Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a 8 hónapos kutyának...

Adhatok a 8 hónapos kutyának csirkefarhátot?

Figyelt kérdés
Mindig mellet veszek, és combot, és lecsontozom, mert ugye a kiskutya nem ehet csontot, de már teljes méretű a kutyám, meg ugye a farhát olcsóbb :)

2019. jan. 27. 18:54
 1/10 anonim válasza:
67%

Szerintem ne adj, mert bármikor félrenyelheti. És ha nem elég erős a foga, akkor nem is tudja megrágni.


Remélem segítettem...

2019. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor mikor adhatok nekik?
2019. jan. 27. 19:04
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Majd 1-1,5 éves korában és akkor se farhátat, ha nem muszáj.

A farhát nagyon zsíros és a kutyák hajlamosak a máj és hasnyálmirigy problémákra, ami az esetek zömében halálos.

Vagy minden étkezés előtt pucolgasd a zsírtól!

2019. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
igen adhatsz neki
2019. jan. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mekkora méretű az a 8 hónapos?
2019. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na most valami nem világos.

Hogyan etetsz? Ha BARF szerint, akkor szükséges számára a csontos is, megfelelő arányban, kölyökkorban is.

De ha főzöl neki, akkor ne adj főtt csontot felnőtt kutyának sem, helyette adj rágni nyers marhacsontot, bikacsököt.

Szóval a kérdés megválaszolásához jó lenne tudni, hogyan, mivel etetsz.

2019. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Főzni szoktam nekik, főtt csontot tudom, hogy nem lehet, így csont nélkül főtt hússal etetem őket. Egyébként 11-12 kilós kutyák.
2019. jan. 27. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Egészítsd ki a kajájukat zöldségekkel, gyümölcsökkel is (répa, alma, stb.) A kizárólag főtt hús nem jó.

Farhátat és egyéb csontosat főve nem javaslok, viszont rágásra szükségük van, ezért mindig kapjanak megfelelő rágnivalókat.

2019. jan. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyilván főzök nekik mellé rizst, répát, tésztát, meg van rágjivalójuk is. De nem ez volt a kérdés, hanem, hogy ilyen idős kutyáknak adhatok e?
2019. jan. 28. 05:03
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Csirkehúst semmiképp! Komoly veszélyt jelent a kutyálra
2020. júl. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!