Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiteles volt az utcai kutyatudós?

Hiteles volt az utcai kutyatudós?

Figyelt kérdés

Szóval történetünk a városban kezdődik ahol az éppen pórázon sétáltatott kutyámhoz odateleportált egy szabadon levő idegen kutya. Az enyém elkezdett ráugrálni játékból, mire én visszahúztam (elég hibás mozdulattal). A pasi megmutatta hogyan kell ilyenkor ezt lereagálni helyesen.

Örültem is hogy ért a kutyákhoz és segít, viszomt utána elkezdek kétségeim támadni azok hallatán amivel folytatta: kár hogy ki van vágva (először le se esett mit ért ez alatt) , neki van egy szép kanja.

Miért van pórázon? A szamarakat szokták kötélen vinni. (hát mondom magamba azért mert városba csak pórázon lehet, nem mellesleg meg azért hogy ne rongyoljon oda más kutyákhoz úgy mint a tied.)

Rossz neki a lánc nyakörv én se örülnék neki stb. (azért van láncnyakörve mert a textilt szétrágja, és finomabb mozdulatokkal is irányítható mivel nem vagyol muszkli men)


Szóval mit szóltok ehhez a sztorihoz?

Mi belőle az igaz?

Én már nem tudom mennyire hagyatkozzak ezekre a tanácsaira?



2019. aug. 24. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most mi a kérdés? Hogy póráz nélkül sétáltathatod-e a kutyád? Mert egy jött ment akire nem hallgat a sajátja (mivel a tiédhez szaladt) ezt mondta?


Sz@rd le! Egy részt ez a szabály, másrészt biztonságosabb is. Nem szalad véletlenül az útra, vagy egy agresszí harapós kutyához stb.

2019. aug. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kutyatudósod annyira hiteles, mint Mek Elek bármilyen szakmában .
2019. aug. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer engem is megtalált egy ilyen idióta, aki szerint, ha a kutyám rám teszi a mancsát akkor ledominál és ezt ne engedjem neki :D, meg hasonló okosságokat hajtogatott még.


Nem kell az ilyeneknek hinni, mert kb annyi fingjuk van a kutyákhoz, mint nekem az atomfizikához (semmi).

2019. aug. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Okos" emberek mindenhol és minden témában vannak. Miért lenne pont a kutyatartás kivétel?

Lehet jó tanácsokat kapni a többi kutyástól, de célszerű átgondolni, mielőtt megfogadnád. Egy szófogadó, normálisan viselkedő kutya gazdájának a tanácsát inkább megszívlelem, mint annak, akinek probléma van a kutyájával (persze lehet, hogy nemrég fogadta be stb.). Az, hogy kérdés nélkül odaengedte(?) hozzátok a kutyáját, felveti annak a gyanúját, hogy nem tud mindent a kutyatartásról.

Ha vigasztal, az egyik szomszéd csak azután szokott le arról, hogy piszkáljon, amiért pórázon sétáltatom a kutyám, miután az övét elütötték :(. Az ivartalanítás megosztó dolog, szerintem a gazda magánügye, amíg meg tudja előzni a nem kívánt almokat. A "van egy szép kanja" típusú hozzáállásért részemről jár egy verbális tökön rúgás. Nyakörv: a textil valószínűleg tényleg kényelmesebb lenne neki, de ebben az esetben a biztonság az első. Természetesen a láncnál nem mindegy, hogy milyen kutyád van és hogy teszed fel (fix vagy fojtó, szoros vagy befér alá az ujjad).

2019. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan szavára nem adnék akinek szabadon lófrál a kutyája és oda megy pórázos kutyákhoz.


Ugyan is nem tudhatja,hogy miért van pórázon a kutya, lehet beteg, agresszív,rehabilitás/tréning alatt áll.


Kutyasuliban pl míg várakoztunk a kapu előtt,pórázon ott volt mellettünk a kutya,nem lehetett őket össze engedni.

Bent is csak szabadon engedés után, amúgy bent pórázon sem szagolhattak össze. Azt tanították,hogy pórázon lévő kutyákat nem lenne szabad össze engedni, de pl első kutyám póráz nélkül egy angyal volt, pórázon meg örjöngött más kutyákra,mondjuk ő behívható volt,jól nevelt. Mindig láb mellett jött. De nyilván a nyüzsgő város részen pórázon volt. Jelenleginél meg mindegy hogy póráz vagy póráz nélkül van első pár perc kaotikus míg össze engedhető más kutyával :D Utána béke van.


Engem azért szóltak meg,mert nyakörv van a kistestűn,hám való rájuk :D én kiröhögtem az embert és mondtam,hogy majd azt én tudom mi való rá.


Okoskodók mindenhol vannak.


Én mindig leszarom az ilyen embereket.

Nekem is volt mikor mondták,tudnának egy szép kant neki,mondom ivartalan és utálom meg elítélem a szaporítókat. Ne félj sarkon fordultak az ilyenek :D

2019. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!