Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen bőrbetegség?

Ez milyen bőrbetegség?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam az utcán egy kutyával, ráértem ezért kicsit elidőztem vele. ahogy simogattam, láttam hogy vagy fáj, vagy viszket a bőre, ahogy húzom rajta a kezem, ezért megnéztem közelebbről....a bőrén a hátán és a farka tövénél mintha vér lett volna rajta megfeketedve és néhány helyen ki volt hullva a szőre...ott is volt 1-2 seb, a bőre kicsit piros volt...bolhát nem láttam benn...Szerintetek?

hazahozni sajnos nem tudtam.


2010. júl. 13. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
talán rühatka
2010. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rühös. Ezért nem simogatunk idegen kutyát.


Ha lenne bolhája, lehetne azokra allergiás (macskán láttam olyat, a helyi lódoktor is rühatkának nézte, de nem használt a kezelés, a városi (kis-)állatorvos ekkor jött az allergiával - ettől talán kicsit jobb lett.


Örülj neki, hogy nem vitted haza!

2010. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ilyesmi volt? [link]


ez rettenetes amúgy, és a legyek okozzák :(((

2010. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

jól van na :D minden kutyát megfogdozok aki az utamba kerül...ezt a kutyát egyébként láttam már, most is ugyanabban az utcában volt, ahol múltkor, gondolom van gazdája is. És ha mégis volt bolhája csak ebből kikezelték? Csak a bolhaekcéma megmaradt. Ilyen lehetséges? Vagy bilibe lógna a kezem?

Azért gondolok bolhaekcémára, mert eddig még nem láttam a hátán, meg a farkánál rühös kutyát, eddig úgy tudtam, hogy a fejükről, fülükről és a végtagjukról indul. Na ezek rendben voltak.

Na de akkor honnan van az odaszáradt vér?...



Harmadik válaszolónak: nem ilyen volt (szerencsére :))

2010. júl. 13. 16:01
 5/5 Akiteki ***** válasza:

Szőrtüszőatka.

Ha van kutyád, most gyorsan tegyél rá advantage spot-ont, mert jó eséllyel hazavitted neki az élősködőket.

2010. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!