Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok?

Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Közepes méretű, békés, tanulékony kutyát keresek elsőgazdás családba.

Gondoltam már a közép uszkárra, szerintem teljesen jó lenne. De megtetszettek a spánielek is íg kissé tanácstalan vagyok. Mindenképpen fajtatisztát szeretnék tenyésztőtől mivel elsősorban a gyerekek miatt venném, így muszáj tudnom mire számíthatok. Nyilván tudom hogy a kutya az enyém lesz, főként én gondoskodom majd róla stb (nem is azért miattuk veszem mert ők nyaggatnak vele)

Szóval egy "lightos" kutya lenne megfelelő.



2019. aug. 10. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az uszkár szerintem jó választás. Mivel a spániel vadászkutya, ezért viszonylag magas a mozgásigénye, ezzel mindenképp számolj.
2019. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
10%
Én nagyon kedvelem a magyar kutyafajtákat, mint például a vizslát, a pulit, mudit, kuvaszt... Mi lenne, ha magyar kutyát választanál?
2019. aug. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1# köszi a választ

2# puli, mudi, kuvasz mint közép méretű könnyen kezelhető nyugodt fajták kezdő kutyás családba. Jó vicc. De miért kell mindenáron nyomatni hogy csak magyart? Az élet minden területén. Sosem értettem.

2019. aug. 10. 23:04
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

#1-es vagyok, ha nem ragaszkodsz a fent említett fajtákhoz akkor még írok párat:

Whippet

Airdale terrier (bár nem tudom hogy nagy vagy közepes, mindenhol mást hallok)

Bulldog

Beagle

Viszont én még mindig a snaut ajánlom, esetleg a whippetet. Nem tudom mennyire vagytok energikusak, nekik nem kell olyan sok mozgás.

2019. aug. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A terrierek, schnauzerek kizárva, mert ők baromira nem a békés, nyugis kis kutyák. Okosnak félelmetesen okosak, de makacsak, éppen ezért nem egyszerű a nevelésük, tanításuk. Nem lightos kutyák. A beaglek sem.


Közép uszkár jó ötlet.

2019. aug. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Basszus 4-es vagyok, én is uszkárt akartam írni snau helyett, mindig keverem a nevüket. Szó se volt schnauzerről a kérdésben, bocsánat.
2019. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

az uszkár nem hullatja a szőrét,úgyhogy már csak ezért is jó választás,bár én nem nyugodt fajtaként ismerem,hiszen az uszkár is egy vadászkutya.Ha eleget van sétáltatva,remek kutya lehet gyerekek mellé is.

Sok ismerősömnek berni pásztora van,nagyon nyugodt kutyák,és szeretik a gyerekeket.De lehet velük nagyobb távot is sétálni.És akármilyen furcsa, a nagyobb méretű kutyák általában nyugodtabbak, mint kisebb fajtársaik.egy spániel szerintem túl ugri-bugri kutyus gyerekeknek,és elég szeleburdi.

De majd a kiskutya kiválasztásánál kell nagyon odafigyelni, hogy ne a legjátékosabb,leg futkározósabb kutyust válasszátok,mert hosszútávon nem jártok vele jól,akármilyen aranyos akkor.(élő példa rá az én vizslám)Egy közepes energiaszintű kiskutyát válasszatok,aki nem olyan izgága mint a többi.Fajtán belül is vannak különböző energiaszintű kutyák.Lehet egy német dog is olyan magas energiaszintű,mint egy border collie,de ugyanúgy egy vizsla is rendelkezhet bámulatos nyugodtsággal.


Mint már említettem, nekem egy kan magyar vizslám van, most 2 éves múlt.Mi négyen vagyunk gyerekek a családban(én 15,öcsém 11, húgom 4 kisöcsém 1 éves).A kutya a kicsik közelében nem ugrál,nem borítja fel őket, odamegy hozzájuk,és lejjebb hajtja a fejét, hogy meg tudják simogatni.A húgom pónisat játszik vele,,lecsutakolja" egy kefével,és a pórázát fogva vezetgeti.(természetesen figyelünk rájuk)De mikor kölyök volt,és bolondozott,sokszor felborította az akkor még 2-3 éves húgomat.Időbe telt, mire apukámmal megtanítottuk neki, hogy tisztelje a kicsiket.Az 1 éves öcsémhez még hozzáérni sem engedjük,majd csak később,hogy tudja,hogy ő is egy kis falkavezér.

De a vizslám alapból egy nagyon szeleburdi,aktív kutya, rengeteget kell sétálni vele,de vannak szabályok, amiket neki is mindenképp be kell tartania.

2019. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Szia.


Spanis gazdiként , több spanis és uszkáros gazdit ismere mondom h az uszkár jobb választás.


Őszintén szólva az uszkár csak papíron vadászkutya. Nincs olyan nagy vadászösztöne mint egy cocker spánielnek vagy magyar vizslának. Szerintem közepes az energiaszintje és ahogy észrevettem elég okosak.


Amit itt írtak sokan, a schnautzer is elég jó választás lehet, a kicsi persze.


Spánielt akkor javaslom hogyha van időtök rendszeresen sétálni és kertes házban laktok. Továbbá cdak akkor javaslom ha van kapacitásotok a szőrével foglalkozni. Jah és az sem árt ha rezisztensek vagytok egy bizonyos szintig a "cuki" nézésre. Szerintem kevés fajta tud úgy nézni mint ők.

2019. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17%

A spániel nagyon izgága.Az Uszkár sem egy lusta kutya,de egy spánielhez képest nyugodt.Pont annyi mozgás kell neki,hogy a gyerekeket és magát is jól le tudja fárasztani :D


Még amit így családba nagyon vesznek az a golden retriever.Illetve személyes tapasztalat alapján a Boxereket tudom még ajánlani.Nagyon intelligens,nagyon tanulékony és igazi bohóc fajta,mellettük csak mosolyogni lehet. :D

2019. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Törpe vagy közép uszkár jó lehet mert eléggé barátságos okos tanulékony és alig hullik a szőrük a mozgás igényük meg nagy de nem annyira durva
2019. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!