Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű (pl Máltai, Cotie,...

Kistestű (pl Máltai, Cotie, Havanese) kutyák gazdái?

Figyelt kérdés

Eddig csak nagytestű kutyáim voltak,de most 2 hete van egy kis Coton de Tuléar-om. Érdekelnének tapasztalatok,hogy ezek a típusú kutyusok is egy gazdások,vagy inkább családi kutya? Lehet olyan szinten tanítani őket mint pl egy Németjuhászt?

Igaz,hogy teljesen sosem lesznek szobatiszták?

Ezeket olvastam/hallottam és érdekelnének a tapasztalatok gazdáktól :)

Köszönöm.


2019. szept. 2. 14:20
 1/5 anonim válasza:
49%

Nálunk pincsi van, ő nagyon “családi” 😀 imád mindenkit, csak úgy cipeli mindenkinek oda a labdáját, hogy játsszon vele. Az idegenekkel jól ki szokott jönni, többnyire örül nekik is. A kisebb gyerekeket ha zajosan közelítenek, akkor megugatja de egy kis simi után már nincs is harag.

Őket is nagyon jól lehet szerintem tanítani, otthon biztos több időt igényel, mint egy kutyus iskolában, de szerintem megoldható. Bár a miénket nem tanítottuk soha sajnos már megbántam, persze most is lehetne csak már sokkal sokkal nehezebb lenne. Mikor kicsik még jobban tanulnak. Ha rászoktatod, akkor teljesen szobatiszta lesz! :) Ez az én tapasztalatom!

2019. szept. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Nekem kistetű keverékem van, és hatàrozottan kijelenthetem, hogy egygazdás. Nem haverkodik mindenkivel egyből, nem rohan oda simiért, tartózkodó és igényli az idegenektől való távolságot.

Tanulni tanul, bár annyira nem gyorsan, de mivel felnőttként fogadtam örökbe (1 évesen) ez nem meglepő.

Nem igaz, hogy a kistestűek sosem lesznek szobatiszták, ez butasàg :) Maximum ha pelenkára szoktatják őket lustaságból.

2019. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Én is hasonlóan gondolom mint írtátok,csak kicsit elgondolkoztam,mert voltak akik azt mondták,kicsi a hólyagja nem bírja ki reggelig wc-zés nélkül,vagy nem fog tudni több mindent megtanulni stb stb. Ő az első kicsi kutyám és nagyon cuki,biztos vagyok benne ,hogy okos :)

2019. szept. 2. 15:40
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Nekem bichonom van, nemsokára 1 éves lesz. 100% szobatiszta, márha nem betegedik le. Egyébként szól-karmol ugat nyüszít.

Mindenkit imád. Család tag, idegenek az utcán neki mindegy bár egyértelműen az én hiányom zavarja a legjobban. Kutyákkal is nagyon jól kijön.

Okos kutya, de a szüleim berni pásztrora pl okosabb-könnyebb volt tanítani és több mindent megjegyzett. Bár nem hiszem, hogy ez a mérettől függ, a berni motiválhatóbb volt kajával.

2019. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Örülök hogy nem igazak, főleg a szobatisztaságra mondott dolgok :) persze nyilván tudom,hogy rá kell szoktatni és az idő. Ment a zöld kéz mindenkinek :D
2019. szept. 3. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!