Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyákat, egészen...

Kistestű kutyákat, egészen pontosan bichone havanese kutyát érdemes vagy lehet kutyaiskolába, esetlegesen agilityre hordani?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Én havanese-el agilityzek. Kutysuliba is jártam vele, engedelmességi vizsgát is tettem vele. Szóval nem értem a kérdést, miért ne lehetne? Szerinted hány százan járnak csivavákkal, meg sokkal kisebb kutyákkal kutysuliba?
2014. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*kutyasuliba
2014. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Kutyasuliba mindenképpen, attól, hogy kistestű, azért ő még kutya. :) Az agility meg attól függ. Nézze meg egy hozzáértő, jó edző, cirka 5-10 perc után tud valami véleményt mondani. (mozgáskoordináció, idegrendszer, pl. ne legyen egy iszonyúan félős kutyus pl. a hinta miatt, mennyire lehet felpörgetni a kutyát, mivel, mennyire lehet felkelteni az érdeklődését, mivel az elején jó lehet, ha gerjed valami játékra)

Ha agilityzni szeretnél majd vele akkor meg különösen ajánlott egy kutyasuli, a kapcsolatotoknak is jót tesz, másrészt kell, hogy a kutya tudjon legalább pár dolgot.

2014. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

első válaszolónak nem értem a kiakadását, ugyanis én csak normálisan megkérdeztem, mert fogalmam sincs, hogy agilityre hordanak e kistestű kutyákat, ugyanis nekem ő az első kutyusom, de azért köszönöm

második válaszolónak meg nagyon szépen köszönöm:) egyébként nagyon nem félős, sőt mitöbb, néha már-már túlzottan is érdeklődő egyes dolgok iránt:D

2014. aug. 1. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Kutyasuli nem árthat, sőt! Agilityre meg hobbyból nyugodtan, versenyre meg esetleg saját kategóriába...:D azért legyünk őszinték, egy border collit nem fog legyőzni! De otthon jó szórakozás mindenkinek!
2014. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért is kéne egy bordert legyőznie?? Egy border mindig large kategóriában indul (kivéve a kezdő, ahol egy méretet még lehet csalni, egy bichon pedig mindig small, tehát nem ellenfelei egymásnak. Nincs a bichonnal semmi baj agility szempontjából, ismerek bichont aki annyi érmet meg serleget nyert agility versenyeken, hogy otthon már dobozokban állnak. ;)
2014. szept. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!