Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondjak le kuytus örökbefogadá...

Mondjak le kuytus örökbefogadásról, ha?

Figyelt kérdés

Sok befogadott cicám van,leginkább utcáról és rossz gazdáktól menekítettem őket. Sajnos az egyik mentvényemnek borzalmas tapasztalata volt vizsla kutyákkal,megölték az egyik kölykét.


Azóta a cicus,ha bárhonnan (értsd akár az utca végéből,úgy,hogy ő a házban van) hall kutyaugatást,rögtön morog és ideges lesz. Így nem biztos,hogy mernék kutyust vállalni. Igaz a kutyusnak lenne külön kenel és fütött-szigetelt kutyaház,szóval nem egy légtérben lenne a macskákkal,de biztosan hallanák és látnák őt. Szerintetek?



2019. aug. 18. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben mondj le igen. Különben egész hátralévő életében feszült lesz a cica.
2019. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen! A cicáid voltak meg előbb, mostmár elsősorban a meglévőkért tartozol felelősséggel! Nem stresszelném a macskát egy kutya jelenlétével, nem beszélve arról, hogy egy kutyával rengeteget kell foglalkozni (napi több óra). Ha sok macskád van, ezt az időt is tőlük vennéd el!
2019. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

"külön kenel és fütött-szigetelt kutyaház,szóval nem egy légtérben lenne a macskákkal"


Itt van ez a kérdés több, mint 24 órája és még senki nem ordította le a hajadat, hogy kutyát nem így tartunk?! Komolyan csalódtam a gyakori népében </3


Kezdjük az elején! A macska tanítható. Azzal tudsz segíteni a saját macskádon, ha elkezded deszenzitizálni a kutyaugatásra. Nem kell puszipajtásnak lenni a kutyákkal, de nem tesz jót a macskának, ha ilyen szinten bestresszel egy gyakorlatilag alapzajtól. Ugyanazzal a logikával pozitív megerősítéses módszerrel lehet őket tanítani, mint a kutyákat, csak lassabban, kisebb lépésekben. Illetve attól is függ, hogy milyen idős a cica, hogy van szoktatva, mennyire rögzültek a szokásai (nyilván egy fiatal, nyitott, kreatív cicával könnyebb az ember dolga).


Folytassuk azzal, hogy ha kicsit össze is tudod kapni a cicát mentálisan, egy ennyire traumatizált macska mellé én nem vinnék kutyát.


Végezetül: nem bacunk ki kutyát a kennelbe. Egy két önálló döntéshozásra nevelt pásztor fajtát leszámítva az összes gazdifüggő, akkor boldog, ha ott van, ahol te. A fűtött-szigetelt kutyaház ló'sz meg esti fény: nem várhatod el, hogy egész télen kis se dugja az orrát onnan.

Továbbá, egy teljesen ÁTLAGOS és maximálisan jól nevelt Buksikának kb. 2 óra aktív foglalkozás biztosan kell egy nap: séta, bandázás, agyi fárasztás. Igény esetén kutyasuli, házhoz járó kiképzés, több mozgás, sport: agility mondjuk. És SZAKTUDÁS, mert mondhatjuk azt, hogy persze, macskához lehet szoktatni, ha neked milkalila gőzöd nincs hogyan.


Azért írom ezt le neked, mert a kutyatartás - amennyiben normálisan akarod csinálni - sokkal több pénzbe, időbe, energiába kerül, mint ahogy a laikus gondolná, vagy amilyen példát látott eddig. És nyilván, annyival kevesebb időd, energiát, pénzed maradna a macsekokra.


Mivel problémás cicád van, én azt mondanám, hogy ameddig ő megvan, addig inkább tanulj a kutyákról, a nevelésükről nagyon sokat (Victoria Stilwell A póráz két végén műsora elég penge, youtube-erek közül Kikopup, könyvből Karen Pryor Ne lődd le a kutyát - ez elmélet, Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! - Ahogy a kutyák szeretnek tanulni) aztán döntsd el, hogy kell-e ez neked.

2019. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3-as,de nem azért írtam ki a kérdést,hogy rögtön és most lesz kutya és helye és ecetera. Nem! Távlatokban gondolkodtam és egy szimpla "igen mert xy vagy nem mert xy" választ vártam. Nyilván tájékozódtam volna a dologról és mivel max 3-4 év után tudtam volna kutyust vállalni (persze a kérdésben nem akartam szájbarágós lenni) ezért még bőven lett volna addig mit tanulni.


Valamint igen,persze,nagyon jófejnek tűnik a "lila milkafing" es hasonlo megnyilvánulások,de ne haragudj,nem vagyok rá vevő. Sem a kioktatásra,sem a lenézésre. Azért,mert interneten keresztül kommunikálunk,még nem kell bunkónak lenni. Az első két válaszoló tömören megfogalmazta,hogy miért nem kéne-amit köszönök nekik-ennel többet nem is szerettem volna.


3-as,te meg legyszíves tanulj meg kultúráltan társalogni témától függetlenül. Köszi!

2019. aug. 19. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!