Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kutyámat, hogy szépen sétáljon pórázon?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve találtam az utcán, befogadtam, most olyan másfél éves lehet. Eleinte jól viselkedett séta közben, aztán ahogy idősebb lett, ez megváltozott. Össze-vissza ugrál, rágja a pórázát (pedig lánc), egyszer volt olyan is hogy majdnem kibújt a hámból (nyakörvvel el se merem vinni, mivel abból sokkal könnyebben kibújna). Elvittem a másik kutyámmal együtt is, hogy lássa, hogyan is működik ez az egész séta dolog, mivel a másik kutyám szépen sétál mellettem, de akkor is csak ugrált meg szabadulni akart.

Hogyan tudnám "ránevelni" a sétára?



2019. szept. 9. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Hámmal nem tudsz hatni a kutyára.

Ha félsz hogy kibújik a nyakörvből akkor tegyél rá hámot is és nyakörvet is. Vannak két végű pórázok és a nyakörvnél fogva fegyelmezd.

Ha nem viselkedik ültesd le. Legyél határozott. Ha szépen sétál 1 métert is azzonnal nagy dicséret.


Illetve érdemes lenne kutyasuliba menni.

2019. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha abbahagyja a póráz rágást- jutalom falat (klikkerrel hatásosabban éreztetheted vele mikorra érvényes a dícséret)

Jutival vezetheted magad mellett és odaadod neki pl 5 méterenként.

Ha húz akkor egyből hátraarc. Én múltkor 15 percig keringtem a zebra előtt mire belefáradt a kutyám és nem akart áthúzni rajta. De megértette. Segít, ha előtte lefárasztod.

2019. szept. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válszokat, már találtam is pórázt, amit meg fogok rendelni. A jutalomfalatot is kipróbálom majd, bár nem tudom mennyire fog rám figyelni a kutyus.:)
2019. szept. 10. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!