Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám ne vizeljen oda ahova csak akar?

Figyelt kérdés
10 hónapos kan kutyusról van szó. Eddig nem volt ezzel probléma, rendelkezésére áll neki egy nagy füves kert, ahol végezheti a dolgát (ahol szokta is), de mostanában kezdett el a bejárati ajtó előtt lévő teraszra is vizelni két pontra. Állandóan kellemetlen szag kering amikor csak kilépünk az ajtón. 0-24-ben sajnos nem tudom szemmel tartani, hogy rászóljak amikor éppen arra készül, így mindig utólag vesszük észre. Sétálni is szoktam vinni, akkor is sokat jelölget. Van erre valamiféle megoldás, hogy tudja, hogy oda nem szabad neki?

2019. szept. 18. 12:50
 1/9 A kérdező kommentje:
egészséges kutyusról van szó, orvos is látta
2019. szept. 18. 12:52
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Ivartalanítva van?
2019. szept. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs ivartalanítva.
2019. szept. 18. 12:57
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

WD40-el fújd be.

Az ivaros kanok jelölnek. Erről nem tudtál?

2019. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De tudtam, de kiskorában is előfordult már, amiről leszoktattuk és folyton dicsérve lett, ha a füvön sikerült elvégezni, csak most újra elkezdődött.
2019. szept. 18. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Ivartalanítás.
2019. szept. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

- Terület = birtok jelölés a többi kan kutyának, hogy ne merjetek ide jönni, itt én vagyok az úr.

- Jelzés a szukáknak, jöhettek, várlak titeket, itt én vagyok az úr!


Egyrészt tanítsd meg neki hogy te vagy a falka vezér, és te vagy azon a területen az úr!

Másrészt valóban vidd el a dokihoz, könnyebb lesz a betanítás is.

2019. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Kiskorában még nem volt ivarérett. Most lett ivarérett, és jelöl mindenhová. Az ivartalanítás jó módszer, de nem elég. Ugyanúgy kell eljárni, mint a szobatisztaságra szoktatásnál. Szagtalanítani kell a nem kívánt helyeket, ezen felül figyelni kell a kutyát, és ha ott szagol és emeli a lábát, ahol nem kéne, rá kell szólni, és a megfelelő helyre vezetni, ahol vizelhet.
2019. szept. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!:)
2019. szept. 18. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!