Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes kiskutyust hogyan...

8 hetes kiskutyust hogyan tantsam? El lehet e kezdeni már most?

Figyelt kérdés

Alap dolgokat szeretném tanitani neki.

Ül fekszik lábhoz pacsi és a legfontosabb hogy hallgasson a nevére


2019. aug. 21. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:
36%

Persze hogy tanithatod,ilyenkor a legkönnyebb őket tanitani.Ajánlom ezt a könyvet: [link]

itt le van irva 101 trükk. ül,fekszik től kezdve az akadályátugráson át egészen a hordón való egyensúlyozásig minden benne van

2019. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb elkezded tanítani annál jobb. Ha van rá lehetőséged, akkor vidd el kutyaoviba 2-3 hónapon át, szerintem az segít a legjobban.

A nevét én úgy tanítottam meg neki, hogy amikor még kölyök folyamatosan próbál a nyomodban vagy legalábbis a közelben lenni, és minden egyes alkalommal, amikor rámnézett a nevén szólítottam és jutit kapott. Egy idő után már elég volt csak a nevét kimondani és már figyelt is.

Az ülésnél eleinte megdícsértem és jutit kapott szimplán csak azért, mert ült. Aztán, amikor állt az orra felett egy jutit elhúztam és akkor leült. Egy ideig csak ennyit kell vele gyakorolni,és amikor már automatikusan csinálja, akkor kell a parancs nevét hozzá kapcsolni. Pl. Húzod el a kezed a feje fölött és közben a parancsot is. Majd fokozatosan egyre hamarabb kezded el a parancsot mondani, míg végül már el is hagyhatod a mutogatást.

2019. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!