Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával vonatra oltás nélkül?

Kutyával vonatra oltás nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök kutyám a menhely április 15re saccolta be a születését.


Már kapott 2 pavrot és 2 kombináltat az utolsó kombit a chipjével együtt kapta meg így veszteséget nem kapta meg. A doktor úr csak 26-án tud fogadni minket újra mert szabin van.

Viszont én holnap szeretnék vele városba utazni vonattal. Lehet emiatt valami probléma a vonaton. Odafele akár mondhatnám azt is, hogy ép oltásra megyünk (nem szívesen hazudnák de ha muszáj) de vissza felé ha ugyanaz a kalauz lesz gáz lenne.


Kutyasulit látogatnánk meg és kutyaovis első foglalkozásunkra mennénk.


2019. aug. 22. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
A MÁV utasszabályzatában annyi szerepel, hogy póráz és szájkosár kell, az nem, hogy oltva is kell lennie.
2019. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Veszettség elleni oltás nélkül sem vonatra nem szállhat sem kutyaiskolába-óvodába nem mehet.
2019. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Veszettség elleni oltás nélkül a kutyaiskola nem fogja fogadni. Legalábbis én többet is körbe kérdeztem, mindenhol kellett.


Amúgy 26-a az jövő hét hétfő, ezt a pár napot már kibírod.

2019. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kora szerint mèg nem kell veszettség ellen oltva lennie, akkor nem kötnek bele, de egy olyan fiatal kutyát, akinek még nincs meg minden oltása, nem is tennék ki vonatútnak... főleg, ha ma kapta a kombikat, holnap még nem utaztatnám már csak emiatt sem, az eléggé megviseli a kis szervezetét eleve.
2019. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Oviba muszáj mennünk mivel elég domináns és itt 3 hónapos kortól fogadják őket és egy 3 hós kölyöknek nincs még veszettség oltása ugye.

Sulival csak konzultálunk már várnak minket hetek óta levan egyeztetve az időpont.


Utazást bírja nagyon jól. És szeretne már játszani kolykokkel is mivel nálunk falun nem igen van kölyök kutya akivel tudna játszani.


Várok szívesen még hétfőig de nem szívesen mondom le a sulit ha már ennyit egyeztetünk már nagyon várnak minket.

2019. aug. 22. 15:34
 6/11 A kérdező kommentje:
A kombit és a chipet nem ma kapta meg hanem 7.-én.
2019. aug. 22. 15:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan még hidd el hogy nem domináns... ez még náluk játék.
2019. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van itt egy szabályzat:

"A kutya tulajdonosa köteles az állat egy évnél nem régebbi keletű, veszettség elleni oltási bizonyítványát magával vinni, és azt kérésre felmutatni. A három hónapnál fiatalabb kölyökkutya esetében – ha életkora egyértelműen igazolható – nem kell oltási bizonyítványt felmutatni. Ha az utas a szükséges igazolást nem tudja felmutatni, a vasúti társaság az utast és kutyáját kizárja az utazásból."


[link]


Ennek értelmében te jelenleg nem utaztathatod a kutyádat vonaton.

Egyrészt mentett kutya lévén csak saccolt a születési dátuma, de ezt beírják az oltási könyvbe. Ennél persze lehet fiatalabb vagy idősebb, de ezt veszik alapul ellenőrzésnél. Na most ennek értelmében a te kutyád 4 hónapos elmúlt papír szerint. Ennyi idős korában már tudnod kell igazolni a veszettség elleni oltást a szabályzat szerint.

Kifoghatsz jófej kalauzt, de kifoghatsz egy buzgómócsingot is, aki úgy fog lezavarni titeket az első állomásnál a vonatról, mint a sicc.

Én nem kockáztatnék.

2019. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen a MÁV szabályzata szerint már nem utazhatna oltás nélkül, szóval elvileg szabálytalan. Ugyanakkor nem igazán szokták elkérni a kutya oltási könyvét. Nekem eddig kétszer kellett és akkor is elég volt mutatnom, hogy van, nem néztek bele. Olyankor kérik, amikor gázos a kutya vagy a gazda viselkedése és le akarják valamilyen ürüggyel szállítani. Ha kiderülne a hiányzó oltás, a jegyvizsgálók is emberek (sokan közülük a kutyákat is szeretik ;)), normális stílusban el lehet nekik magyarázni a helyzetet. Elvileg nem igazán mérlegelhetnek, gyakorlatban szoktak, ha van lehetőségük.
2019. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, járhattok szerencsésen, én is többnyire normálisakat fogtam ki, amikor kutyával utaztam bárhova, de 26. már csak pár nap, és ha tényleg kifogtok egy problémásabb személyzetet, esetleg problémás utasokat is, akik szeretnek belekötni a kutyásokba, lehet, hogy rólatok írják majd a következő cikket a Kutyabarát.hu oldalon.
2019. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!