Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hetek óta nem eszik rendesen...

Hetek óta nem eszik rendesen a kutyám, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezném, hogy kiváló, állatkórházat üzemeltető orvosunk van.

Augusztus végén voltunk dokinál fülgyulladással, lábrágcsálással, illetve azért is, mert már akkor sem evett 2-3 napja, csak nagyon keveset. Akkor kapott egy szteroidos injekciót a fülére, és egy Novoclav nevű gyógyszert, amit 3 napig kellett szednie, hogy kiderüljön allergia okozza-e a fülgyulladást. (Elmondta a doki, hogy ha látványosan jobban lesz a kutya, majd 4-5 nap elteltével elkezd ismételten fület rázni, lábat rágcsálni, akkor allergia.) A fülrázás, és a lábrágcsálás is visszatért, allergiával lesz dolgunk, de hogy milyennel, az majd csak az allergiavizsgálat után fog kiderülni.

Na de vissza a másik problémához. Amíg tartott az injekció, és a gyógyszer hatása, és még utána pár napig a kutya újra a régi étvágyával evett. Aztán múlt héten ismét jött az étvágytalanság, kedvetlenség. Azóta alig bírok belediktálni valamit, pedig már mindenféle finomsággal próbálkoztam. Tegnap volt újra időpontunk a dokihoz, az allergiás dolog miatt, illetve egy fogkő eltávolítás lett volna, de azt mondta, azt halasszuk el, mert nem akarja úgy elaltatni, hogy nem tudja biztosan, hogy nem valami egyéb, komolyabb probléma okozza-e a levertséget, és étvágytalanságot, ezért inkább a kivizsgálás mellett döntött. Volt ultrahangos vizsgálat, vérvétel, és szívférgesség teszt. Az ultrahangos vizsgálat folyamán nem talált semmi érdemlegeset, nem talált daganatra utaló jelet, vagy idegen testet sem, ami elakadhatott a beleiben. Azt mondta, hogy fényesebb a nyálkahártya, mint kéne hogy legyen, de nem tért ki rá bővebben, hogy ez mit jelenthet. Most beszéltem vele telefonon, a vérkép jó, fehérvérsejt kicsit magasabb az átlagnál. Szívférgesség teszt negatív. A biztonság kedvéért kapott 2 gyógyszert a gyomrára, ezeket ma kezdte el szedni. Quamatel és Venter. Plusz Augmentint írt fel, amit csak a vérvétel után derült ki, hogy kell szednie, vagy sem, mint kiderült kell.

Kérdezte hogy van most a kutyám, mondtam, hogy a helyzet változatlan, nincs túl jó kedve, és továbbra sem akar enni. Azt mondta most két napig figyeljem, hétvégén ügyeletes lesz, szombaton hívjam, hogy mi van vele. Itt tartunk most.


Ja, és akkor még visszakanyarodnék a fogkő témához. A kutya ínye gyulladt a fogkő miatt, de a doki szerint ez nem olyan mértékű, ami ilyen étvágytalanságot okozhat. (fogkő eltávolítás egyébként mindenképpen lesz majd)


Járt már valaki így? Eléggé be vagyok tojva, hogy mi lesz vele. :(


2019. szept. 19. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Mit eszik jelenleg a kutyád, és mennyit?

Fogy/fogyott is?

2019. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Főtt húsokat próbáltam neki adni, kézből etetve pár falatot evett. A tálba viszont csak beleszagolt, és otthagyta. Mondtam a dokinak, hogy már annyira aggódom, hogy nem akar enni, hogy adtam neki olyasmit, ami nem neki való, hogy valami mégis legyen a gyomrában. Pl. tegnap sajtos stanglit, és előre csomagolt felvágottat, főtt sertéskarajt (ezzel mondjuk nincs baj). De kb. ennyi a napi kajája, és ez egy nagyobb testű kutyánál édeskevés.

Nem tudom pontosan mennyit fogyott most az elmúlt kb. 3 hétben, de tavasszal volt egy műtéte, akkor még 38 kg volt, a doki szerint akkor túlsúlyos volt, most 32 kg, tegnap azt mondta az asszisztens csaj is, hogy még most is kicsit plusszos. De mondom, nem tudom ebből mennyi a mostani fogyás, annyira még nem látványos, hogy fogyott, de én látom. A szőre puha, és fényes, még azon nem látszik semmi.

Egyébként ő egy amstaff-cane corso keverék.

Ma még semmilyen kaját nem fogadott el.

2019. szept. 19. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!