Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltathatják a kutyám és...

Elaltathatják a kutyám és semmit sem tehetek?

Figyelt kérdés
Meg harapott egy lányt sajnos. Most karanténban van ha lejárt a karantén el akarják altatni. 17 éves vagyok, mit tehetek?
2019. aug. 11. 15:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A karantén alatt harapta meg? Egyéb esetben igencsak hihetetlen, hogy altatás lesz a sorsa.
2019. aug. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban el akarják altatni karantén után, akkor nem egy túl szelíd/kezelhető kutyáról lehet szó. A karanténnak épp az a lényege hogy megfigyelik hogy egyébként nem veszélyes állatról van-e szó.

Milyen körülmények között történt a harapás?

2019. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
# 12: Még ebben az esetben sem altatnak. Ismerősöm állatvédő szervezetnél önkénteskedik, menhelyet üzemeltetnek. Elég gyakori, hogy nehezen kezelhető kutyák kerülnek be hozzájuk, volt már befogáskor komoly harapás is. Ilyenkor ráadásul ugye nincs oltási könyv, nem ismerik az állat előéletét. Karanténba kerül a kutya és szocializálják - általában elég hamar szokott sikerülni, örökbeadhatóvá válnak gyorsan. Ha viszont nagyon vad, akkor marad a menhelyen külön kennelben, vagy olyan helyre kerül, ahol őrkutyaként tartják (természetesen ellenőrzött körülmények között). Mindenre van megoldás. Én még az életben nem hallottam, hogy altattak volna! Még akkor sem, amikor egy nagy kutya kiszökött (nem a gazda hibájából!) és széttépett egy kiskutyát plusz a gazdit is megtámadta. Senki nem hibáztatta érte sem a gazdát, sem a kutyát. A gazda figyelmeztetése nélkül bontották el a kerítésüket, a kutya még soha nem volt kint, engedett az ösztöneinek.
2019. aug. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
2 kisfiút harapott meg a szomszédban. Az oltása megvan. Nem vitték el sehova nálunk van karanténban, tehát nem lehett kiengedni és az állatorvos figyeli. Azt mondta még 1 hétig lesz így aztan anyáék dönthetnek, hogy mgtartják, oda adják valakinek vagy elaltatják. A szomszéd meg magyarázott, hogy el kell altatni vagy megmérgezi stb. És apa mondta, hogy nyugi el lesz altatva. Azóta hiába próbálok vele erről beszélni nem hajlandó.
2019. aug. 11. 20:22
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem, nem a te tulajdonod a kutya, így sajnos nem is dönthetsz róla. Ha a szüleid el akarják altatni és találnak olyan állatorvost, aki egy harapás miatt is hajlandó erre, akkor azon kívül, hogy próbálod meggyőzni őket, sokat nem tehetsz :(.

Ez így többszörösen gáz történet. A kutyák nem szoktak ok nélkül harapni és az ok csak az esetek kis százalékában az, hogy idegrendszeri probléma van a kutyával, többnyire emberi hiba az okozója. Utóbbiba belefér az is, ha rosszul tartják a kutyát és ezért bekattan. Emberi hiba helyett a kutyát büntetni gáz. Engem gyerekként többször harapott már meg kutya, egy kivételével az én hibám (is) volt. Ilyen esetben a szüleim fenyegetőzés helyett elmagyarázták, miért harapott meg. Drága tanulópénz. Amikor nem én hibáztam, akkor sem kívánták a kutya halálát, de apám a rend kedvéért elbeszélgetett a gazdájával, mert már sok gyereket megharapott előttem (néhány kis csíra folyton heccelte, ezért utálta a kutya a gyerekeket).

2019. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Mégis, hogy tudta a 2 szomszéd gyereket megharapni? Átugrottak a gyerekek a kutyához?
2019. aug. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
# 14: Normális állatorvos egészséges kutyát nem altat el. Sajnos vannak azonban, akik pénzért bármire képesek... Apukádat és a szomszédot arról kellene inkább meggyőzni, hogy van más megoldás, pl. egy normális kerítés... ami egyébként is kötelességetek, ha kutyát tartotok. Vagy egy nagyobb kifutó a kutyának, ahonnan nem tud kijutni.
2019. aug. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Azzal egyetértek, hogy a kutya nem maradhat nálatok, mert úgy tűnik valamiért nem sikerült megtanulni kezelni őt.

Amúgy kíváncsi lennék, hogy milyen körülmények között harapta meg a 2 szomszéd fiút. (A nyitóban azt írtad, hogy megharapott egy lányt???)


Még van egy heted, sopánkodás helyett keress állatmentőket, vázold a szitut, és próbáld meg a kutyát elpasszolni esélyt adva neki egy jobb életre. Ezt próbáld meg apuddal megbeszélni, és ne akard kierőszakolni a kutya maradását. A szomszédnak meg úgyis az a lényeg, hogy a kutya elkerült tőletek. El se kell mondani neki, hogy végül nem altattátok el.

2019. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt kérdeztem, hogy tudott 2 szomszéd gyereket is megharapni.... esetleg átdugtak a kezüket, vagy átmásztak??? De valaszt nem kapunk. Viszont ha a kutya ment át, az über gáz! Nekem van kutyam és gyerekem is, de ha az en gyerekemet harapna meg a szomszed kutyaja úgy, hogy nem mi tehetünk róla, bizony az en agyam is elborulna! És a gazdára lennék dühös! Az én egyik kutyam is hamis, TÉNYLEG támad idegenre. Persze csak a saját területén. De basszus, nem tud kijutni a kertből!
2019. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!