Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát szeretnék, bentre,...

Krókusz kérdése:

Kiskutyát szeretnék, bentre, lakásba. Úgy tudom némelyik fajtának úgymond haja van és nem szőre, tehát nem hullik úgy. Ezt mondják a yorkshire terrierre, Bichon-ra, meg nem tudom. Mit gondoltok, melyik fajtát érdemesebb?

Figyelt kérdés
Illetva vannak más fajták is, amelyek ilyen "szőrzetűek"?

2019. jún. 5. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Minden nap lesz valaki,aki 3-4 alkalommal kivigye? Amíg nem szobatiszta 2 óránként levigye? Akár 15 évig? Ha igen akkor legyen bent kutya.

Ha jól tudom az uszkár is antiallergén és nem hullik a szőre. És nagyon okos is, és van belőle törpe is.

2019. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
51%

Máltai selyemkutya is ilyen, nagyon gyorsan tanul, HA foglalkoznak vele. Pl. tudott ülni 12 hetes korára (igaz nem az első szóra, hanem 2-3 de ment), de most lassan egy évesen, egy hétvége alatt feküdni is megtanult☺️ Mi nyáron hoztuk el és októberre már kb szobatiszta volt, reggel suli előtt vittem le, siettem haza és utána és este (kicsikorban néztem mikor kezd el szaglászni).

Szerintem az előttem szólóval ellentétben, lehet lakásban kutya de kell idő míg összeszoktok, megváltozik vele az életed

2019. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Uszkár is ilyen. Lakásban megfelelő foglalkozással jól tartható (az óriás kevesbé), de a toy, törpe és közép uszkár elvan lakásban. Megfelelően kell vele foglalkozni, okos, gazdi szerető. Ellenben nem olcsó, egy jó helyről származó uszkár. Ha bővebben érdekel a fajta, most hétfőn délután lesz Komáromban uszkár klub kiállítás, menj el és nézz szét.
2019. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

2es

Nem írtam olyat, hogy nem lehet lakásban kutya..olvasd el még egyszer.

Nekünk is van lakásban egy tacskó. Napi 3-4 séta plusz labdázás. Azt írtam, hogy ha nem tudja megoldani a napi minimum levitelt, úgy ne tartson. A kollégám pl.reggel leviszi,majd este megy haza 12 óra után...a kutya egyedül van egész nap, ha pisilnie kell akkor menjen pelenkára.. ha otthon van,leviszi.. ez így nem következetesség.

2019. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

+1 szavazat az uszkárra.

Nekünk 13 évig lakott bent lakásban, soha egyetlen egyszer se láttunk lehullott szőrt.

2019. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A trimmelős fajtákra mondják, hogy "úgymond haja van és nem szőre" ilyen a már említett uszkár, yorki, airedale terrier, bedlington terrier, a spánielek, szetterek stb. Viszonylag kozmetikaigényes fajták, de cserébe tényleg alig hullik a szőrük, mert az elhalt szőr nagy részét nem tudják levedleni, ezért kell trimmelni.

De azért köztük is van különbség szőrhullás tekintetében, úgy tudom, hogy az uszkár és a bedlington terrier "hipoallergén," tehát nekik tényleg nem hullik a szőrük, a spánieleknek , szettereknek, yorkiknak azért lehet találkozni a kihullott szőrével lakásban, de ez nagyban függ attól is, hogy mennyire van karban tartva a bundájuk, illetve az étrend is befolyásolhatja.

Nekem szetterem van lakásban, naponta kifésülöm, 3-4 havonta kozmetikáztatom, jó minőségű tápot kap és kúraszerűen lazacolajat, így egyáltalán nem hullik a szőre, de valószínűleg ha elhanyagolnám, akkor lenne mit összetakarítani utána.

Szóval ha abszolút olyan fajtát keresel, akinek tényleg szinte nem is hullik a szőre, akkor én is az uszkárra szavaznék, nekik a személyiségük is nagyon passzol akár elsőkutyás gazdihoz is, kedvesek, alkalmazkodóak.

2019. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6.: Az uszkár nem trimmelős. Az uszkárt rendesen nyírni kell. A nyírás és a trimmelés két külön dolog és teljesen más módszer. Az uszkárnak valóban nem hullik a szőre.


Az uszkár "hipoalergén" egy népszerű "tévedés". Az uszkár szőre valóban nem alergizál, mert nem hullik illetve olyan a szőrminősége. De vannak olyan esetek (és sokan tévedésben vannak), hogy az alergiát nem a kutyaszőre hanem vagy a kutyanyála, vagy a kutya hámsejtjei okozzák. Sokszor a "kutyaszőr alergiások" valójában vagy a kutyanyálra vagy a kutyahámsejtekre alergiásak, ez utóbbiak számára nincs egyetlen egy hipoalergén fajta sem! A ténylegesen "csak" kutyaszőr alergiások számára az uszkár egy jó választás, mert ebből a szempontból hypoalergén.

Azonban egyet tudni kell az uszkárokról (nekünk is az van), hogy megfelelően kell velük foglalkozni, agyi-fizikai fárasztás és rendszeres kozmetika (4-6 hetente hordjuk évszaktól függően, nyáron sokat szeret sportolni, úszni ekkor gyorsabban szennyeződik a bundája, gyakrabban visszük). Lakásban teljesen jól tartható évente 3-4 szőrszál összesen amit találunk (kivéve ha nagyon eldurvulva játszanak a macskával, mert akkor kölcsönösen tépnek egymás bundájából és akkor találunk macskaszőrrel kevert uszkárszőrt). Amire figyelni kell uszkár esetén még az, hogy rengeteg a szaporítós belőlük, nagyon meg kell nézni, hogy honnan.

2019. jún. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!