Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadás, de mennyiért?

Örökbefogadás, de mennyiért?

Figyelt kérdés

Egyre több helyről hallom hogy a menhelyek, alapítványok nagyobb összegeket kérnek örökbefogadáskor, és ezt csak az utolsó pillanatba jelzik.

A legtöbben úgy tudják hogy adományt illik adni (pár ezer forintot) de nem kötelező. Most meg sokszor 12.000-20.000 forintot is elkérnek.

Én magam sem tudom eldönteni mennyire jó-e ez így.

Tudom hogy ebbe általában benne van az oltások, ivartalanítások ára, de sokakban felmerül a kérdés hogy ennyiért már akár vehetnének is fajtatiszta kutyát (és tudom most jön a szaporítós duma, de lássuk be, az emberek többsége még nem fogta fel ezt és nem is igazán érdekli őket). Tehát ez az ár, elijesztheti az örökbefogadókat, és így saját maga alatt vágja a fát, hisz telt ház lesz, nem tudnak újakat menteni. Nem az lenne a cél hogy minél több kutya kerüljön gazdihoz, ha kell akkor ingyen de hát akkor is megmentettek egy életet és jöhet a következő nem?

Másrészről meg hát a menhelyek ebből élnek, valamiből el kell látni az állatokat, na meg aki ennyit nem képes kifizetni az lehet hogy később sem fogja tudni ellátni az állatot?

Mit gondoltok erről?


2010. júl. 14. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
én még nem halottam ilyen esetről, de ha tényleg van ilyen, az mélységesen megdöbbentő. Mármint hogy az utolsó pillanatban közlik, hogy ekkora összeget kérnek a kutyáért.
2010. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában mióta kötelező chipelni kutyákat, megfizettetik a menhelyek az örökbefogadóval (Lehet volt ahol korábban is megtették), illetve a kan kutyákat nem szokták mindig ivartalanítani, csak a szukákat. Másik ilyen nagy gond az örökbefogadással a távolság. Ha nekem megtetszene az ország másik felén sínylődő szerencsétlen kutya, felesleges lenne érte autóba vagy buszra ülnöm, mert elhajtanának. Sok helyen kiírják, hogy csak 50-60 km távolságra hajlandók örök beadni kutyát.
2010. júl. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyeknek nem az a céljuk, hogy minél több kutyán túladjanak, hanem, hogy minél több jó gazdit találjanak. Hiába adnak túl rajta, és fogadnak be egy következőt, ha aztán két hét múlva a teltházba hozzák vissza a kutyát, mert ás, meg hullik a szőre.
2010. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az adományt nem kötelező adni. Mi úgy csináljuk, hogy az elbeszélgetéskor elmondjuk részletesen a gazdijelöltnek, mit csináltunk a kutyával, milyen ellátásokban részesült (chip, ivartalanítás, gyógykezelés, kozmetika, kaja stb.), ez már fölfogható akár célzásnak is. Elmondjuk, hogy a munkánkat adományokból végezzük, ezekből lesz pénzünk a következő kutyára. De soha nem mondtunk még olyat, hogy kötelező, csak hogy örülünk neki, mert nagy segítség. A gazdi önként dönti el, hogy ad-e és mennyit. Volt, aki 5 ezret adott, de olyan is volt már, aki majdnem 30 ezer forintot. Egyetlen olyan befogadó volt, aki nem adott pénzt. Ami azért valljuk be, nem szép dolog ahhoz képest, mennyit tettünk a kutyáért... De hát ilyen is van... Viszont olyat, hogy adományt adni kell, olyan nincs, hiszen akkor már nem nevezhető adománynak. Az örökbefogadás pedig nem eladás. Egy normális ember tudja, mikor fölsorolom neki, mennyit tettünk a kutyáért, hogy ez sok pénzbe van. Aztán ad annyit, amennyit tud vagy amennyit akar.

Viszont én komolyan nem értem, honnét szeded, hogy adományt adni KELL. :O Érdekes, elmeséled? Nekem ez nagyon furcsa. :S

2010. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!