Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pedigree függőség?

Pedigree függőség?

Figyelt kérdés
Van egy 11 éves tibetim. Semmilyen tápot nem eszik, a Pedigreet is utálja. Próbálkoztunk szuperprémium tápokkal, legutoljára a Paltinum félnedves bárányosával, rá sem néz, vagy kiköpi. Egyedül a Pedigree kekszért van oda, de mániákusan. Ideges, feszült, nyugtalan ameddig nem kapja meg, majd ha kap, akkor megnyugszik, látványosan más lesz.Szerintetek létezik, hogy függőséget okozó anyag van benne?
2019. szept. 14. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez tok cuki a kutyi 😆💖
2019. szept. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Az ízfokozók miatt. Ha jót akarsz a kutyádnak, akkor nem veszel ilyen szarokat.


A fura viselkedés oka az is lehet, hogy akárhányszor idegesen elkezd vergődni a keksz miatt, akkor odaadod neki, hogy nyugodjon meg. Ezzel konkrétan megjutalmazod ezt a kényszeres viselkedést és erősíted benne.

2019. szept. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Létezik. Tele van ízfokozóval és minden káros szarral. Tarts 1 koplalónapot akkor, másnap meg add neki a tápot! Ha éhes lesz, akkor megeszi. Valahogy át kell szoktatni a normális étrendre, pláne hogy idős.
2019. szept. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Normális kaját kap, csak nem tápot. Főtt csirkehúst, zöldséggel, májjal s senior multivitamint. Szép, egészséges kutya. Kapott egyszer egy ilyen Pedigree kekszet s azóta nagyon megszállotja.:(
2019. szept. 15. 14:28
 5/10 A kérdező kommentje:
De igen, lehet a kényszeres viselkedését megerősítem, hogy odaadom neki, ha már full feszült.
2019. szept. 15. 14:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor ne vegyél neki ilyet, ne legyen otthon és nem kezd majd el vergődni érte. Aztán ha nem kap majd szépen elfelejti, hogy egyáltalán valaha létezett az a keksz.


Nem kell agytrösztnek lenni, hogy rájöjj, ne tarts otthon ilyen kekszet, ha nem akarod a kutyádat "feszültté" tenni (amúgy simán lehet, hogy nem is feszült, hanem izgatott. A két dolog nagyon nem ugyanaz.)

2019. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet kapni az állatkereskedésben 100%-os hústartalommal nasikat, jutalom falatokat. Én is ezt szoktam venni, szárított marhahús vagy nyúlhús stb. Sokkal egészségesebb, mint ezek a hulladékok.
2019. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tartok itthon. :D Mondom, hogy egyszer kapott, azóta megszállotja. Azóta a kutyám minden este, ahol 1x megkapta azt a nyamvadt kekszet odamegy, s feszült, ideges. Ez megy egész este, napközben nem. Hónapok óta csinálja. Mint Lassie.
2019. szept. 15. 20:09
 9/10 A kérdező kommentje:
S onnan tudom, hogy a Pedigree a baja, mert próbáltam kitalálni, hogy mit vár ennyire, miért ilyen irritált, s gondoltam a kekszre, de el nem hittem volna s hónapok után először kapott s látványosan megnyugodott.
2019. szept. 15. 20:11
 10/10 A kérdező kommentje:
Mint a kokain értitek, egyszer kóstolta s azóta kívánja, ezért kérdeztem, hogy létezik, hogy függővé teszi a kutyát....
2019. szept. 15. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!