Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám félti a dolgait!?

A kutyám félti a dolgait!?

Figyelt kérdés
Fél éves goldim van. Nemrég kezdte, hogy miközben evett és én odamentem, odanyúltam morogni kezdett, felém is kap. Ezt azóta sikerült is orvosolni, többször etettem kézből, melléültem miközben evett, finom falatokat raktam a táljába evés közben. Ezzel már nincs gond, örültem hogy ez megoldódott, de! Sokszor veszek neki rágócsontot, amit imád, és eleinte nem is volt semmi gond. Még régebben odanyúltam, kivettem a szájából, majd megdícsértem és visszaadtam neki. Megint vettem ilyen csontot, örült neki, rágcsálta. Amint felé léptem vagy leültem mellé, megállt a rágással, már a közelségemre is láttam hogy vicsorog. Amint felé nyúlok morog és felémkap. Nagyon elkeseredtem, csalódott vagyok, és tudom hogy valamit én ronthattam el. Ő az első kutyám, igyekeztem mindent jól csinálni, de valami félrecsúszhatott. Van, hogy ha egy követ rágcsál, rászólok, hogy nemszabad, el akarom venni és már arra is morog. És ez így nagyon nem jó. A morgás ellenére is nyúljak oda és próbáljam elvenni? Van erre bármi, hogy hogyan tudnám ezt orvosolni?

2019. szept. 14. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elkezd morogni vagy vicsorogni le kell tiltani.
2019. szept. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell macerálni, ha eszik?
2019. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2


Sosem lehet agresszív a gazdájával!

2019. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy miert kell maceralni??? Nem maceralas hanem orvosolta azt a problemat hogy evesnel ne vicsorogjon! Ha bevedi a dolgokat az nagyom nem jo mert a kutya ezt nem teheti meg a falkavezerrel szemben!
2019. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#2


Pl. azért is, hogy ki lehessen szedni a szájából, ha netan vmi kétes eredetu, veszélyes dolgot szedje fel.

2019. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem "félti a dolgait", hanem egyszerűen csak megmutatja,hogy ő a domináns. Nem szabad hagyni neki. Egyszer velem is történt hasonló (a kutya morgott rám). Elkaptam a grabancát (ahogy a kutyák is szokták egymással),és leszorítottam a földre egy kicsit. Azóta tudja,hogy nem ő a főnök. (Viszont ha ezzel próbálkozol és megijedsz tőle közben,az rosszabb lehet mintha el se kezdted volna,hiszen mégjobban megerősítheted benne azt,hogy csak második vagy). Ha bizonytalan vagy keress szakértőt!
2019. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt mindenképpen orvosolni kell, de - jól mondja az utolsó - ha egy kicsit is félsz, bizonytalan vagy, azzal csak generálod a problémát. Én is azt javaslom, hogy keress egy szakembert, aki megmutatja, hogyan legyél magabiztos, és ezáltal hogyan érd el, hogy a kutya ne nőhessen a fejedre. Ha nem tudsz te lenni a vezető, abból még sok bajotok származhat a későbbiekben.

2019. szept. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Soha nem szabad hagyni hogy agresszív legyen a gazdával szemben, hiszen te vagy a falkavezér. A következő morgásnál orrára csapat, tiltod. Ha megint morog elkapod a grabancát, leszorítod a földre, addig nem engeded el amíg meg nem nyugszik. 2-3 ilyen és abba fogja hagyni. De soha ne tűrd el, hogy domináljon
2019. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszek megoldani ezt a problémát, remélem sikerrel járok!
2019. szept. 15. 21:05
 10/10 Xbox imádo ***** válasza:
Jól meg kell verni ilyenkor tudja ki a falkavezér.
2019. szept. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!