Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar rámászni az ivaros...

Ness_ kérdése:

Miért akar rámászni az ivaros kan kutyám az ivartalan szuka kutyámra?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy ez a dominancia jele, és ezzel dominálhatja le a másik kutyát, és mivel elég domináns a kutyánk, így ez is lehet egy ok. De ez most szerintem más. Az utóbbi hétben azt vettem észre, hogy a kan kutya udvarol a szukának, állandóan a fülét nyalja (olyan csutakos szegény füle, hogy szinte folyik a nyáltól), majd mikor eleget nyalogatta, mászna rá. A szuka kutya ivartalan, és nem is tüzel (biztos, ami biztos megnéztem), szóval nem értem, ez mitől van, eddig ilyet nem csinált. Lehet, hogy tüzel egy másik kutya a faluban, és azt érzi?

2019. aug. 31. 19:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem ebbe a kategóriába szántam, Bocsi :D
2019. aug. 31. 19:30
 2/5 anonim ***** válasza:

"Nem lehet módosítani a kategóriát? :’)"


Én és még szerintem páran jelentették, úgyhogy valószínűleg át fogják rakni az állatok kategóriába. Ilyenkor kapsz egy üzenetet, hogy rossz kategóriában volt a kérdésed és át lesz rakva egy másikba.

2019. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, időközben módosítva is lett :D előtte a politika témában olvastam, és onnan indítottam az új kérdést, és nem vettem észre :)
2019. aug. 31. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy más tüzelő szukát érez. Meg vannak szukák, akik máskor is vonzzák a kanokat... az is lehet, hogy a te szukádnál közeledik a tüzelés (nem mindig szabályos időközönként történik, sajnos), és a kan már érzi a hormonális változásokat.


Egyébként nem csak a dominancia jele, gyakran folyamodnak a kutyák a hágáshoz oly célból is, hogy levezessék a felgyűlt feszültséget, akár például olyankor is, mikor játék közben túlzottan felhevülnek. :)

2019. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Miért ne?" :D

Nekünk 2 ivartalanított kan és 1 ivartalanított szuka van, ott konkrétan mindenki mászik mindenkire, a csajszi is megpróbálja megmászni a fiúkat olykor. :D

2019. szept. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!