Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen egy örökbefogadás?

Milyen egy örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Jó estét mindenkinek!

Érdekelne milyen menhelyek vannak Magyarországon!Mik a tapasztalatok?Milyen környezetüek,mennyire teszteltek a kutyák,hogy vannak tartva,mi alapján adnak örökbe?Hogy zajlik egy örökbe fogadás?


Azért érdekel mert szeretnék kutyust,de nem tudok dönteni!Láttam egy igaz külföldi menhelyet a tv-ben ami nagyon igényes volt és gazdit felmérve ajánlottak állatokat!Nem csak "rásózták" hogy szabaduljanak töle!Teljesen elvarázst,de nem merek itt a helyi menhelyre elmenni a csalódás miatt!Nem szeretnék ilyen ütött kopott fél négyzetméternyi helyre bezsúfolt állatokat látni!


2011. okt. 25. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen is meg olyan is.

Egy kennelből kihozott kutya mindig zsákba macska, hisz az ott dolgozok a legnagyobb jó szándékkal sem tudják tökéletesen felmérni mik a kutya pontos igényei, hogy viselkedne egy családban.

De van erre egy nagyon jó megoldás, az ideiglenes családok. A kutya családnál van elhelyezve, ahol része a mindennapi nyüzsgésnek, gyerekek, munka, jövés-menés. Elő van nevelve a családi életre, és az ideiglenes befogadó pontosan eltudja mondani hogy viselkedik kutya, mire kell odafigyelni, milyen körülmények közé való stb.

Szerintem ez a legjobb megoldás a tapasztalatlanabb gazdiknak, így nem kell elhozni egy ismeretlen kutyát, aki lehet cuki de a későbbiekben kiderülhet hogy valami bibi van de már megszerették, és milyen már visszadugni egy ketrecbe, de ugyanakkor gond és feszültséggel teli az együttélés.

2011. okt. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!és ezeket az ideiglenes befogadókat hol lehet megtalálni?menhelyen keresztül?
2011. okt. 25. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szervezetek aki csak ilyenekkel dolgoznak, ilyen pl. a Pilisbudai kutyások egyesület. Őket nagyon tudom ajánlani, igényesek, korrektek és nem a statisztikák növelése a céljuk. Egyszerre csak kevés kutyát mentenek, de azt szívvel-lélekkel, és minden örökbe adott kutyájuk sorsát követik, ha gond van akár évekkel később is, segítenek, tanácsolnak, vagy akár vissza is veszik a kutyát. Az egyik leghatékonyabb és legkorrektebb állatmentő csoport Magyarországon.

[link]


De a legtöbb menhelynek van ideiglenes családja, a sérült, beteg, vagy pici kutyáknak akiket nem lehet kirakni a kennelekbe.

2011. okt. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hagy ajánljak én is egyet: [link]

Ők is ideiglenesekkel dolgoznak. Sokat olvasom a netboardos fórumukat. Ők nem sóznak rá senkire kutyát, sőt előfordulhat, hogy nem azzal a kutyával térsz haza, amelyiket kiszemelted, mert a kutyus nem érdeklődik irántad, nem Téged választ. Náluk a kutyus dönti el milyen gazdit szeretne magának.

2011. okt. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

még én is bővíteném a listát...:)

[link]


Én a Noésoktól fogadtam örökbe 3 beteg cicát, 2 különböző ideiglenes családtól.

Mindkét család nagyon kedves, megismernek, mielőtt döntenének az állatok sorsáról...


4 kutyám közül 1 viszont a Család utcai menhelytől van, ami egyben orvosi rendelő is.

Az expressz.hu-n hirdették Manót.

Én nem láttam, milyen körülmények között tartják az állatokat, csak a rendelőig mehettem be, 4 órás várakozás után.

Aztán előhozták Manót, akit erőszakkal kellett kirángatni, mert szegény annyira félt, még maga alá is pisilt...

Valószínűleg nem a menhely okozta a sokkos állapotát, hanem az előző gazdája is tett érte, állítólag autóval áthajtott rajta, és nagyon komoly műtétje volt.


Manó azóta tök normális kutya, egészséges, imád játszani, mindenkivel barátságos, szenvedélye a futás...:)


2 másik kutyámat pedig az utcáról fogadtam be, egyikőjük irtózatos rosszcsont volt, kiszökött, tyúkot zabált, (közepes testű kutya), aztán elvittem kutyasuliba, ahol kiderült, hogy agility-zseni.:)

Azóta eszébe sem jut kiszökni.:)

Nagyon édes kutya, retteg a víztől, de ha én bemegyek a tóba, sírva úszik utánam...:D


A 3. talált kutyus pedig kisebb, mint a kandúrom, iszonyú pici volt, amikor találtam, annyira ügyes kutya, hogy 5 hónaposan segítőkutya, és velem jár az egyetemre.:)


(a 4. kutyám fajtatiszta, ő most nem érdekes...:))



Szerintem ne az legyen a feltétel, hogy csak jó menhelyről hozol el kutyust... Sőt, igazából többet segítesz, ha egy 2x2 méteres kennelből hozod el...

Egy ideiglenes befogadócsaládnál jó dolga van, nem érzi, hogy jaj de sanyarú a sorsa, és neki azonnal gazdi kell...


Persze nem tudom, milyen beállítottságú vagy, miért szeretnél kutyust, én tuti, hogy a sintértelepről választanék.

Voltam már gyepin, háááát... nagyon durva, ami ott van. Na azok az igazán szerencsétlen kutyák.:(

De a leghálásabb társ is belőlük lesz!

2011. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát az elképzelés az egy nyugodt kevés mozgásigényű kutyus lenne ami elviseli az egyedüllétet!

Igazából azért gondoltam egy menhelyi állatra mert ott átlagban felnőtt kutyák vannak akik már lenyugodtak,nem olyan játékosak mint egy kölyök és hát amit írtok hogy nincs hálásabb kutya náluk és hátha nem csinál kárt sem a lakásban!

Megnéztem egy két fényképet...hát úristen :S undorítóak,igénytelenek a menhelyek!Gondoltam hogy nem hilton hotelben laknak....de hogy ennyire :S szegények!

Nem tudom még átgondolom hogy valóban akarok e egyáltalán!Nem akarom szaporítani a menhelylétszámot semmiképp!

Szívesen fogadom még a válaszokat!

2011. okt. 26. 11:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Növelem a listát: [link]

Az én kutyám tőlük van :o) és sokszor járok ki még a mai napig hozzájuk

2011. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

húú azért arra legyél felkészülve, hogy semmilyen garancia nincs arra, hogy egy egyébként nyugodt kutya nem fogja átrendezni a lakásodat...

minden unatkozó kutya keres magának elfoglaltságot általában...

az a gazdi dolga, hogy a kutyát lefárassza...

2011. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy a magyarországi menhelyek milyen borzalmas állapotban vannak, egy jóérzésű állatbarátot inkább inspirálni szokott az örökbe fogadásra. De persze megértem az álláspontodat, hisz egy ilyen koszos helyről befogadott kutyával azért még sok meló van, mire testileg, lelkileg rendbe szeded. Épp ezért ajánlottunk már több olyan egyesületet, ahol családi környezetben nevelkednek a kutyusok, és jó eséllyel tudnak olyat mutatni neked, aki megfelel az igényeidnek. Én az ideigleneseimről regényt tudnék írni, és bár lesznek majd új szokásaik a leendő gazdinál, de az alaptermészetük nem sokat fog változni, és jó eséllyel még azt is meg tudom mondani, hogy milyen irányú lesz a változás. Példaképp: van egy kedves kis felnőtt tacskó keverékem, akit még az egészségügyi sétákra is úgy kell rábeszélni. Na ő az új gazdi lakását biztosan nem fogja soha szétszedni.
2011. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!