Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos stafi keverék...

10 hónapos stafi keverék kutyám nagyon allergiás a csirkére bármilyen formában ha kap iszonyatosan megy tőle a hasa . Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés
Mit adjak neki enni hosszu távon akár élete végéig ami beválik? Jó lesz tőle a széklete izmos jol kondicionált kutya marad és jót tesz neki ? Lehet száraz táp vagy konzerv is . Kérném azok válaszát aki ugyanebben a cipőben jártak de mára minden renden van a kutyusokkal és teljesen egészségesek és a székletük is nagyon jó tőle ? Házi recept is érdekelne . Bármit olyan ha ugyanazt kapja mindig akkor sem lenne baja tőle .. (orvosnál jartam . Tuti allergia de kivancsi lennék a tapasztalatokra ki melyik márkára esküszik és mi volt a baja pontosan a kutyusának )

2019. júl. 14. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk a fressnapf gyógytápjaiból a hipoallergének váltak be. Több ízben van, és van száraztáp, konzerv sőt jutalomfalat is :)


[link]

2019. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Az én kutyámnál nem biztos a csirke allergia, de mivel allergiás volt így inkább minden gyakori allergént tartalmazó kaját kivontam az étrendjéből. Purizon táp nagyon jó összetételű én azzal etetek. Sajnos a hipoallergén híres-neves tápok nem jó minőségűek. Royal Canin, Happy Dog, Brit Premium vagy Care mind mind rossz minőség.

Purizon, Wolf of Wilderness, Platinum, ezek amik jónak mondhatók.

Konzervből nekem a Lukullus jött be. Zooplus-on rendelek, mert ott olcsóbb és csak ott kapni ilyen jobb minőségű kaját. Az én kutyám a hipoallergén tápoktól fosott. Már bocsánat a kifejezésért. Elég sok embernél olvastam, hogy pl a Brit Care hipoallergén táptól ment a kutya hasa. Azt gondoltam nálunk beválik de sajnos nem. Aztán a Happy Dogot próbáltam de annak az összetevője botrányos hiába ízlik a kutyának. Hosszú távon nem egészséges.

Jelenleg Purizonnal etetek, aminek kilónkénti ára 2ezer ft. Lukullus konzerv pedig 6db 800g 3500 ft. Ez egész jó ár az összetételhez képest.

Zooplus 2-3 nap alatt kiszállítja a csomagot.

Ha tud valaki ezeknél jobb kaját azt szívesen várom üziben.

A másik megoldás a Barf, de azt már nem írom le, mert annak érdemes utánaolvasni.

2019. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek . Csemegézek olvasgatok még kicsit aztán hátha sikerül . Próbálkozok !
2019. júl. 15. 06:57
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

A wolf of wilderness csirke alapú. De a Purizon tényleg nagyon jó. Viszont a Brit Care egyáltalán nem rossz minőség! Attól még, hogy neked nem jött be, nem jelenti azt, hogy rossz! Ennyi erővel az orijen a világ legszarabb kajája, mert a kutyám bélgyulladásos kóros hasmenést kapott pár adagtól egy hónapon át!! Ha ezt mondanám halálra köveznének, mert leszólom az orijent!

Az én kutyám meg a Brit Caretől jött rendbe egy hónap után, mikor 10 kilót fogyott. Előtte próbáltuk a markus mühlét, platinumot, azok se voltak jók neki. Attól még nem mondom, hogy rosszak lennének.

2019. júl. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármit, ami nem csirke.
2019. júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csirkeallergiás a kutyám. (Plusz még gluténérzékeny is.)

Nekem a Brit Care oldott meg minden problémát, a széklete is normálissá vált, és a kutya is megerősödött, izmosodott tőle, a szőre is szép. Nem tudom ki írta, hogy a Brit Care nem jó minőség, nekem ár-érték arányban nagyon bejött, és tényleg az életveszélyes helyzetből húzta ki a kutyámat. Ha ez nem tetszene, a Josera és a Sam's Field tápokat tudom még ajánlani.

2019. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves 2es! Attól, hogy neked nem vált be, a Brit Care jó minőség és a Happy Dog Supreme családja is. Nálunk a HD-tól soha semmi emésztési gond nem volt, ellentétben pl az amúgy szintén jó Platinumtól. Mindenkinek más válik be. Nálunk bárányra lett allergiás a kutya, most Belcando GF Oceant eszik, úgy néz ki beválik.
2019. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Javaslom amúgy jó szívvel a Wolfsblut tápjait is, ha van rá keret! Német minőség, szuper összetétel, sokféle, csirkementes.
2019. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

1 eves kolyok amstaffomnak nyers kajat adok: hal/hus marhacsont zoldseg nyersen mind.

Ha kutyad van,nyilvan tellik a tisztesseges ellatasara.


Te megenned a kutyakonzervet vagy tapokat??? Na ugye. Akkor mer pont a kedvencednek adod a szemetet.

2019. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem jó se a Brit se a Happy Dog!

Happy Dog átlagosan 20% húst tartalmaz ezek után főbb összetevő a kukorica, kukoricaliszt vagy burgonya. Feherjetartalma: 21% Ez sehol nincs jó minöség.

Brit Care Hipoallergén tápja: bárányhúsliszt és rizs meg a hozzáadott dolgok. Ennek fehérjetartalma 26% . Talán ezen még elél a kutya a hozzáadott dolgok miatt.

Purizon: 70% állati összetevőkből készül, ami tartalmaz friss húst. Fehérjetartalma : 38%

Gabona, rizs és kukoricamentes.


Olvassátok el az összetevőket és hasonlítsátok össze a tápokat!

2019. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!