Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire bullterrier...

Staffordshire bullterrier vagy amstaff lehet csirke allergiás?

Figyelt kérdés
Több állatorvos véleménye szerint a staffbullom csirke allergiás. Létezik? Hisz elvileg nem egy kényes fajta, vagy ez attól független ?

2015. ápr. 7. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az állatorvosnak igaza lesz, hisz nem hiába tanulta ezt a szakmát...
2015. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen kutya lehet allergiás, ez nem fajtafüggő, csak vannak fajták amiknél sűrűbben előfordul az allergia, pl westie. Lehet, hogy nem is csirke allergiás, hanem valami összetevőre. Próbáltál több tápot? Az én kutyám allergiás a Josera kölyöktápjára, de más csirkés tápra nem.
2015. ápr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet allergiás, ez nem fajtától függ.
2015. ápr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függetlenül, hogy nem kényes fajta, még bármilyen allergiás reakció jelentkezhet. Nekem egy keverékem van, jelenleg 14 éves, soha nem volt semmi baja, viszont ő is csirkeallergiás. Semmilyen csirkés tápot, konzervet nem tudok neki adni, viszont ugyanannak a tápnak a bárányos és a marhás változata tökéletesen bevált. Válts tápot, egyből megtudod, hogy csirkeallergia-e vagy nem.
2015. ápr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, most fogok tápot váltani. Hosszas olvasgatás után erre a termékre gondoltam : [link] .
2015. ápr. 7. 13:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen szinten az általad említett fajták túl lettek tenyésztve/szaporítva az utóbbi időben már rég nem lehet azt mondani rájuk, hogy "nem kényes fajta".

Most nem akarok belemenni a szaporítás/tenyésztés örök vitájába, de ha megnézed, minden közkedvelt kutyafajtánál előbb vagy utóbb megjelennek a felhígult génállomány miatti problémák. (ideggyenge németjuhászok, agresszív labradorok, ösztönszegény spánielek)

2015. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Aranykoszorús tenyészetből való a kutya. Nem szaporítótól vettem.
2015. ápr. 7. 13:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Félreértettél. Nem minősíteni akartalak sem téged, sem a kutyádat, de függetlenül a beszerzési helytől előfordul, hogy gyengébb az emésztőrendszere. Hiszen erre egyetlen tenyésztő sem szűri a kutyáit és a nagy számok törvénye alapján ez a probléma is továbböröklődhet.

Tehát egy Staffordshire bullterrier vagy Amerikai Staffordshire terrier is lehet allergiás.

2015. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia ! Az én amstaffom is csirkeallergiás sajnos , szóval igen létezik .
2015. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk egyszer azt mondta egy jó állatorvos, majd állateledel boltban az eladó is, hogy nem biztos, hogy csirkeallergiás. Mi eleinte olcsóbb, csirkeízű táppal etettük a kutyát, így lett "csirkeallergiás". De felnyitották a szemünket, hogy ezekben a tápokban olyan dolgok vannak (ízfokozó,GABONA), amire a kutyának nincs szüksége, így nem a csirkehúsra allergiások, hanem a többi összetevőre. Nem mellesleg alig tartalmaznak húst. Lehet, hogy a tiéd ténylegesen a csirkehúsra allergiás, de mi amióta prémium kategóriás táppal etetjük, lehet mindenféle húsból, igen, akár csirkéből is, nincs semmilyen allergia :)


Mi Orijen Reddel etettük egy ideig, aztán átváltottunk a csirkésre, és semmi nem történt:)

2015. ápr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!