Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek helyesen döntöttem?

Szerintetek helyesen döntöttem?

Figyelt kérdés
Tavaly télen befogadtam egy kóbor kutyust egy labrador keverék kutyát. Valami szívtelen állat kidobta egy zsákba kötözve, befogadtuk de sajnos a baromfiudvarban okozott károkat nekünk is és a szomszédnál is. Sajnos láncon kellett tartani napközben mindig nem rövid hanem egy 10 méteres láncon volt. Bármit is próbáltunk tenni ha szabadon engedtem azonnal ölt ami az útjába került. Ma viszont egy ismerősöm felajánlotta hogy elviszi tőlem és befogadja mert náluk nincs baromfi és jó helye lenne. De viszont én megsajnáltam mert december óta hozzám nőtt és úgy érzem csalódást okoztam neki hogy elajándékozom, tudom jól hogy jó helyre kerül ahol nagyobb lesz a hely ahol kedvére szaladgálhat csak akkor is én nem úgy tekintek rá mint egy tárgyra mert ő is családtag volt mint a másik kutyám. És most ami elszomorít az a látvány hogy mint aki érzi hogy mennie kell túlságosan csendben van. Viszont mindig attól féltem hogy valaki megmérgezi ha a baromfiudvarban kárt tesz. De elaltatni akkor sem fogom senki kedvéért mert egy baromfi sem ér annyit mint egy kutya
2019. aug. 25. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha nevelnéd?
2019. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
próbáltuk nevelni de nem sikerült leszoktatni a gyilkolásról
2019. aug. 25. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák alkalmazkodó képessége nagy. Idővel tökéletesen be fog illeszkedni az új családjába.

Mivel nem tudtátok elérni, hogy ne bántsa a baromfit, helyesen tetted, hogy odaadtad .

Persze, megfelelő kiképzővel meg lehetett volna tanítani a kutyát a helyes viselkedésre. Vagy pl elzárni a baromfiakat, hogy ne férjen hozzájuk.

Persze, a gazda döntése, melyik lehetőséget választja.

2019. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos itt a lakóhelyem közelében nincs kutyakiképző, van viszont néhány jóindulatú ember aki egy régi kutyámat fagyállóval mérgezte meg szóval ők így képzik ki a kutyát vagy pedig vadásszal lelövetik vagy hurokkal megfogják. Én nem akarok bajt megnevelni nem tudtuk sajnos de az vigasztal csak hogy jó helyre kerül
2019. aug. 25. 17:09
 5/8 anonim válasza:
100%
Ez a te döntésed. Ha a kutyus jó helyre kerül, akkor nyugodt lehet a lelkiismereted. Elhiszem, hogy nagyon hozzánőtt a szívedhez, én is imádom az állatokat. Két lehetőség van : megneveled(ahogy az előző válaszolók is írták) vagy elajándékozod. Ha nem tudod róla leszoktatni.. Mennyi idős a kutyus köröbelül? Ha még kölyökkutya, akkor lehet, hogy idővel lenyugszik. Az én kutyám is kiskorában igazi vadóc volt, kaparta az ablaküveget (be is törte), szészedett mindent, ugarált, karmolt, harapott. 2 éves kora után kezdett csak megkomolyodni
2019. aug. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ismerősödnél biztosan nem férhet hozzá baromfihoz, nem tehet kárt más állataiban (olyan legyen a kerítés, hogy ne tudjon kiszökni!), akkor szerintem jobb, ha odaadod neki. Ettől még nem vagy te rossz, hiszen azt teszed, ami a kutyának, hosszú távon, jobb. A tíz méteres láncnál jobb, ha szabadon mozoghat az udvaron, nem igaz? Sajnos, van olyan kutya, amelyiket nem lehet leszoktatni a baromfi legyilkolásáról, még kiképző segítségével sem, ilyenkor az a megoldás, hogy ne találkozzon baromfival... És bizony kellemesebb a jól bekerített udvar, mint a lánc.


Te megtettél mindent, ami tőled telt, ha te nem lettél volna, már valószínűleg rég meghalt volna a kutya, tehát ne furdaljon a lelkiismeret. Ha biztosan tudod, hogy jó helyre kerül, add oda az ismerősödnek, ez a leghelyesebb.

2019. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ tanácsot és véleményt, most vitték el a kutyust és igen jó helyre került mert a kolléganőm és a férje vitte el. Nála el van kerítéssel zárva minden a baromfihoz nem tud hozzáférni mert nincs és ismerem őt régóta és ő is állatbarát. Kicsit azért szomorú vagyok mert nagy lett most a csend de majd megszokom és arra azért büszke vagyok hogy megmentettem egy ártatlan kutyát az éhhaláltól mert télen a hidegben csontsoványan találtam rá és azóta egy szép egészséges kutyus lett belőle, azt is tudom hogy a lánc sem megoldás de akkor ennyit tudtam tenni. Mégegyszer köszönöm mindenkinek
2019. aug. 25. 19:03
 8/8 anonim ***** válasza:

A lehető legjobban tetted! Befogadtad, semmit nem tudtál az előéletéről, megpróbáltad megtartani, de nem sikerült. Van ilyen. Itt írták, hogy meg kell nevelni. Egyáltalán nem biztos, hogy le lehet nevelni egy ilyen szinten zsákmányos kutyát arról, hogy megbízhatóan ne tegyen kárt más állatokban.


Ne legyen lelkiismeret furdalásod, sőt, légy büszke arra, amit tettél. A kutya érdekét tartottad szem előtt, valamint, hogy mindenki nyugodt életet élhessen. Senkinek nem jó az állandó konfliktus a baromfinyirbálás miatt, és félő, hogy valakinek elgurul a gyógyszere, aminek a kutya látja kárát.

Felelősen gondolkodtál, és jó életet biztosítottál egy kvázi halálra ítélt kutyának, és ez a legfontosabb!

2019. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!