Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított szuka kutyával...

Ivartalanított szuka kutyával ilyen módon lehet kiállításozni?

Figyelt kérdés
Ivartalaníttatni akarom a szuka kutyám, mert nem akarom hogy ivarszervi betegséget kapjon, viszont rendszeresen járunk kiállításra, mert szuper érzés hogy jó eredményeket ér el. A dokinkhoz régóta járunk, így simán meg tudnám vele beszélni, hogy ne pecsételje bele az ivartalanítást az oltási könyvbe. Nem tudunk lebukni igaz? Végülis szukánál egyedül az oltási könyv a mérvadó ilyen esetben, Ha jól tudom más módon nem tud kiderülni, hogy ivartalanított.

2018. szept. 9. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod.

Értelme nincsen, de senki sem fogja észrevenni.

2018. szept. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kockáztarnék.

Akár egy bíró is észreveheti a visszamaradt műtéti heget. Ivartalan állatot hobbi kategóriában nevezhetsz.

2018. szept. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem nevezed hobbi osztályba? Egyre több kiállításon van már. Mi értelme van így vinni egyébként?
2018. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne értelme vinni így? Csak azért mert nem szaporítom még értékeltethetem a szépséget.
2018. szept. 10. 09:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, miért nem jo a hobby kategória? Vagy kell az egódnak, hogy a tenyészkutyák között legyenek díjaid, a hobby nem elég színvonalas? Mert láthatóan ez nem a kutyáról szól hanem róllad, neked kell a szuper érzés, hogy milyen gyönyörű kutyád van.


A műtéti heg látszik a kutyán, azt bíró, rendező vagy egy induló tenyésztő is észreveheti és rögtön le is buktál.

2018. szept. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem látszik :D Van egy ivartalanitott szukam, semmi nem látszik már a hasán! Ráadásul be is nőtte hamar a szőr.


Amigy meg nem mindegy miért kiállításozok? Ha az én szukam szebb mint a tenyészszukák az nem az én szegénységi bizonyitvanyom.

2018. szept. 10. 10:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten igazad van, de mivel a te kutyád esetében már igazából nem lesz jelentősége a címeknek, addig egy tenyészkutyánál igenis számít.

És igazságtalan esetlegesen elvenni az esélyt azok elől, akiknek ez fontos. Nem csak az anatómiai adottságokon múlik sokszor a dolog, lehet, hogy egy gyönyörű kutya épp nincs a legjobb szőrben, míg a tiéd meg igen, és akkor ezen a kicsi dolgon is el tud csúszni a dolog. Ez benne van a pakliban persze, senkinek sem szabad megsértődnie ha nem az ő kutyája nyer. De ha valaki sokat utazik, sok pénzt öl bele, és egy ivartalan kutya viszi el a prímet, akinek igazából nem is számít már, akkor az kicsit idegesítő lehet. Persze ha megtudják.

2018. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Hiába szép a kutya, ha tenyészértéke nincsen, nem is lesz, szépségét ( ami ideális esetben nem az egyetlen pozitív tulajdonsága ) tovább örökíteni nem tudja, így a kiállításosdniak sincs sok értelme egy kis kikapcsolódáson meg közös kutyás progin kívül. Ezeket meg mind meg lehet tenni hobby osztályban is... Oké, hogy a gazdi élvezi a sikert, de olyan kutyák mellett hígítani a mezőnyt, akiknek fontos lenne a győzelem, nem látom értelmét... És nem feltétlen a másik kutya ,,szegénységi bizonyítványa", mert számtalanszor találkozunk kiállításon olyannal, hogy pofára megy a győztesség, vagy épp az adott bírónak köze nincs a fajtához, azonfelül a szépség is relatív, ami az egyik bírónak tetszik, az a másiknak nem - ma már nem igazán a standardhoz nézik a kutyát, mint inkább szubjektív alapon dől el egy-egy cím... Ez az ivarszervi megbetegedéses dolog meg nekem kicsit túl van parázva, mindenki félti az imádott kutyáját nyilván, de egészséges tartás mellett, pláne ha a szuka nem is szokott álvemhes lenni pl, nem gondolom, hogy ne lehetne biztonsággal legalább 6-7 éves koráig kiállítani. Miután már lassan kiöregszik a kiállítási világból, már ráérne ivartalanítva lenni, de ez csak az én véleményem, mindenki maga dönti el... Viszont kiállításon az ivartalan kutya épp úgy nem etikus, mint mikor valaki szándékosan próbálja elfedni a kutyája égbekiáltó hibáit.
2018. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"de egészséges tartás mellett, pláne ha a szuka nem is szokott álvemhes lenni "


Utolsó ez akkor baromság már bocs.


Én szukám minden évben álvemhes lett végül ivartalanítottuk.


Kölyök korától minőségi táp,rengeteg mozgás,kirándulás,tanulás,játék,trükk tanítás, nyáron úszás. Jelenleg 7 éves múlt,és oltásokon kivül (lekopogom) nem látja orvos!


Na ő aztán tényleg jól van tartva ennek ellenére mégis álvemhes lett 2 éves korától. Aztán volt 3 tüzelés aminél nem volt álvemhes. Utána újra. Végül pénz hiány miatt toltuk, tavaly pedig ivartalanítottuk végre!


Nincs túl gondolva az ivarszervi megbetegedések.

Bizony egyre több ivaros kutya lesz emlő daganatos vagy éppen méhgyulladást kap.



Kérdező amit csinálsz nincs értelme és nem túl fer dolog.


Nem szegénységi bizonyítvány az,hogy a te szukád jó eredményeket ér a másik nem.


Sok bírónál pofára megy a dolog,vagy éppen melyik típusú kutya nyeri el a tetszését.


És ha esetleg egy kan kutya gazdája oda megy,hogy fedezésre ajánlja a kanját,tetszik a szukád neki. Akkor azt mondod bocs nem,mert ivartalan?


Én kutyás barátommal szoktam menni kiállításra,neki is szukája van,neki célja van későbbiekben tenyészteni szeretne. És elég sok érdeklődő megállt a fajtáról érdeklődött na meg,hogy lesz alom stb stb.


Ezeket mind hárítani fogod?


Aki kiállításra jár annak célja van a kutyával.


Inkább nevezz hobbi osztályba. Ott a törzskönyves ivartalan kutyák szoktak részt venni.

2018. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás jó dolog, de ha nem akarod tenyésztésbe fogni, csak az egód miatt szerintem felesleges kiállításra vinni. Amúgy Hobby kategóriában ivartalanul nyugodtan nevezheted.

Az pedig, hogy az állatorvos nem pecsételi bele az oltási könyvbe durva etikátlanság, az állatorvos engedélyébe is kerülhet ha kiderül, úgy főleg ha megbeszéltétek és direkt, "okirat hamisítást" végez el vagyis elmulasztja a kötelességét.

2018. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!