Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom 2 éves, egy hete...

Kislányom 2 éves, egy hete vissza kellett mennem dolgozni. Helyesen döntöttem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy hónapja bölcsis, kicsit sírdogál reggelente, de alapvetően megszokta. Fél ötig van bent, én hatkor végzem, addig apukájàval van. Sok időnk nincs egymásra utána sem, mert 8 körül már alszik is. Bánt, hogy ennyire keveset foglalkozom vele, ő pedig extra hisztis. Dobálózik, ordít, könyörög hogy ne dolgozzak, aztán meg teljesen elutasitó velem.

Szóval a kérdèsem az lenne, hogy nagyon nagy hiba hogy ilyen kevés időt töltünk együtt? Hogyan tudnám kompenzálni? Egyáltalán lehetséges? Folyamatos a bűntudatom, és félek, nagyon megsínyli a kapcsolatunk, ami eddig nagyon szoros volt. Munkahelyet váltani nincs lehetőségem, egy fizetésből meg éhenhalunk.



2018. nov. 8. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Sokan az egyuttalvassal potolnak hasonlo helyzetben, igy ha nappal nem is, ejszaka ott lehetsz mellette. Mi is egyuttalszunk, bar ez munka elott is igy volt, de azota meg kevesbe banom.
2018. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na igen, ez a másik gondom. Eddig úgy volt, hogy lefektettük este a szobájában, de hajnalra már mindig ott volt nálunk. Most viszont csak felkel és sír sír, se a saját szobájában nem akar lenni, de mellénk sem akar feküdni. Nagyon kiborító ez az egész, mert nyílván az ember azt akarja, hogy a legkevésbé sérüljön a kis lelkük, de azt meg nehéz.
2018. nov. 8. 19:48
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Hattól 8ig minél intenzívebben csak vele töltsd az időd, szeretgesd sokat, mást nem tudsz sajnos. Sokat vedd az öledbe is, nyiss felé te, ne várd, hogy ő menjen hozzád. Este bújj mellé, míg elalszik!
2018. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez eddig is így volt, köszönöm :) azt nem írtam, hogy fél 9-re visszük, ezért hamarabb felkelek mint a csalad és elkészülök, így van egy órám vele játszani, olvasni reggel.
2018. nov. 8. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Babozas, meeles formajaban atbeszelni, eljatszani ujra a helyzetet sokat segithet.
2018. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Bocs, de szerintem nem. Nem tenném ezt, inkább húznánk a nadrágszíjon, de ez sok lenne.
2018. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Persze, hogy hiba, de sajnos a muszáj nagy úr. A gyerek meg büntet. Hidd, el, ez tudatos a részéről. Majd megszokja. Ha nem most, hát 1 év múlva jött volna ez el. Akkor sem lenne könbnyebb. Sőt, szerintem egy 2évesnek egyszerűbb a közösségbe beilleszkednie, mint egy 3-4 évesnek.

Bűntudatod meg fog maradni, ha nem ezért, hát majd másért. Nekem 6 éve folyamatosan vmi miatt mindig van, amióta "intézményesítve" van a gyerekem.

2018. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha összébb tudnánk húzni a nadrágszíjat, nem dolgoznék. Sajnos ez van, de köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2018. nov. 9. 21:02
 9/9 anonim válasza:
Szerintem nincs ezzel baj. Kisfiam most lett 2 éves, szeptemberbe kezte a bölcsit. Elég nehéz volt a beszoktatás, de azóta megszerette, és ezernyi dolgot tanult a többiektől. Néha leskelődünk az ablakon és nagyon jó látni, hogy milyen cukin eljátszik mindenkivel és fülig ér a szája úgy vigyorog folyamatosan. Egy dolog volt amit nem kellett volna megtanulni a többiektől az pedig a hiszti. Nem vészes, de egyértelműen látta valakitől hogy hogy kell csinálni. Van olyan hogy elkezdi a hisztit, és én vigyorogva közlöm vele hogy nem vagyok hajlandó belemenni ebbe ez csak hiszti és mire igazán elkezdődne a vergődés már hangosan kacag, és látszik rajta hogy tudja hogy lebukott. Bölcsibe a helye, neked meg a munkahelyen. Így tudod neki biztosítani az anyagi dolgokat, Ő pedig tud rendesen szocializálódni. Mitől lenne jobb hogy mindig együtt vagytok, de például nem tudsz megvenni neki valamit amire nagyon vágyik, vagy nem tudsz neki rendes kaját adni? Aki szerint meg sérül a gyerek mert jajj közösségbe került annak csak szólnék hogy az óvodába muszáj lesz beíratni, és az akkor sokkal rosszabb lesz neki mint ha most beleszokik a bölcsibe.Vagy majd oda se kell járnia mert jajj sérül a kis lelke? És akkor majd magántanuló is lesz?
2018. dec. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!