Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hazorzes celjabol vasaroltam...

Hazorzes celjabol vasaroltam egy cane corso kiskutyust 1 eve. Egyaltalan nem ugat. Tul baratsagos idegenekkel is. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

2019. febr. 24. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem minden kutya alkalmas házőrzésre, de 1 évesen még bármi megtanítható neki, vidd el őrző-védőzni, vagy ha a környéken nincs erre lehetőség, kérj meg a kutya számára idegeneket hogy zörgessék meg a kaput és ne legyenek barátságosak a kutyával, hozzanak egy újságot pl és legyintsenek a kutya felé. Te ne legyél közvetlenül a kutya mellett, de figyeld valahonnan az ablakból. Ha a kutya ugat, jelez hogy valami nem oké, akkor menj és dicsérd meg.
2019. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Mikor kellene ugatnia?

Ismered egyáltalán a fajtát?

Hogy mikor lesz felnőtt belőle?

2019. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Inkább riasztó kellett volna házőrzésre.
2019. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

A kutya nem jó házőrzőnek.


Egyrészt könnyű kiiktatni - elég egy mérgezett kolbászt bedobni, szerencsésebb esetben csak altatót tesznek bele.


Komoly munka megtanítani, hogy ne egye fel, de még így is elcsábulhat.


Plusz ha valahogy mégse veszi észre a betörő, a kutya meg elkapja, akkor te kerülsz bajba, mert a kutyád megsebesített (neadjisten megölt) egy embert. Tudom, a kutya csak a munkáját végzi, a betörő meg magának kereste a bajt, de a törvény itt így működik.


Látványelemnek jó, esetleg meggondolja a betörő hogy be merjen-e menni, de ha mindenképp be akar jutni, akkor megoldja.


Kamera+riasztó az, ami tényleg véd.

2019. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Rövid szőrű kutyát amúgy sem tartunk kint.
2019. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb nagytestű 2-3 éves korára érik be.


Őrző védőt is vannak fajták ahol csak 1,5 évesen kezdik el!!


1 évesen nem ugatja az idegeneket az még nem probléma még kölyök 2-3 éves korára majd beérik.


Hogy mondjam agyilag még nem tart olyan szinten.


Mellesleg ház őrzésre jobb lett volna egy riasztó.

2019. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 donne ***** válasza:
28%
Az én corsom emlékeim szerint 5-6hósan már eléggé jelzett ha arrol volt szó.Elijesztésre, megfélemlítésre elég a kinézete, de pl egy valóban komoly betörőnél egy kutya sem jelent problémát..Arra elég, h az arra hajlamos kisebbséget távol tartsa.De ha olyan jön hozzánk, aki a haláltól se fél, és olyan hozzáállással h csak morogjom rám, kitekerem a nyakát, na az úgy jön be, h a kutya még utat is enged neki :D aki meg megtorpan, v kiabál, arra habzo pofával támad xd
2019. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 donne ***** válasza:
46%
De az ugatást leszámítva, kb 2-3éves korára érte el ezt a habzó pofás támadást, azelőtt az ugatást leszámítva szinte mindenkit beengedett, volt hogy vadidegen pasassal fetrengett az udvaron :D
2019. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 donne ***** válasza:
44%
Na meg sokat számít hogy van nevelve, ha napi szinten járkálnak hozzátok szomszédok, barátok stb, akik megsimizik ....akkor ehhez is hozzá szokik és természetesen nem fogja őket veszélyesnek tekinteni...egy idő után kb senkit...
2019. márc. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Jó magamnak is Cane corsom van és azt mondom hogy nekem is az elején nagyon barátságos és nekem 3 éves korára lett komoly!
2019. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!