Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparácíos szorongás ez?

Szeparácíos szorongás ez?

Figyelt kérdés

Van egy kis 1,5 éves munkakutyám (sheltie) aki egyébként rengeteg foglalkozást igényel. Már a kezdetektől fogva következetesen nevelem, minden szabályt betartottam, és végig kutyaoviba-suliba jártunk. Szóval egy amúgy teljesen engedelmes, szófogadó kutyusról beszélünk. Sőt, sportolunk is, rengeteget tanulunk, terelünk, túrázunk, hegyetmászunk.. Neki kell is ennyi foglalkozás, de semmi gond sőt, én is nagyon sportos aktív életet élek, tökéletes kis társam ő. Egy a gond, hogy most lett egy kis plusz munkám, viszont ez a napi rutinját nem befolyasolja. Mégis, rettentően feszült hogy nem vagyok annyit itthon (egyébként napi 3-4 órát dolgozom összesen, hétvége pedig szabad) összesen 2 órával vagyok kevesebbet itthon, ezt is este-éjjel a szokásos esti sétája után teszem. Egyik munkahelyem után hazajovok, hogy levihessem lefárasztani, és utána megyek el a másik helyre, aztán mégegyszer leviszem eü sétára. Összesen 1 nap 5x viszem le, ebből 2 eü gyors séta, 3 pedig lefárasztós, tanulós séta - futás, agilityvel összekötve. Itthon is tanulunk utána. Nem szaporítom tovább a szót, a lényeg hogy elkezdett tönkretenni dolgokat, szét szedte az összes papucsomat, hiába szídtam le mikor elkaptam közben, másnap is tönkretett egyet. Aztán a naplómat is elrágta, és sajnos most már a töltő kábeleket kezdte el rágni... A falról is leharapdálta a festéket, nem is értem, pedig hozzávan szoktatva ahhoz hogy nem vagyok állandóan itthon. Az alap munkahelyem miatt nem szedett szét semmit, csak azóta csinálja amióta először elkezdtem dolgozni ezen az új helyen is. Ez szorongás lehet? Látszik is rajta mikor hazaérek, hogy feszült, ideges. Persze nagyon örül hogy itthon vagyok, de ő feszültség levezetés kép rag mindig, és ilyenkor órákig rágja a rágókáját mire ellazul, és megnyugszik. Szerintetek hogy orvosoljam ezt? Nem akarom hogy kabeleket ragjon el, megrázhatja az áram :S hiába szídom le érte, hiába teszek ki neki rágócsontot, inkább a papucsom rágja, és ő érzékeli az idő mulasat... Sokszor hallom, hogy a kutyák ezt nem tudják mérni, hát... Az enyém pontban mindig percre pontosan tudja mikor kell lemennünk, már az ajtóban áll olyankor. Tudja mikor van kaja idő, és hogy mikor érek haza.


Bocsi ha hosszú...



2019. aug. 11. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem gyanús, hogy az. és ez ördögi kör, mert minél több dolgot rág szét, annál jobban stresszelsz, ezt átveszi a kutya, aki minél többet pótcselekszik...

nekünk erre a szobakennel volt a megoldás. állandóan abban van, az az ágya, persze ki be járkálhat, de tudja, hogy ha bezárom, akkor pihenni kell. ezt ne úgy képzeld el, hogy szegény állat egyfolytában be van zárva egy dobozba fárasztás nélkül, hanem hogy van egy nyugodt helye, ami csak az övé és kizárólag a pihenésről szól az ottlét. Itt meg tud nyugodni, egy kis barlang, ráadásul semmit nem tud megrágni, így nyugodt vagyok én is.

2019. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha csekély mértékben is, de változás történt az eddigi megszokott életetekben, és ezt a kutya lereagálja.

Szerintem jó ötlet, amit az első írt. Írod, hogy sokat jöttök-mentek, tehát meg lehet arra tanítani, hogy a pihiidő a kennelben legyen.


Ha jártatok kutyasuliba, akkor biztos ismersz egy-két trénert, én a helyedben beszélnék eggyel, és kérnék pár alternatívát a megoldáshoz.

2019. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!