Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megtanítani a...

Hogy tudom megtanítani a kutyámat, hogy idegentől ne fogadjon el semmilyen ételt?

Figyelt kérdés

Azt már megtanulta, hogy séta alatt tilos a földről bármit is felszedni, kivéve a botot.

Mára már csak megszagolja, és tovább megy rá sem kell szólni.

Nem szokta soha más etetni csak párom vagy én. Minap bevittük egy kisállat boltba, ahol az eladó jutalomfalattal kínálta. A kutyám meglepő módon a második tied szóra elfogadta, és megette. A bajom az az, hogy ebből egyszer sem én mondtam. Még mondtam is a boltosnak, hogy nem fogja elfogadni szerintem. Hát tévedtem. Finomságot képes elfogadni sajnos.

Hogy tudom megtanítani arra, hogy csak párom vagy az én engedélyemmel fogadhat el idegentől ételt? (Amúgy én ismerem régóta az eladót, sokat beszélgetek vele, és tudtam, hogy rosszat nem adna neki, és valahol egy teszt volt. A kutyámmal viszont most találkozott először)

Pár hónap múlva elköltözünk kertes házba panelból. Ahol benti kutya lesz ugyanúgy, mert kistestű rövidszőrű. Az esetleges kerítésen való etetést illetve első sorban a mérgezést szeretném ezzel elkerülni. Mit tanácsolnátok nekünk?


2018. okt. 9. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Rá kell szólnod a kutyádra és idővel megtanulja. De sajnos ha nem vagy jelen, valószínűleg el fogja venni a falatot akkor is :(
2018. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

Gyakorlással.

Megkérsz ismerősöket, barátokat, családtagokat, hogy kínálják a kutyát finom falatokkal. Amikor nyúlna érte, letiltod. Ha visszahőköl, te jutalmazod. például kezdhetitek mindjárt az említett boltban. Elmondod az eladónak a helyzetet és kipróbáljátok. Ha amúgy a tiltást érti és tudja, akkor hamar meg fogja tanulni.

2018. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mantis religiosa ***** válasza:
21%
Ha a felkért " idegenek " által kínált finom falatokat preparálod egy kis borssal, vagy erőspaprikával, megtanulja, hogy rajtad kívül mindenki rossz falatokat ad, így rövidesen minden más által odavetet ennivalót ott hagy. Sőt, ha jó a memóriája, meg is morogja/ugatja majd azt, aki ilyesmivel próbálkozik. :-)
2018. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

Suliban úgy csináltuk, hogy az oktatóü nyújtotta a falatot felé és, ha el akarta fogadni a kis nyunyum a falatot, akkor rékoppintott a pofijára. És addig csinálta, amíg a kutya el nem húzta a fejét.


A végén, ha az oktató nyújtotta a falatot és a kis bubu elhúzta a fejét akkor én odaadhattam neki egy jutalomfalatot.


Valaki olyannal kell ezt csinálni aki amúgy nem szokott jutalomfalatot adni neki és nem tölt vele sok időt (a suliban természetes hogy az oktatró ez a személy, mert aki a kutyát tanítja és jutalmazza az a Gazdi, az oktató pedig a Gazdit tanítja).


ÍSok sikert!


Üdvözlettel, Putyuka és a Gazdija

2018. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mantis religiosa ***** válasza:
0%
Ha már az előzőeket megtanulta, úgy teheted tökéletessé, hogy az udvaron is elszórsz néhány csípősebb falatot, csak a tányérjában legyen normális ennivaló. Rövid idő alatt megtanulja, hogy csak tőletek, és a tányérjából ehet. Onnantól kezdve nem kell félnetek, hogy kerítésen bedobott mérgezett ételt eszik a kutyátok.
2018. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Koppintottam volna az "oktató" fejére a kormányzárral, ha az én kis "nyunyumat" akarta volna így pofozgatni tanítás címszó alatt.


Kérdező! Mindenki jó választ írt, kivéve a pofozkodós megoldás. Én is hasonlóképpen tanítottam meg a kutyámat, hogy ne fogadjon el idegenektől semmit.

2018. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

Már nem azért, de nem baltával vert a kutyám fejére hanem rákoppintott a nozijára / pofijára; enyhén. :D


Jobb hogy így megtanulja, minthogy úgy, hogy elfogadja valakitől és hajszálon függ az élete. ;)


Nyunyu putyu stb-ző kommentelő voltam; a retardált kutyagazdi :) <3

2018. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!