Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás olyan helyen,...

Kutyasétáltatás olyan helyen, ahol gyakran nyitva hagyják a kertek kapuját, neveletlen kutyákkal, ti ezt hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Igazából ha kutyám sem lenne, akkor idegesítene a jelenség, mivel rokonomat így harapta meg kutya. Szokásos útvonalán ment haza munkából és nyitva felejtett kapun kirohant a kutya, megharapta. Engem is támadott meg így kutya, de nem lett baj. De volt, hogy rám bízott kisgyerek társaságában történt ilyen, a vér megfagyott bennem utána. Nem provokáltuk, direkt messzebb mentünk és mégis.


Mielőtt lett volna kutyánk, próbáltam feltérképezni a környéket, hol vannak rosszabb minőségű, veszélyes kerítések, de ez sem 100%. Többször volt már olyan, hogy sima trécselés miatt hagytak nyitva kertkaput, ami nem lenne baj, csak a kirohanó kutyáik veszélyeztettek minket. Kutyám ignorálja őket már, meg próbálom messziről kiszúrni, hogy aztán másfele menjünk, de még így is félek sokszor, hogy mi van ha a kutyák nem állnak meg a területüktől pár méterre. És ez nem egy ház, hanem több is van a környéken, egyszerűen nem lehet kiszűrni.


Ti ezt hogyan kezelitek, volt már veszélyesebb találkozásotok ilyen kutyákkal?


2019. aug. 16. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy zoraki r1-em, 4 paprika 2 gumi lovedekkel.

2000 forint az engedely, elmesz a rendorsegre es kiallitjak az engedelyt.

2019. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyes mert védik a területüket még a kerítés külső oldalán is. Ha látom a gazdáját, mindig szólók, hogy hívja be, ha nincs ott, van hogy inkább irányt váltok. Ismerősünket is harapott meg így egy kutya, a gazdája alig tudta lefeszíteni a kutya száját az ismerős karjáról, hónapokig kötésbe volt.
2019. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk fordítva szokott lenni cigányéknál nem szokás zárni a kaput az utca felőlit, igy a kis dögök kijárnak a faluba.

Olyankor kiengedem a nemetjuhászomat és hagyom, hogy végigkergesse őket a falun.

De szerintem is vegyél paprika sprayt ha a kutyád nemigazán harcias. Az én kutyámtól álltalában menekülni szoktam nem támadni.

2019. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mind nagyon felelőtlen gazdák. Attól kapok hülyét, mikor kiabálják, hogy nem harap! Hát persze, a gazdáját nem!
2019. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, én még csak sima paprika spray-n gondolkoztam, de ez jobbnak tűnik sokkal. De sajnos tényleg kell valami önvédelem. Van a közelben egy lovarda és egy tanyaszerűség, ahol kb. 4-5 kutya van, akik simán kijöhetnek, mert a kerítés két farönkből, meg egy szétmállott dróthálóból áll. Nagy méretűek a kutyák. Nagyon szép terület van arra, de miattuk nem mehetünk arra sem.
2019. aug. 16. 13:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! Ja ez a másik, nem harap. Rokonnak is ezt mondta a "gazdi".
2019. aug. 16. 13:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fényképezd le, majd jelentsd be az önkormányzaton, hogy a kutya megtámadott és a gazdái szabadon hagyták. Nálunk minden egyes ilyet szabálysértési eljárással ajándékoznak meg, mert ugyanúgy divat nyitott kapuval élni. Sokan csak a pénzbüntetésből értenek.
2019. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt is be lehet jelenteni, ha nincs v. rossz a kerítés, és ki tud járni a kutya. Kötelezik annak biztonságossá tételére.
2019. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mázlim van, mert a nagytestűm simán megvédi magát, ha olyan van. Láb mellett, pórázon sétál és nem támad amíg nem muszáj, de ha nekiront valaki a nyitott kapun, akkor odacsap.


Egyébként módszeresen az összes ilyet jelenteni kell a jegyzőnek, mert tényleg veszélyes.

2019. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
“Nem harap, csak jááátsziiik” :D
2019. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!