Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának jó csak a csont?

Egy kutyának jó csak a csont?

Figyelt kérdés
2019. szept. 7. 15:41
1 2
 11/15 Mézga Krisztina ***** válasza:
50%

Többszörös kutyás voltam. Aki azt írja, hogy kutyának jó a csont, annak biológiából/élettanból karó!

A kutya nem hiéna, valamint már rég nem olyan ragadozó, amelyik az elejtett préda húsával együtt (hangsúlyozom HÚSSAL EGYÜTT!!!) elfogyaszt egy-két fajta csontot. Ezek általában lapos, nem pedig hegyesen törő csontok, mint pl. a lapockacsont. Igenis az állatorvosnak igaza van, nem való a kutyának csont, nem épül be a mész, mint azt ahogy itt írják egyesek.

Ha annyira beépülne, akkor nem lenne a végtermék kőkemény meszes, amit alig bír kinyomni. Sőt! Rátapad a bélfalra, szűkíti a belet.

Nagy, két végén bögös velős csontot lehet adni szórakozásképp, mert a porcos részt is nagyon lassan tudják általában elfogyasztani, a csöves részt meg se eszik. Ha képes rá mégis a kutya, akkor azt se adnám.

A csirkenyakat is csak főve, hogy szinte szét lehessen nyomni a csontot. Aki egy kicsit hajlandó utánanézni a neten, no meg gondolkodik is egy parányit, az tudja, hogy a kutya a háziasítás során mondhatni mindenevővé vált, ragadozó jellegét majdnem elvesztette.

Egy szó mint száz: aki csak csonttal akarja etetni a kutyáját, vegyen inkább aligátort, hátha őt eszi meg, mert megérdemli. Aki így gondolkodik, ne vegyen magának érző, értelmes, hűséges állatot.

2019. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 qkker1 ***** válasza:
62%

Mézga Krisztina:


nevednek megfelel a kommented, semmi bj nincs egy normális kutyának a csonttól.

2019. szept. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Molbabiii válasza:
65%

Itt sajnos sokan nem értenek a kutyákhoz!!

Mint 3 kutyus gazdija el árulom a csont jó egy kutyának persze ha mással eszi csak úgy folyamatosan ne add neki oda mert , nem lesz széklete stb stb. Megölöd vele ha csak azt adod! Főve csontot nem adunk állatnak mert szilánkosan törik és a kis apró csontokat is hanyagoljuk! VISZONT a táp nem jó a kutyának teli van gabónákkal meg hülyeségekkel. Mivel a kutya ragadozó nézz utána a BARF-nak hidd el nem bánod meg

2019. szept. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Mézga Krisztina ***** válasza:

"qkker1 nevű felhasználó válasza:


Mézga Krisztina:


nevednek megfelel a kommented, semmi bj nincs egy normális kutyának a csonttól."


[link]

[link]

[link]

[link]


Még másolhatnék, másolhatnék...

Aki kardoskodik a csonttal való etetés mellett, azt nem érdekli, baja lehet-e a kutyájának vagy se, az nem akarja rendesen etetni a kutyáját, vagyis az fogyóeszközként és nem társként tekint a kutyájára. Lehet hogy olyan vagyok, mint Mézga Kriszta - bár sztem kifejezetten jó fej volt😄 -, de nem kínozni, megölni és felettük uralkodni tartok kedvencet, hanem azért, mert tisztelem, szeretem őket.


Ha vki tisztességesen szeretne kutyát/macskát tartani, az utánakérdez állatorvosnál, próbál hiteles forrásokból tájékozódni, nem badarságokat kérdezni és még nagyobb badarságokat olvasni válaszként ezen az egyáltalán nem kompetens oldalon.

2019. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 qkker1 ***** válasza:

Három németjuhászom volt , kaptak csontot IS, minden félét, nyersen és főzve is, soha semmi bajuk nem volt tőle.

Nem valószínű , hogy túl sok kutyatartó tekintené őket jobban családtagnak, mint én.

2019. okt. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!