok boltot ajánlani, ahonnan mi is beszerezzük.


Kiegészítésnek adhatsz mellé répát, zöldségeket, gyümölcsöket.

Én nyulat, marhát, lovat, szarvast, bárányt szoktam váltogatni.


Látványosan javult, kevesebb a széklet, mert többet hasznosít a kajából és szebb a szőre is.

2019. aug. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Huhh. Köszönöm ezt a sok kielégítő választ . Nagyon köszönöm . Utána olvasok mindenképpen.


Hát az a nagy helyzet hogy pest megyei vagyok de gépjármű sajnos nem áll rendelkezésre .

2019. aug. 9. 17:59
 9/9 szita67 válasza:
100%
Próbáld meg a nyers húst,semmiképpen ne főzd meg, kivéve a disznót.Volt pár kutyám és eleinte én is mindenféle csodatáppal etettem őket. Aztán egy idő után elkezdtek fogyni és a rosszul tápláltság érzetét keltették.Nem csak benne sajnos és ebből volt is konfliktusom.Aztán találkoztam egy állatorvossal és az ő tanácsára átálltam a nyers húsra. Bár azok a kutyáim már nem élnek,/13 év után/de a fiatal korosztály is fő tápanyagnak a nyers húst kapja. Nagyon sokat utána olvastam,tedd ezt te is. A kutya a farkas háziasított formája és a farkas fő tápláléka a nyers hús,persze a kiegészítőkkel együtt.Azóta csodálatosan néznek ki a kutyáim egyik sem allergiás semmire és mielőtt rákérdeznél nem vadultak meg a nyers hústól. /Sarplaninac és amstaff, mindkettő szuka/ nagyon jól megférnek egymással és más kutyákkal nem akarnak embert enni.
2019. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!