Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova menjünk kirándulni...

Hova menjünk kirándulni kutyánkkal?

Figyelt kérdés

Olyan kirándulóhelyer keresek, ahol a kutyák szabadon futhatnak. Ami nagyon tetszett és hasonlót keresünk: Székesfehérvár, Sóstói tanösvény, Sárvári Csónakázó tó.

Az ország bármelyik pontján érdekelne.

Köszönöm előre is a válaszokat



2019. febr. 25. 12:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Akármelyik túravonal, amelyik átmegy erdőn, mezőn.
2019. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
9%
Lakott területen kívülre ne menj vele, vadászok kilőhetik akár mellőled is.
2019. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Vadászszezonon kívül???
2019. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Mivel az ország egész területe hivatalosan vadászterület, ezért nagyon kockázatos póráz nélkül menni velük. Meg amúgy is bármilyen inger érheti, amire nem vagy felkészülve, én nem kockáztatnék.
2019. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Vadásszezonon kívül - kérdésre:

Nincs konkrétan ilyen, hogy vadászszezon... VALAMIT mindig le lehet lőni, az év bármely időszakában. Egyetlen olyan nap sincs az évben, amikor MINDENRE tilos vadászni.

A dúvadak pl. mindig lőhetők. És a vadászterületen tartózkodó kutya vagy macska, az a vadászok szerint dúvad.

Bizonyos értelemben igazuk van, mert pl. egy elvadult, vadászatra rászokott nagytestű kutya rettenetes károkat tud okozni. Megöli a menekülni képtelen, kicsi, újszülött állatokat, vagy akár egy vemhes anyaállatot is halálra hajszol...

Bizonyos értelemben nincs igazuk, mert sajnos van a vadászok között olyan (természetesen nem mindenki), aki szinte keresi az alkalmat, hogy valamit, bármit lelőhessen. Az ilyennek nem szabadna vadásznak lennie. Ők azok, akik tényleg akár 15 méterre tőled is kilövik a kutyádat. Vagy társas vadászaton lelövik a vadászkutyát. Sorolhatnám.

A lényeg az, hogy ha lakott területen kívül sétáltatod a kutyádat, olyan helyen, ami nem erre kijelölt hely, akkor vagy legyen a kutyád nagyon biztosan behívható, és ne engedd magadtól 15-20 méternél távolabb, vagy tartsd pórázon, vagy egy hosszú, 10-15 méteres zsinóron vidd (ez mondjuk kényelmetlen lehet, mert beleakad ebbe-abba, de inkább, mint hogy a kutyádat elveszítsed...)

Vagy vidd olyan helyre, ahol sok a kutyás, és sokan futtatják a kutyájukat, mert azért 10-20 gazda meg kutya közé nem fog belőni a legelvetemültebb vadász sem... Ilyennek tudom ajánlani pl. a hármashatárhegyi repülőteret, hétvégente nagyon sok ott a kutyás, és még nem hallottam onnan balesetről. Hasonlóképpen jó a hűvösvölgyi Nagyrét, vagy akár a Normafa melletti Anna-rét.

Ugyanakkor nyilván a kutyatartó felelőssége, hogy az itt szintén előforduló kirándulókat, játszó gyerekeket vagy más kutyákat a kutyája ne támadja, s ha kell vissza tudja hívni. Ne engedd be a játszótérre sem.

Illetve nagyon jó még az is, ha van olyan kutyaiskola a környékeden, ahol szerveznek kutyás foglalkozásokat, ahova el tudsz menni, és az iskola területén a kutyák póráz nélkül tudnak szaladgálni, egymással játszani.

2019. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Ezek alapján Délegyházát és környékét tudnám ajánlani, rengeteg már nem használt kisebb bányató van, szinte egymást érik a tavak, közöttük keskenyebb utak, mezők, se autó, se vadász nem jár arra, de nagyon ember se. Mi szoktunk menni arra, a kutyáim nagyon élvezik, főleg nyáron, illetve van egy szuper kutyás strand is ott, azt is nagyon ajánlom, ha esetleg valamikor túra helyett csak pancsolnátok egy nagyot, ott is egy bányató lett kialakítva kutyák és ember számára fürdési lehetőségnek és a strandbelépő se drága, tavaly embernek 1000ft, kutyáknak 500ft, szép, gondozott környezetben, hatalmas füves területtel, árnyékot adó fákkal, folyamatosan figyelve arra, hogy a kutyások ne zavarják egymást, agresszív kutyákat azonnal kiküldik, akit nem tudnak behívni, azt megkérik, hogy tartsa pórázon, de amúgy ha jól szocializáltak, jól neveltek ott szabadon rohangálhatnak, le van kerítve a strand területe, szóval szerintem megéri egyszer kipróbálni, szerintem nagy élmény a kutyusoknak :)
2019. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Mi a bükkbe mentünk sokat a kutyával. Viszont a többi túrázóra, kutyára stb re való tekintettel nem engedtük el. 5m es pórázon tudott csatangolni ide oda. Nagyon ėlvezte. Legközelebb a Mátra jön.
2019. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt akartam írni, hogy a szabadban magyarországon semmiképp ne engedd el. Én nem magyarországon élek, de nálunk van olyan futtató, ahol összejönnek a klubtagok a kutyákkal, és bekerített területen futhatnak és kitombolhatják magukat. Nem tudom, hogy mo.-n hol van ilyen, de mindenképp ilyen helyre mennék. Akkor biztos nem lövik ki.
2019. febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
2019. febr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Szilvásvárad-szalajka völgy

Nagyon sok kutyás van ott mindig!(menhelyek is szokták ide hozni az örökmozgó kutyáikat túráztatni)

Tokaj (tokajiseta.hu)

Apátkúti-völgy(ez is nagyon népszerű kutyás kirándulóhely)

Én ezeken a helyeken jártam és mind nagy élmény volt nekem is és a kutyáknak is!

2019. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!