Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezhet hogy nem passzolunk...

Létezhet hogy nem passzolunk a kutyánkkal?

Figyelt kérdés
Tavaly meghalt a kutyusunk (6 éves roti, imádtuk), most van egy 8 hónapos cane corsonk. Nem passzolunk, ha kimegyek az udvarra sem látom hogy örülne nekünk mi sem kötődünk hozzá. Két gyerkőcünk is van, a nagyobbik 5 éves, nem nőttek össze, a kutya tojik rá. Ha kint vagyunk a másik kutyánkra ugrál, ha nagy ritkán ugat akkor is a másik kutyánk miatt, szintén rá ugrálva. A férjem sok mindenre tanította de nem csinálja, csak ha kedve van. Nem vagyunk A gazdik, pedig ugyanúgy csinálunk mindent mint a rotival. Nem tudunk többet foglalkozni vele és igazság szerint nem is akarunk. Kudarc, de csak az elajándékozás érezzük helyénvalónak. Létezik ilyen hogy egy család nem passzol a kutyával? (több cane corsot is láttunk, egyik sem ez a típus mint a mi kutyánk, úgy érezzük nem ilyen lovat akartunk. ) Több kutyánk volt már, így nem éreztünk eddig soha.
2019. máj. 6. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

A gond egyszerű: nem foglalkoztok eleget a kutyával. Nem a gazdái vagytok, csak egymás mellett éltek.


Akkor jár mindkét fél a legjobban, ha elajándékozzátok és addig nem lesz új kutyátok amíg nem lesz időtök rá.


Arra viszont figyelj hogy a tenyésztőnek általában elővásárlási joga van (amit a szerződésben kötött ki)

2019. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Több kutya esetén alap dolog, hogy a fiatallal csak külöm foglalkozzatok! Csak külön séta, nevelés, tanítás, kikapcsolódás, hogy hozzátok kötődjön, ne a másikhoz! Ez megtörtént?
2019. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem nem passzoltok a kutyával hanem tojtok rá. Még jó hogy pont egy ilyen energikus kutyát vettetek, amikor a leglustább fajtára se lenne időtök... Felelős állattartás... Még mindig kereslek
2019. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Akitám van. Eleinte nálukn is ez volt, legalább is nálam. Kis magának való volt, folyton aludt, ellenkezett, nem figyelt. Sokszor fel akartam adni, egyszerűen nem erre vágytam, az őrületbe kergetett. Nem adtam fel, ahogy és amennyit tudtam foglalkoztam vele. Ma 3 éves múlt, még midig képes felcseszni az agyamat, de szépen összecsiszolódtunk. Nem egy bújós kutya, nem is gazdacentrikus, annyira játékosnak sem mondanám, makacs, önfejű vakarék. De megtanultam élvezni a vele töltött pillanatokat, megtanultam kezelni a heppjeit, és az utóbbi időben nagyon együttműködő, szóval meglett a foglalkozás gyümölcse. Ma már semmi pénzért nem válnék meg tőle. Teljesen más tipusú kutya mint amilyet szerettem volna, de megtanultam úgy szeretni ahogy van.


A kutyák sem egyformák, még egy adott fajtán belül sem. Ha elajándékozzátok akkor ne vegyetek magatokhoz többé kutyát, nem nektek való. Érző lényekről beszélünk akiknek saját akaratuk és személyiségük van, nem játékokról! Minden kutyából ki lehet hozni a legjobbat, de ne várjunk el lehetetlent egy kutyától.

2019. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
#2: azon kívül hogy nem igaz amit írsz, csak egy kutyájuk van.
2019. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#1 álomvilágban élsz ha azt hiszed tenyésztőtől vették. Ha onnan lenne a kutya akkor nem így állnának hozzá és több időt fordítanának rá...
2019. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
#6: és ilyeneknek van gyereke....
2019. máj. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglalkoztok vele eleget, ha csak úgy eléldegéltek egymás mellett, szerinted miért kötődne hozzátok? Te sem kötődsz a szomszéd nénihez, még ha minden nap beszéltek pár szót, akkor sem.


A rotinak elég volt ennyi foglalkozás, ennek a fiatal, energikus kutyának nem. Nem egyformák. Az a baj, hogy már így álltok hozzá, hogy "nincs időnk többet foglalkozni vele". Akkor minek kellett kölyköt magatokhoz venni? Eleve a corsok nem kinti kutyák, mert egyrétegű rövid bundájuk van.

Tényleg ajándékozzátok el egy NORMÁLIS gazdának (ne olyannak, mint amilyenek ti vagytok) és ne legyen több kutyátok egy ideig.

2019. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Az előttem szólóknak igazuk van.

Természetesen ahogy nekünk,embereknek,úgy a kutyáknak is van személyisége és ahogy mi,ember nem mindig passzolunk össze,úgy itt is van ilyen.

Nekem most egy 8 hónapos Labim van. Teljesen más,mint az előző kutyusom (szintén labi) és először azt gondoltam,hogy ő az a kutya, akit soha nem akartam volna,ha előre tudom,hogy ilyen lesz. Viszont meg kell,hogy tanuld meglátni benne a jót. Mert az minden kutyában van.

Véleményem szerint sokat tud javítani a kutya-gazdi kapcsolaton a lehető legtöbbfoglalkozás,mert akkor ismered őt meg igazán,hogy milyen és akkor tanulod meg kihozni belőle és a helyzetből a legjobbat.

Nem szabad egy "életet" lerendezni annyival,hogy nem illünk össze,vagy ha tényleg nyűg nektek,akkor szerintem mindegyik fél úgy jár a legjobban,ha elválnak útjaitok.

2019. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, elgondolkodtató (kivéve aki személyeskedik). Tényleg úgy érezzük mi is, hogy a kutya családtag, én és a férjem is kutya mellett nőttünk fel, ezért is nehéz a mostani helyzet.. Tenyésztőtől vettük, így nem kevés pénzben van, de ez nem lényeg, csak az hogy nekünk és neki is jó legyen mert most nem az..

Van egy boxerünk is, 6 hónaposan fogadtuk be de már az első napoktól kötődünk hozzá, látszott a szemén hogy figyel ránk és még ha sokat rosszalkodott is az elején se éreztük soha azt hogy nem hozzánk tartozik.. Még most is nagyon energikus pedig már 8 éves. A cane corso a roti halála után egy hónappal került hozzánk, pont azért választottunk másik kutyus hogy ne legyen hasonlítgatás, de lehet korai volt.. Igen, foglalkoztunk vele külön is,volt külön séta is, de aztán ahogy nagyobb lett abbamaradt (nem nagyon örült a sétáknak de ügyesen ment, azóta inkább együtt sétáltatjuk a két kutyát).

Én is úgy érzem hogy nem szeretnék másik kutyát (annak ellenére hogy a boxer nagyon igényelné, részben ezért is lett ilyen hamar kis kutya, illetve én vártam hogy fél éves kora körül alakul a házőrzés terén is, mert a boxer nagyon barátságos és szerettem volna egy házőrző típusú kutyát amilyenek a cane corsonk szülei is de ő nem az..)

2019. máj. 6. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!