Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől prüszköl, tüszög a...

Mitől prüszköl, tüszög a kutyám már majdnem két hete?

Figyelt kérdés

Szegény kb két hete nyomja, nagyon összetett dolognak indult ez az egész.

Először is gyomorrontása lett, mert a gyökér szomszéd eteti, hiába figyelmeztetjük, hogy ne, mert a kutya beteg (jut eszembe, pár tipp jól jönne, hogyan szoktassam le a kutyát arról, hogy ne fogadjon el semmit...)

Gyomorrontása lett, öklendezett, füvet evett, fogyott, a szőre fakó lett. A hányás, öklendezés, fűevés elmúlt, visszajött a jókedve, de továbbra is rosszul nézett ki, és elkezdett tüsszögni. Aztán láttam, hogy radíroz. Na, akkor elvittem dokihoz (sajna előtte magam is kórházban voltam, úgyhogy szép tünetcsoportot produkált, mire dokihoz került).

A doki adott Drontalt féreghajtásra, tegnap beadtam egyet a blökinek, ma volt széklete, de nem volt benne féreg (nem láttam...).

A tüsszögés ügyében a doki össze-vissza nézegette a kutyát, orrába, fülébe nézett, nem látott semmit, még pirosságot sem. Azt mondta, talán allergia.


Valakinek volt már allergiás a kutyája? Mire lehet most allergiás? Hogy tudnék rajta segíteni? A doki azt mondta, arra nem tud adni semmit.

Amúgy mikor a blöki tüsszent, a fejét jobb oldalra dönti és leteszi a földre, mintha ott irritálná valami. Láza sem volt, a tüdeje és a belei tiszták, normális a hasa.A kedélyállapota, erőnléte kitűnő. Nem folyik az orra, nem csipás.

Allergia valóban? mit adhatok neki? Összefügg a férgességgel vagy a gyomorrontással?


Amúgy 1 éves, kis-középtermetű, tacskószerű kan keverék kutya, udvaron lakik. Tartunk tyúkokat, van tavunk és azzal minden velejáró állat és növény, van méh is (a szomszéd tart). Eddig nem volt ilyenje.


ha valaki tudna valami tanácsot adni, megköszönném.


25/L


2010. júl. 13. 15:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát... nehéz eset !! Csak akkor tüsszög amikor ott vagy mellete ?? mert ha igen akkor lehet hogy az öblítővel van valami baj !! ha csak akkor tüsszög ha ott van a családból valaki mellete akkor próbáld meg hogy az öblítős dobozt az orrához rakod egy kicsit de ha nem akkor lehet hogy a kertben van valami olyan növény ami porzik és az orrába megy és azért dönti el a fejét jobb oldalra !!
2010. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ. Nem, nem csak akkor, ha benn vagyok a lakásban és teszek-veszek, az udvarra nyíló ablakokon át hallom és látom, akkor is tüsszög. Fel-alá járkál, intézi a dolgát, házat őriz, stb, de tüsszög.

Növény gyakorlatilag minden fajta van a környéken, kertvárosban lakunk, patak, tó, minden... De örülnék, ha csak annyi lenne a baj, remélem, nem súlyosabb.

2010. júl. 13. 15:23
 3/16 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, a vadszőlőt épp porozzák a méhek, zümmög az egész ház (az egész be van futva vadszőlővel). lehet ez? Amúgy a doki csípést is keresett a kutya testén, de nem talált.
2010. júl. 13. 15:25
 4/16 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

[link]

Valahol a közeledben biztos van olyan állatkórház, ahol végeznek ilyen vizsgálatot, nem lesz olcsó sajnos. A kezelés sem.

Bár ha valami pollenfélére, akkor csak pár hétig van gond...permetezés nem volt?

Gyógyulást az ebnek!:)


Kutyaiskolában, vagy kicsit hozzáértőbbtől:) megtanulható a mástól kaja el nem fogadás, viszont ha bedobálja a kertbe, megint csak esélytelen vagy, hisz saját portáján ő úgy gondolja ehet...erről nehezebb leszoktatni, sztem nem is lehet. Mert olyan is van, hogy már tök okos, nem fogad el senkitől semmit, nem zabál fel a földről semmit, de a kertben megint csak otthon van, s mint az az ő területe, tiltani nehéz lesz.

Inkább a szomszéddal...bármit:)

2010. júl. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nincs idegentest az orrában?
2010. júl. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

Nincs idegentest az orrában, a doki tegnap negyed órán keresztül bámult bele, ki is tágította egy fém eszközzel. Ha nem múlik hamarosan, akkor igénybe fogom venni a vizsgálatot, köszi a linket :)

Remélem, hogy a nagy méhdongással elmúlik, ha nem, akkor doki megint. Annak örülök, hogy a kedve nem rossz, ha az lenne, már rohannék vele.


Amúgy ha allergiás, akkor ezentúl minden évben az lesz?

2010. júl. 13. 15:29
 7/16 A kérdező kommentje:
Elolvastam a linket, az még eszembe jutott, hogy csomókban vedlik is, de az talán már vagy május óta... szerintem csak a rendes vedlés. mivel nagyon rövid a szőre a kuttynak, elég látványos, ahogyan a meglazult szőrcsomók kiállnak :) De a bőre szép, nem irritált, a doki azt is megnézte.
2010. júl. 13. 15:33
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja, és permetezés... Nálunk nem, esetlen a szomszédban, szúnyogot viszont repcsiről irtottak. A reptér mellett lakunk :)
2010. júl. 13. 15:36
 9/16 anonim ***** válasza:
Hello, ilyen hányás hasmenés kedvtelenség étvágytalanság akkor szokott lenni ha van bbenne kullancs vagy vmilyen vérszívó nem többször nézdd átt a biztonság kedvéért (egyszer a mienkell volt hogy belemászott pár kullancs nem vettük észre három napig kedvtelen volt nem evett semmit ugyhogy elvittük dokihoz ő észre vette és azt mondta hogy ha egy-két napot vártunk volna vele hogy elhozzuk a kutya belehalt volna.Szerintem meg azért prüszköl mert nekünk is ez van most, elmentünk nyaralni a kutyát elvittük az állatorvosi állatotthonba vagy mi anak a neve és a kutyánknak véresre volt kaparva az orra mert ALLERGIÁS(lehet allergiás egy kutya) az ott használt felmosóra amivel a padlót tisztították, most itthon van de még párszor prüszköl és DÖRGÖLI AZ ORRÁT A FŰBE.
2010. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha allergiás, nagy valószínűség szerint minden évben az lesz. Sajnos.

A szúnyogirtást is említetted állatorvosnak?

Ha a vedlés vedlés és nem kopaszodás, és még a bőre is szép, akkor azzal gond nincs szerintem.

Fajtát lehet tudni?

2010. júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!