Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes németjuhászunk van,...

8 hetes németjuhászunk van, jó lenne ha engem tekintene falkavezérnek. Hogy lehet elérni, hogy én legyek az? A Családomba van egy nagyon határozott markáns férfi, de nem akar ilyen babérokra törni, de ugye nem mi döntünk.

Figyelt kérdés
Határozott vagyok vele, és következetes. Mit kell még tennem? Én fogom kutyasuliba vinni,ezért jó lenne ha hallgatna rám...
2009. aug. 13. 11:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Jan Fennel: Kutyapszichológia c. könyvét. Abban minden benne van, ami fontos!!!
2009. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Mielőtt odaadod neki az ételt nézz a szemébe és csinálj úgy mintha ennél belőle.A legjobb az ha teszel egy alufóliát a kutyakaja tetejére és teszel rá magadnak valami finomat aminek erős illata van.Pl.kolbász.Azt megszed úgy hogy nézel a szemébe és utána adod neki oda az ételét.És amíg eszik tedd oda a kezed.Ha simiért kuncsorog ne engedj neki.Mindig úgy simogasd,hogy előtte te hívod oda magadhoz.És a hasát simogasd és közben a szemébe nézz.Ha el akar menni akkor ne enged felállni.Simizd még egy kicsit tovább adj hirtelen hagyd ott.Ezek a falkavezér viselkedései.Ha rendszeresen így teszel akkot te leszel a falkavezér.
2009. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog a sokból ami szükséges: Mindig mikor enni adsz neki, ültesd le. Így látni fogja, hogy előtte állsz.

Én most Tamar Geller: Kutsaszeretet c. könyvét olvasom.

2009. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyen gondok voltak. Aztán a férfiak eldöntötték, hogy a "férjemnek" kell lennie a falkavezérnek:D.

Szívesen kérdezném még a 12.05-öst ilyen "kutyadolgok" körében. Tetszett a hozzászólása, ezt majd egyszer kipróbálom. Valószínűleg nagyon érthet "kutyául".:)

2009. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, köszönöm:):) este ki is próbálom:):) a kjás dolgot:) simizem rendesen a hasát, az a legsebezhetőbb pontjuk, ha mutatja nagy baj nem lehet:) A kutyapszichológia című könyvet kerestem mindenhol, de elfogyott, nem kapható...:( viszont az író másik könyve ma érkezett meg, már ott figyel az asztalomon:) alig várom, hogy végre hazaérjek:):):) Arról a magyar könyvről nem hallottam még... Több infó róla?:) Ezek akkor is bevállnak, ha nem csak én foglalkozok vele?
2009. aug. 13. 12:35
 6/17 A kérdező kommentje:
Na én is ezért harcolok, nehogy a férfiak kerüljenek megint előtérbe:( A másik kutyánknál is ez volt... De már nem gyerek vagyok, mert ugye azokat nem fogadja el a kutya soha feletteállónak. Ja és igencsak határozott lettem közben:)
2009. aug. 13. 12:40
 7/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat Tamásnak olvastam a szerzőt:) Na mindegy. Pedig rajtam van a szemüvegem:)
2009. aug. 13. 12:42
 8/17 anonim ***** válasza:
A neten is megtalálod akutyapszichológiát csak kb 12 oldalban, de nagyon szuper. belinkelem: [link]
2009. aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
ezer és ezer köszönet:) 12 oldal is több mint a semmi:) De hogy sehol nam lehet kapni... neten is próbálkoztam... de ha ezeket e viselkedési szabályokat betartom, akkor a többiek hiába szervezkednek ellenem, hogy letaszítsanak a trónról:) nem fog sikerülni?:) Tényleg csak azért aggódok, hogy mennyire fog majd szótfogadni a foglalkozásokon...
2009. aug. 13. 13:12
 10/17 anonim ***** válasza:
12:05-s vagyok.Ha 90%-ban te adsz neki enni és te foglalkozol vele a legtöbbet akkor te leszel neki a falkavezér.Csak határozottnak kell lenni!Az nagyon jó,hogy te viszed kutyasuliba és amit ott tanultok azt otthon is gyakoroltasd vele.Azt kell elérned,hogy minden körülményben hallgasson rád!Arra figyelj,hogy a kutyák néha megpróbálnak felülkerekedni a falkavezéren.Ezt nem szabad hagyni!Ja és még annyi az etetéssel kapcsolatban.hogy hetente egyszer ne adj neki enni.Vidd oda neki a tálját te egyél belőle(tudod tegyél bele valami finomat magadnak) és az üres tálat tedd oda elé és szó nélkül hagyd ott.Ez durvának látszik de nem az az állatok körében.Egy falkában mindig a vezér eszik legelőszőr.És ha nem jut a többinek akkor majd esznek akkor ha sikeresebb volt a vadászat.Ezzel is azt mutatja,hogy ő a domináns!Jó kutyanevelést kívánok!:)
2009. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!