Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neveletlen kutya? Mi csináljuk...

Neveletlen kutya? Mi csináljuk rosszul?

Figyelt kérdés
Van egy kutya a kutyafuttatóban, aki folyamatosan kap/harapdálja a többi kutyát ha azokat ölbe veszik, felemelik. A gazdája általánosítva közli velünk hogy a kutyák nem szeretik ha más állatot felemelünk. Eddig egy kutyánál se láttam ilyet. A kutya nincs megnevelve, vagy ne emeljük meg ölebünket?

2019. aug. 7. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
De alapból nem csinálja ezt? Mert az igaz, hogy nem szeretik ha felemelik a másik kutyát.
2019. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Az a kutya úgy viselkedik, ahogy várható egy kevéssé kontrollált kutyánál. Nem azt mondom, erről le kellene tiltani, de teljesen úgy reagál, ahogy az várható egy dominánsabb kutyánál.


Nekem az alap kérdésem az, hogy mi a fenét keres ölben egy kutya a futtatóban? Ott játszani kéne, futkározni, szocializálódni. Ez ölben nem megy. Ha nagyon olthatatlan vágyat érzel az ölbekutyára, tedd otthon négy fal között, habár a magam részéről ott sem tudom értelmezni a dolgot.


Ennél már csak az nagyobb hiba, amikor egy szerintük agresszív kutya (vagy fekete, vagy nagy, vagy bármilyen) láttán ölbe kapják a kutyát egyesek. Ha netán tényleg agresszív lenne másik, esélye sincs az ölben lévőnek védekezni, valószínűleg a kutya és a gazdája is sérül. Ha a másik nem agresszív, csak domináns, lehet hogy sérülést nem fog akarattal okozni az ölben lévőnek, de tuti kikapja a gazda kezéből, ha van rá lehetősége. Ha még csak nem is domináns, de az ölben lévő felsőbbrendűsége tudatában (hisz magasabban van, ráadásul a gazda kezében) megugatja őt, az szintén kiváltója lehet egy támadásnak.


Ölben kutyának nincs keresnivalója, ami alól tényleg csak pár különleges alkalom van, teszem azt amíg felteszed az asztalra az állatorvosnál, vagy ha annyira rosszul van hogy nem tud maga közlekedni. Vagy esetleg mint egy gyakorlat, ami nagy fegyelmet és koncentrációt igényel a kutyától.

2019. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vannak padok a futtató szélén, ahova le szoktunk ülni beszélgetni. Az én kutyám is felugrik, odaül. Néha az ölembe mászik. A többi kis kutya is csinálja. Eddig nem volt gond ebbôl.
2019. aug. 7. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális, hogy a kutya kapkod az ölbevett kutyák után. Az már hagy kivetnivalót maga után, hogy a gazdája nem szól rá a kutyájára ezért.


Most nem értem. Akkor kapkod a másik kutya, ha álltok és ölbe felveszitek vagy akkor amikor ültök és az öletekbe ugrik?

Nem mindegy.

2019. aug. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sose szabad felemelni, ölbe venni egy kutyát a többi kutya között, zsákmányt csináltok így belőle, simán lekapja onnan egy másik kutya amelyiknek erősebb a zsákmányszerző ösztöne.


De nem értem, miért hagyjátok, hogy feljöjjön hozzátok, pláne ölbe? Zavarjátok le őket, a futtató azért van hogy játszanak a többi kutyával.

2019. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!