Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Ausztriába akarok gyári...

Ha Ausztriába akarok gyári munkára jelentkezni letagadjam a diplomámat?

Figyelt kérdés
Annyira nem tudok még németül, hogy irodai munkára jelentkezzek. Egy egyszerű gyári munkánál hátrány, hogy diplomám van? Jobban járok ha inkább letagadom és érettségivel jelentkezek?

2018. jún. 25. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Na, ezért megérte lediplomáznod....


Szerintem nem éri meg gyárban lerobbanni még sok pénzért sem.


Milyen diplomád van?

2018. jún. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mérnöki, nem akarok hosszútávon ott maradni, csak amíg magabiztosan nem megy a német.
2018. jún. 25. 10:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Mérnöki diplomával pláne nem mennék gyárba.


Állítólag itthon hiány van mérnökökből, szóval inkább előbb itthon meló mellett tanulj meg rendesen németül, aztán kint normális életet élhetsz majd.


Önéletrajzban sem mutatna jól a gyári meló, szóval mindenképpen valami szakmádba vágót kellene vállalnod, amivel fejlődni tudsz!

2018. jún. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem biztos, hogy kint a gyárban magabiztosabbá tudnád tenni a német nyelvtudásod - pláne, ha egy csomó török, szlovák, magyar stb. vendégmunkás közé kerülsz - szóval, ha csak ezért mennél, sztem felejtős!
2018. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Önéletrajzba se muszáj mindent beírni, de amúgy sem jó ötlet. Egy gyárban nem igazán fogsz megtanulni normálisan

németül, főleg nem a szakmádhoz szükséges szaknyelvet.


Keress munkát itthon, ilyen diplomával nem lesz nehéz és mellette tanulj németet - a fizetésedből biztosan kitelik majd egy magántanárra is.

2018. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
nincs hiány a mérnökökből és nagyon alul vannak fizetve, egy sima lidl pénztáros többet keres mint a mérnökök nagy része.
2018. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A 6-osnak igaza van sajnos..
2018. jún. 25. 13:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tagadd le (Én is mérnökként vagyok Ausztriában), így látják, hogy esetleg később ha menni fog a német, komolyabb dolgokat is rádbízhatnak.


ui.: a gyárban tényleg nehéz lesz megtanulnod németül, főleg ha olyan helyre tesznek ahol nem osztrákokkal fogsz dolgozni. Ezért ajánlom hogy jelentkezz wifi-s tanfolyamra, sokszor indul esti képzés, és egy modul 250 euró körül van. Nekem egy modul töbet segített, mint 4 év gimis tanulás.

2018. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gungasam ***** válasza:
Ne tagadd le. Vállald magad.Tanulni munka mellett, talán ott sem szégyellni való...
2018. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Milyen mérnök vagy? Angol megy? Tapasztalat mennyi?
2019. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!