Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy németjuhászunk.2...

Van egy németjuhászunk.2 évesen került hozzánk pár hónapja, és azóta a családfőt elfogadta vezérnek, senki mást. Többször megmorogta a családtagokat és akármikor odakap. Ötletek?

Figyelt kérdés
A családfőt az sem tántorítja el, ha megharap valakit, de mi szeretnénk, ha idáig nem fajulna a helyzet.Mit lehet tenni, hogy a kutya ne morogjon és ne kapjon oda a családtagokra? Elaltatni nem akarjuk, sintér telepre sem tudjuk vinni, mert a családfő haragja hatalmas lenne.
2010. júl. 12. 23:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiváló rendőrkutya lenne belőle, mert úgy látszik, egy gazdás. Csak egyetlen ember parancsait fogadja el. Neki kellene megnevelni, hogy ne bántson senkit a családból, a gyerekeket pedig főleg nem.
2010. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Ez a családfős duma olyan mintha a középkorban lennénk!

Ti is behódoltatok ezek szerint a családfőnek,és a kutya csak még egy alattvaló lett.A másik,hogy a "családfővel" nem tudjátok megbeszélni a dolgot?

Annyi a tippem,hogy legyen ott a falkavezér amikor kimegy valaki,és szóljon rá a családtag a kutyára erélyesen ha támadólag lép fel,és ha nem hagyja abba a családfő is szóljon rá!Így éreznie kell a kutyának,hogy hátrébb van a rangsorban!Ha nem tudjátok rávenni a családfőt,inkább őt altassátok el!

2010. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
De tényleg, ez a "családfő" kifejezés. Olyan mintha te is valami szolgája lennél. Férjed ??
2010. júl. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
ahogy mrá előttem is írták, a rangsorral vannak problémák! a kutyával tudatni kell, hogy a falkán - a családon - belül ő az utolsó a rnagsorba. elég nehéz ezt pár sorban leírni, ajánlom hogy olvassatok el egy nevelésről szóló könyvet pl. Cesar Millentől vagy Jan Fenneltől!
2010. júl. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Utolsóval értek egyet, nem pedig a családi helyzeteteket firtató emberekkel. Napról napra kell főnökké/falkavezérré válnotok, bár a családfőnek is aktív szerepet kéne ebben vállalnia (nagy segítség lenne részéről). Még fiatal a kutya, jók az esélyeitek együtt. Az előttem is leírt szakirodalom pedig nagy segítség lenne számotokra, nem hosszú, nem unalmas, netről is letölthető ;-)
2010. júl. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Utolsó kettő nagyon jól leírta. Akár kutyaiskola is segíthet, ha magatok nem boldogultok a helyes rangsor kialakításával.

Nem tudom, hogyan került hozzátok a kutya, de felnőtt kutyát a kutyákhoz nem értő embereknek csak úgy érdemes befogadni, ha ott az egész család és a kutya láthatóan a család minden tagjával szemben barátságosan, elfogadóan viselkedik.

Ne adjátok fel és főleg, pusztán rangsorbeli gondok miatt ne vegyétek el a kutya életét!

2010. júl. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Lepontozhattok , de nem egy olyat hallottam , hogy családtagot szedett szét a kutya !!! ( kisgyerekeket, felnőtteket..., barátnőm karjából hiányzik egy darab ). Gondoljátok át , érdemes próbálkozni vele ? !
2010. júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk megölte a rendőrségen kiképzett német juhász a harmadik szomszédban a nagymamát. Nem voltak otthon, a néni átment virágot locsolni. Nem mondta a kutya nevét és az megölte. A néni hazatérő fia pedig felkapta az ásót és agyonverte a kutyát...
2010. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Csináljátok azt hogy kmentek a családfővel az udvarra , és provokáld ki a morgást a kutyánál , a falkavezér pedig egyből torolja meg a dolgot , ilyet nem szabad hagyni mert életveszélyes.Mikor az én kutyám családtagra morgott , egyből megfogtam és földhözvágtam és ráüvöltttem hogy "fúúj" , nem érdekel ki mit mond de hatásos volt és többször nem kellett megismételni , akár a kajáját is odaadja mostmár az illetőnek.(nekem is németjuhászom van)
2010. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Már nem azért utolsó előtti de mit csinált volna a rendőrkutya amikor egy idegen megy a házába és nincs ott a gazdája? Örüljön neki? Nem hinném hogy megölte, de egy öreg néni olyan gyenge hogy már egy eséstől is meghalhat.
2010. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!