Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes méretű kan kutyát...

Közepes méretű kan kutyát mikor érdemes ivartalaníttatni? Hány hónaposan/évesen?

Figyelt kérdés
Tudtok megbízható, profi állatorvost Budapesten, aki nagyon érti a dolgát, és minden felszerelése megvan a műtéthez, hogy biztonságban altassa a kutyám és ne legyen semmi baja?
2013. okt. 15. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ivartalaníttatni fogom a kutyám, de mindenképp ivaros lesz addig, míg teljesen kifejlődik. Egyrészt kellenek a hormonok a tökéletes fejlődéshez (már ami a küllemet illeti)

másrészt, szerintem felesleges kölyök korban egy ilyen beavatkozás.

Közepes testű kutyám van nekem is, másfél éves kora körül fogok érdeklődni az orvosnál.


Úgy tudom, hogy az ivarérés, illetve viszonylag hamar ivartalanított kutyák nyurgábbak lesznek, csontjaik valamivel törékenyebbek (nem úgy értem, hogy konkrétan eltörnek, de hosszú, vékony csontozat alakul ki). Szóval az egész kutya olyan kisfejű, vékonyka de magas küllemet vesz fel.


De vannak itt eltérő vélemények is. Sokan mondják, hogy minél hamarabb kell ivartalaníttatni a kutyát, mert ha egy éves korában történik a műtét, az nem elég gyors megoldás a rák megelőzésére. :D


Szóval járj utána alaposan a témának, nem feltétlenül a gyakorin, hanem egy jó orvosnál pl, és dönts ahogy neked a legszimpatikusabb :)

2013. okt. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mennyi idős most?

És milyen fajta? Az enyém keverék, de így sem szeretném, ha elveszítené a különleges keverék jellegét túl korai ivartalanítás miatt. :D

2013. okt. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

4 hónapos border collie. Az nem számít, ha nyurgább lesz, sőt örülök neki, sport kutya...

Régebben volt egy kan kutyám, őt ivarérés előtt ivartalanítottuk és nem bántauk meg, kölyök természete maradt. De annyira megoszlanak a vélemények állatorvosok között is, hogy már nem tudom mikor legyen... Mi a legjobb. Én örülnék ha ilyen maradna a természete, nem lenne kicsit sem kanos, de rosszat vagy nagyobb kockázatot sem szeretnék a korai ivartalanítás miatt.

2013. okt. 15. 01:06
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy tudja elvesziteni a keverék jellegét az ivartalanítástól? Fajtatiszta lesz? :-D erről a módszerről még nem hallottam
2013. okt. 15. 01:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy amilyenre fejlődik a kutya akkor, ha nem avatkoznak közbe ivartalanítással, tehát eléri a genetikája maximumát... azt a teljességet nem szeretném bántani.


Ő nem kimondottan sport kutya. De ha úgy alakulna, hogy sportolni szeretnék vele, akkor végképp nem műttetném meg, csak ivarérés után. Törékenyebb csontok nagyobb terhelés esetén, nem annyira bizalomkeltőek, az én szememben.

Az viszont igen, hogy a lehető legerősebbre, és legmasszívabbra fejlődjön, ezáltal szerintem ellenállóbb is lesz.


Nem értek hozzá professzionálisan, tehát ez nem szakvélemény. Csak saját, szubjektív.

2013. okt. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amúgy , ha Budapesti vagy, az V kerületi, Belgrád rakparti rendelőben magasan szakképzett orvosok vannak. És szakképzettségtől eltekintve is jó fejek.


[link]


Ha gondolod, hívd fel őket. Biztos vagyok benne, hogy körültekintően tájékoztatnak mindenről, a témát illetően. Az a biztos. :)

2013. okt. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt és dönts belátásod szerint. Személyes véleményem: minél előbb annál jobb.

(ez meg h törékenyebbek lesznek a csontjai, nem tudom ki találta ki, de elég félrevezető és nem utolsó sorban ugyanakkora tévhit mint a z egyszer ellenie kell a kutyának... minek mindenhez idiótaságokat gyártani?? Ha tanulmányokkal bizonyítva van oké, de ennek pont az ellenkezője van bizonyítva - kár lenne ám utánanézni a dolgoknak...)


[link]


üdv egy állatorvostan hallgató

2013. okt. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb előtte,ha kan,a kiegyensúlyozottabb viselkedés miatt,ha szuka,a daganatos megbetegédés csökkenése miatt.Felnyurgulni meg nem fog,és a csontjai sem lesznek törékenyek.
2013. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi 5 hónaposan ivartanaíttattuk skót juhász szuka kutyánkat. Jelentem sokan kannak nézik (most másfél éves) olyan masszív, gyönyörű állat lett belőle.
2013. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nemtudom mi nagyobb hülyeség: hogy korai ivartalanítástól nyúlánk lesz a kutya, vagy az, hogy egy "állatorvostanhallgató" ossza az észt. ;)
2013. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!