Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztriába, német o-ba elvihet...

Ausztriába, német o-ba elvihetem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy (erőteljes kan) rottweilerem, és tudom, hogy szabályok kötik elég rendesen ott ezt a fajtát, kutyajogsi, csak szájkosár meg ilyen dolgok. Attól független még elvihetem? Nem mintha tervezném, de azért jó tudni. Mivelhogy Magyarországon nyugodtan tartható mindenféle jogsi nélkül, igaz, az itt is számít, hogy felelősség teljes legyen a gazda, csak olyan embereknek adjál el már itthon is a tenyésztők. Szóval ha mondjuk igazolnak a kutya végett vagy ilyesmi, bár nem hiszem, hogy azért ennyire komolyan vennék, megmondom hogy Magyar állampolgár vagyok, és ha szájkosáron/pórázon tartom az úgy oké lenne? Tudom, hogy a tartására korlátozódik ez leginkább, de biztos azt is nézik aki mondjuk más országból való, és egy kis ideig van ott a kutyával. Szerintetek?
2019. aug. 22. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy elviheted, a kutyaúrlevelet kell neki kiváltanod.
2019. aug. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Itt lakom közel az osztrák határhoz, szóval akkor sétálni arra ne menjek vele ha nincs útlevél? :)
2019. aug. 23. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!